TrueCrypt

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
Tak się zastanawiam czy ktoś słyszał o innej możliwości złamania TrueCrypta niż:
- Cold boot
- Wprowadzenie do kompa pendriva ktorego trzeba zabootowac
- Keylogger sprzetowy
czy to będzie wszystko?
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Brute Force, Slownikowa, jest jeszcze kilka ale nie pamiętam. Ale nawet jakbyś botnetem łamał to nie uzyskasz większej szansy na złamanie niż około 1% - Oczywiście liczy się też siła hasła ;)
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
czyli teoretycznie jak zaszyfruje, to policja nie ma szans na zlamanie, dzieki :) , 300 GB szyfrować się będzie 18h, nieźle
 
Ostatnia edycja:

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Polecam zrobić tak jak u mnie. Ja mam 1500 GB zaszyfrowanych danych. Podzieliłem sobie wszystko na różne tematyczne "sektory" takie jak np. gry, muza, programy, hacking, etc. na każdy "sektor" inne hasło, co najmniej 30 znaków (litery/cyfry). Z tym czuję się całkiem bezpieczny, bo jak złamią jakimś cudem jedno hasło, to nie złamią pozostałych. Do tego - jak będziesz reinstalke systemu robił, to odszyfruj partycje i dopiero reinstaluj.
 

trojanxem

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
239
A przy starcie systemu podajesz tylko hasło na dysk z systemem? I wchodzac na dysk powiedzmy "gry" podajesz hasło do gier?
 

In7ount

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2012
Posty
79
Nie wiem jak jest z windowsem , ale na linuxie używam truecrypt i mam zaszyfrowane 800GB danych ( cały dysk pod linuxa ) .

I przy starcie prosi o hasło . A potem już nic

gdzieś czytałem że 30 znakowe hasło odszyfrowanie przez naukowców zajeło rok .;p a w polsce = 100 lat ~ ,min ; p
 
Do góry Bottom