turbo pascal pytanko

zipoll

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2004
Posty
34
wiec tak chce napisac w turbo pascalu taki cos aby plik wykonawczy którego stworze w turbo pascal uruchamial plik jakis tam.bat znajdujacy sie kolo niego. jakiej komedy musze urzyc w turbo pascal aby takie cos spowodowac, zeby uruchomic ten plik wykonawczy a on uruchomi plik jakis tam.bat a potem jak zakonczy swoje dzialanie ten plik bat to on samoczynie powruci spowrotem do programu i bedzie wykonywal dalsze czynnosci. mam nadziej ze jakos zrozumiale to napisale.
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
Chesz poprostu wywolac inny progrma z twojego progrmiku.


odpowiednia funkcja jest w module dos
Exec

Declaration:
Procedure Exec (const Path: pathstr; const ComLine: comstr);
Description:

Exec executes the program in Path, with the options given by ComLine. After the program has terminated, the procedure returns. The Exit value of the program can be consulted with the DosExitCode function.[/b]


I mam mała uwage nie wywołasz programu windowsowego.
Nie za pomoca TurboPascala. Juz setki razy pisalem ze to zabytek.
Korzystaj z FreePascala ktory jest kompatybilny z TP i posiada pewne wsparcie dla Delphi.
Dzieki temu bedziesz mogl wywolywac porgramy 32bitowe.

http://www.freepascal.org/
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
Korzystaj z FreePascala ktory jest kompatybilny z TP i posiada pewne wsparcie dla Delphi.[/b]
No to niech se od razu Delphi zainstaluje, a nie jakies kompatybilne badziewie
smile.gif
 

sc0rp10n

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2004
Posty
191
No to niech se od razu Delphi zainstaluje, a nie jakies kompatybilne badziewie Uśmiech...[/b]

Widze ze sie znasz na programowaniu....

a) Czy ja tam napisalem ze jest kompatybilby ?
<
FreePascal jest przenosny i uniwersalny ma niesamowite moziwosci i jest bajecznei prosty.
d) pascal to jezyk a Delphi jest dialektem tego jezyka nastawionym na Windowsa.
c) Nie wypowiadaj sie jak nie masz pojecia o czym mowisz.
 

saipix

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2004
Posty
131
a) Czy ja tam napisalem ze jest kompatybilby ?[/b]
Chyba źle widzę...
Korzystaj z FreePascala ktory jest kompatybilny z TP[/b]
Widze ze sie znasz na programowaniu....[/b]
Zdziwiłbyś się...poza tym nie znasz mnie, więc...ble...ble...ble... :evil:
d) pascal to jezyk a Delphi jest dialektem tego jezyka nastawionym na Windowsa.[/b]
A czy ja napisałem, że Delphi to język..??
NIE !!
Wyraźnie napisałem, żeby sobie ZAINSTALOWAŁ Delphi, więc chyba logiczne że nie chodziło mi o język...! ! !
c) Nie wypowiadaj sie jak nie masz pojecia o czym mowisz.[/b]
Rzeczywiście o pascalu nie wiem zbyt dużo, jakoże nigdy w nim nie programowałem...ale rzecz ma się inaczej co do c++...więc daruj sobie..! ! ! :evil:
<
FreePascal jest przenosny i uniwersalny ma niesamowite moziwosci i jest bajecznei prosty.[/b]
Tak jak mówiłem, nie znam się na pascalu zbyt dobrze, ale wydaje mi się że Borland Delphi jest w tej chwili najleprzym środowiskiem programistycznym....

Boshe...sc0rp10n po co te nerwy...
<
 

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
Originally posted by saipix
Tak jak mówiłem, nie znam się na pascalu zbyt dobrze, ale wydaje mi się że Borland Delphi jest w tej chwili najleprzym środowiskiem programistycznym....

Boshe...sc0rp10n po co te nerwy... :p

Wiem ze się czepiam, ale najlepszym to raczej nie jest.
 
Do góry Bottom