Troszkę o anonimowości w sieci

baldiwaldi

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
4
Widzę, że niektórzy mająobawy o odkrycie swojego IP w sieci - np: przez ofiary trojanów.
Jest na to prosty sposób- przekierować swoje połaczenie (gdy się brzydko bawimy :)) na jakiś anonimowy serwer PROXY. Są nawet narzedzia które umożliwiają ustawienie w szereg nawet do 12 PROXY. Lokalizacj serwerów powinna być w takich krajach, które mająproblemy z demokracją Ciny, Korea Północna, Argentyna itp.
Swojąnanonimowość łątwo sprawdziśna stronkach do tego przeznaczonych
np:

http://privacy.net/analyze/

lista serwerów proxy

http://www.proxybench.com/proxy/proxylist.asp

A jeśli ktośchce więcej na ten temat to wystarczy na goglach wpisać np: PROXY HUNTER

Powodzenia
<
 

shackal

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2002
Posty
253
lista krajow jest wieksza, ale twoj sposob selekcji idzie w dobrym kierunku
<

pozostaje jeszcze staranne sprawdzenie czy kazdy z proxyserwerow faktycznie zapewnia anonimowosc. listy podane na necie nie zawsze sa aktualne!
 

baldiwaldi

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
4
Całkowicie się zgadzam - to tylko był przykład
i jeszcze jesno - trzeba sprawdzać prędkość bo niektóre strzasznie zwalniają, wręcz uniemożliwiając połączenia.

Inna jeszcze działka anonimowości - to wszelkoego rodzaju skrypty. One sieją naszymi danymi na lewo i prawo.
 

emtec

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 4, 2002
Posty
22
baldiwaldi- wszystko pięknie ale czy udało ci sie zmienic IP wchodząc na czata ? Bo mimo sprawdzenia ok.50 proxy, które zapewniaja anonimowosc na stronach www na czacie jest totalna kicha- widac prawdziwe IP. Próbowałes używać do maskowania programu "jap anonymity" ?- podobno zapewnia anonimowosc nawet na czacie, ale ja nie wiem jak go obslugiwać.
 

baldiwaldi

Użytkownik
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
4
nigdy nie sprawdzałem jak to jest z IP na czatach. Na POL-CHAT-cie jest chyba coś takiego pod okienkiem logowania "używaj tylko połączenia HTTP" Używając zwykłych proksy IP na stronach powinno być maskowane, może przy użyciu połączenia HTTP teżbędzie maskowane. Istnieje jeszcze cośtakiego jak SOCKS PROKSY - trzeba by z tym spróbować, może takie proksy maskuje IP na czatach.

Ale przyczyna odkrywania IP na czatach może też leżeć w tym że prawie wszystkie czaty pisane sąw jawie a programiki w niej pisane prawdopodobnie tunelują połączenie czatu bezpośrednio z użytkownikiem (co daje mozliwość trwałego zbanowania stałego IP)
 

-=Kiol don Salvato

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 3, 2003
Posty
76
Najpierw to wywal GG... Sprawdzenie IP za pomoca PowerGG jest lamersko proste, i najbardziej nieoczekiwane. Lepiej bądź ostrozny jak bedziesz gadal z hakerem a nie z jakąs laska 8) Dodasz go do listy i jush ma twój numer.
 

shackal

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2002
Posty
253
nie jest tak zupelnie do konca, gdyz wielu zna moj numer gg, a tylko nieliczni znaja moj ip, mimo dopisania mnie do swojej listy
<
 

-=Kiol don Salvato

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 3, 2003
Posty
76
Jak zobaczysz dziwne objawy twojego kompa to najlepiej usuń GG. Oczywiście jesli masz modem ( bo jak stałe to masz troche gorzej) 8) Ja mam modem i jedyny atut to to że jest zmienne IP 8)
 

aclen

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 1, 2003
Posty
168
Najpierw to wywal GG... Sprawdzenie IP za pomoca PowerGG jest lamersko proste, i najbardziej nieoczekiwane. Lepiej bądź ostrozny jak bedziesz gadal z hakerem a nie z jakąs laska icon_cool.gif Dodasz go do listy i jush ma twój numer.[/b]


a PROXY to na GG nie mozna ustawic ?.. ustawie se PROXY i co bendziesz widzial moje IP ale ZLE !! a pozatym mozna wylaczyc se p2p i tez nie bendzie widac twojego IP


Pozdrawiam 8)
 

-=Kiol don Salvato

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 3, 2003
Posty
76
Originally posted by aclen
<div class='quotetop'>CYTAT
Najpierw to wywal GG... Sprawdzenie IP za pomoca PowerGG jest lamersko proste, i najbardziej nieoczekiwane. Lepiej bądź ostrozny jak bedziesz gadal z hakerem a nie z jakąs laska icon_cool.gif Dodasz go do listy i jush ma twój numer.


a PROXY to na GG nie mozna ustawic ?.. ustawie se PROXY i co bendziesz widzial moje IP ale ZLE !! a pozatym mozna wylaczyc se p2p i tez nie bendzie widac twojego IP


Pozdrawiam 8)[/b][/quote] Na wszystko jest jakieś rozwiązanie 8) Ale pisze to dla osób które nie wyczuwają zagrożenia ze strony internetu
smile.gif
Jakiś lamer spytany nawet przez początkujacego hackera o numer swojego IP, z pewnością odrazu go poda, bo nawet nie wie co to jest. Sam to testowałem... 8)
 

Trarara

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2003
Posty
15
Hmm... a co wam daje czyjes IP?Ja na tych sprawach sie nie znam,ale numeru IP nie rzucam na lewo i prawo :wink: MImo iz naprawde nie wiem czy to grozi...po prostu jestem tajemniczy
<
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Trarara to tak jakbys rozdawal na prawo i lewo swoj adres do domu... zawsze moze sie ktos trafic kto bedzie chcial sie wlamac
<
A dajac haslo do roota dajesz klucz do swojego domu
<

A to czy jestes tajemniczy nie ma wiekszego znaczenia
<

Mniej wiecej tak to wyglada
<
 

Trarara

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2003
Posty
15
Originally posted by Atid
Trarara to tak jakbys rozdawal na prawo i lewo swoj adres do domu... zawsze moze sie ktos trafic kto bedzie chcial sie wlamac
<
A dajac haslo do roota dajesz klucz do swojego domu
<

A to czy jestes tajemniczy nie ma wiekszego znaczenia
<

Mniej wiecej tak to wyglada
<

Pytanie za 100 pkt - a coz to takiego to haslo do roota?
<
<
Czasami to zastanawiam sie czy nie sprzedac tego kompa i nie kupic konsoli :? bo komp bez netu jest dla mnie bezuzyteczny
 

shackal

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2002
Posty
253
dobry wybor z ta konsola, nie bedziesz sie wtedy musial zastanawiac czym jest haslo do roota
<


Root jest to administrator w systemach unixowych czy *bsd - odpowiednik windowsowego administratora
<
Mam nadzieje, ze wiesz po co sie chce tego "usera" haslo
<
 

Trarara

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2003
Posty
15
Originally posted by shackal
dobry wybor z ta konsola, nie bedziesz sie wtedy musial zastanawiac czym jest haslo do roota
<


Root jest to administrator w systemach unixowych czy *bsd - odpowiednik windowsowego administratora
<
Mam nadzieje, ze wiesz po co sie chce tego "usera" haslo
<

wiem wiem,po to zeby byc królem :!: :wink:
<
<
<
zartuje...thx za wszytkie odpowiedzi na dreczace mnie i nie pozwalajace zasnac pytania
smile.gif
 

shackal

Użytkownik
Dołączył
Listopad 10, 2002
Posty
253
Originally posted by wyglada na to@ ze shackal
Root jest to administrator w systemach unixowych czy *bsd - odpowiednik windowsowego administratora
<
Mam nadzieje, ze wiesz po co sie chce tego "usera" haslo
<
hmmm...
w dziwny sposob te slowa znalazly sie w moim poscie, ale ostatecznie moge je autoryzowac
smile.gif
 
Do góry Bottom