Trojan...

mobi11

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2006
Posty
78
Elo

Mam niejaki problem, otóż mam mój anty wir avast przy kazdorazowym wejsciem na dysk c i d wywala ze mam trojana o takiej nazwie: ctfmon.exe, to wybieram Usuń a on nic potem kwaranttana itd a on ciagle to samo. Najgorsze jest to ze nie moge wbic na dysk normalnie czyli 2x lewym na myszce tylko musze klikac prawym i i otwórz bo:



jak widac na screen-ie zamiast Open(O) powinno byc Otwórz i jak klikam to wysakuje ze "Odmowa dostepu"

Wiec przeskanowałem Avastem potem MKS online i dalej to samo potem Spyware Doctor-em i owszem znalazło kilka trojanów ale je usunoł i dalej to samo. Ma ktos jakis pomysł jak to rozwiazac ??
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Hmm.. chętnie bym przeanalizował szkodnika! Jakbyś mógł dać mi plik to byłbym wdzięczny. A tak to poproszę o log z HijackThis, może uda mi się coś zrobić! No i włącz wyszukiwarkę > pliki i foldery > ctfmon.exe. W procesach, ctfmon.exe powinnien być jako nie Windows tylko użytkownik, np. Paweł.

ctfmon.exe - Microsoft Client/Server Runtime Server Subsystem. Proces odpowiedzialny za graficzne elementy Windows.
Monitoruje aktywne okna, rozpoznawanie mowy, skróty klawiaturowe, schowek i inne ustawienia związane z użytkownikiem.
 

mobi11

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2006
Posty
78
a tu jest ostatni raport z MKS online




to jest mój log:

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 22:00:32, on 2007-12-16
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:WINDOWSSystem32smss.exe
C:WINDOWSsystem32csrss.exe
C:WINDOWSsystem32winlogon.exe
C:WINDOWSsystem32services.exe
C:WINDOWSsystem32lsass.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSExplorer.EXE
C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe
C:program FilesNVIDIA CorporationNetworkAccessManagerApache GroupApache2binapache.exe
C:program FilesNVIDIA CorporationNetworkAccessManagerbinnSvcIp.exe
C:program FilesNVIDIA CorporationNetworkAccessManagerbinnSvcLog.exe
C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe
C:program FilesNVIDIA CorporationNetworkAccessManagerApache GroupApache2binapache.exe
C:WINDOWSsystem32wdfmgr.exe
C:WINDOWSSystem32alg.exe
C:WINDOWSsystem32RUNDLL32.EXE
C:WINDOWSSOUNDMAN.EXE
C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
C:program FilesCommon FilesAheadLibNMBgMonitor.exe
C:program FilesCommon FilesAheadLibNMIndexingService.exe
C:program FilesCommon FilesAheadLibNMIndexStoreSvr.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:program FilesGadu-Gadugg.exe
C:program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe
D:SetupHijackHijackThis.exe

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:program FilesAdobeAcrobat 6.0 CEReaderActiveXAcroIEHelper.dll
O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM..Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSsystem32NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM..Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM..Run: [ZoneAlarm Client] "C:program FilesZone LabsZoneAlarmzlclient.exe"
O4 - HKLM..Run: [NeroFilterCheck] C:program FilesCommon FilesAheadLibNeroCheck.exe
O4 - HKLM..Run: [BearShare] "C:program FilesBearShareBearShare.exe" /pause
O4 - HKCU..Run: [CTFMON.EXE] C:WINDOWSsystem32ctfmon.exe
O4 - HKCU..Run: [Gadu-Gadu] "C:program FilesGadu-Gadugg.exe" /tray
O4 - HKCU..Run: [DAEMON Tools Pro Agent] "C:program FilesDAEMON Tools ProDTProAgent.exe"
O4 - HKCU..Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:program FilesCommon FilesAheadLibNMBgMonitor.exe"
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:pROGRA~1MICROS~1OFFICE11EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:pROGRA~1MICROS~1OFFICE11REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:program FilesMessengermsmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:program FilesMessengermsmsgs.exe
O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
O23 - Service: Forceware Web Interface (ForcewareWebInterface) - Unknown owner - C:program FilesNVIDIA CorporationNetworkAccessManagerApache GroupApache2binapache.exe" -k runservice (file missing)
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:program FilesNeroNero 7Nero BackItUpNBService.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:program FilesCommon FilesAheadLibNMIndexingService.exe
O23 - Service: ForceWare IP service (nSvcIp) - NVIDIA Corporation - C:program FilesNVIDIA CorporationNetworkAccessManagerbinnSvcIp.exe
O23 - Service: ForceWare user log service (nSvcLog) - NVIDIA - C:program FilesNVIDIA CorporationNetworkAccessManagerbinnSvcLog.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSsystem32nvsvc32.exe
O23 - Service: Spyware Doctor Auxiliary Service (sdAuxService) - PC Tools - C:program FilesSpyware Doctorsvcntaux.exe
O23 - Service: Spyware Doctor Service (sdCoreService) - PC Tools - C:program FilesSpyware Doctorswdsvc.exe
O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:WINDOWSsystem32ZoneLabsvsmon.exe





niby trojan został usunięty a problem cały czas jest.
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Spotkałem się już z tym problemem. :killer:

:nauka:
Sposób na ten fant:
1. format całego systemu
2. format partycji, dysku wymiennego na którym się dzieją te dziwne rzeczy
3. jest trzecia opcja pogrzebania w menedżerze urządzeń i skasowania litery dysku i ponowne przydzielenie na inny a potem na ta sama (nie zawsze skutkuje) :gazeta:

--------------
* - porady z punktu "2 i 3" nie muszą :no: :nonono: być skuteczne aczkolwiek mogą zaradzić problemowi

Pozdrower i powodzonka z tym fantem :glaszcze:
 

mobi11

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2006
Posty
78
Originally posted by dorianmas
Na moje oko log jest czysty. Zainstaluj sobie Firefoxa albo Opere ;]

mam zainstalowanego Firefoxa i z niego kozystam a IE uzywam tylko do sknaowaniam MKS-em bo on działa tylko na IE
<



Originally posted by fr0zon
Spotkałem się już z tym problemem. :killer:

:nauka:
Sposób na ten fant:
1. format całego systemu
2. format partycji, dysku wymiennego na którym się dzieją te dziwne rzeczy
3. jest trzecia opcja pogrzebania w menedżerze urządzeń i skasowania litery dysku i ponowne przydzielenie na inny a potem na ta sama (nie zawsze skutkuje) :gazeta:

--------------
* - porady z punktu "2 i 3" nie muszą :no: :nonono: być skuteczne aczkolwiek mogą zaradzić problemowi

Pozdrower i powodzonka z tym fantem :glaszcze:

oczywiscie spróbuje sposoby z 2 i 3 punktu moze to cos poradzi, dzieki za zinteresowanie moim problemem
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Originally posted by Kornik52
fr0zon po co formatować wszystko
<

karo9 dał już odpowiedz
:gazeta:
To jest najprostsze lecz drastyczne rozwiązanie
<
Nie powiedziałem ze musi to robić lecz podałem 3 możliwości rozwiązania problemu
<
 

mobi11

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2006
Posty
78
Do góry Bottom