[TuT]Dll Injection w Delphi

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Witam w tym tutku opiszę wam jak za pomocą biblioteki afxCodeHook wykonać w Delphi Dll Injection.

1. Co to jest Dll Injection??
Nie będę się wgłębiał w szczegóły ale ogólnie rzecz biorąc wklejenie naszego dll do jakiegoś procesu.
Co to daje??
W bloku begin end. kodu biblioteki umieszczamy procedury i funkcje które mają się wykonać po załadowaniu biblioteki i z tego właśnie skorzystamy.

No dobra dość teorii czas się brać do pracy:

2. Co trzeba mieć/umieć:

-Znać w średnim stopniu Delphi.
-Posiadać moduł afxCodeHook Download
-Delphi (ja to testowałem na delphi 7)
-Trochę czasu i chęci
-Wiedzieć po co to (nie ma sensu testować do czego to służy jeśli wiesz że może ci się przydać to sprawdź jeśli nie to nie marnuj na to czasu!)
-Jakiś program który pokaże nam ID procesu ja użyłem SystemExplorera Download

3. Otwieramy delphi i tworzymy nowy projekt. Na formę wrzucamy:

- 2 komponenty TEdit (nazwij je np. edtProcessId i edtUrlDll)
- 1 komponent TButton (caption zmień na np. Dll Injection)

Ustaw je według swojego uznania ja zrobiłem to tak:

dlli1.JPG


Teraz zapisujemy gdzieś na dysku projekt. Do katalogu z projektem wklejamy plik afxCodeHook.pas i dołączamy go do projektu. W naszym głównym unicie dodajemy do listy uses afxCodeHook. Teraz klikamy 2 razy na nasz button wywołując zdarzenie OnClick i wklejamy tam taki kod:
Kod:
afxcodehook.InjectLibrary(OpenProcess(PROCESS_ALL_ACCESS, False, StrToInt(edtProcessId.text)), edtUrlDll.Text);

Teraz wszytko kompilujemy. I tworzymy nowy projekt biblioteki dll.
Teraz do listu uses dodajemy Windows oraz w bloku begin end. wklepujemy taki kod:
Kod:
MessageBox(0, 'To jest nasz Dll Injection','Dll Injection',mb_ok);

Zapisujemy gdzieś projekt biblioteki i go kompilujemy. Kopiujemy gotową dll'ke do katalogu z naszym softem do dll injection. I uruchamiamy nasz program. W edit o nazwie edtProcessId wpisujemy id procesu któremu chcemy doczepić nasz dll a w edtUrlDll wpisujemy całą ścieżkę do naszej dllki czyli np. C:\Dll Injection\Program\biblioteka.dll i klikamy buttona.
To wszytko w tym tutku.
Proszę o komentarze.

Zakaz kopiowania bez zgody Autora!!!

Jeśli jakiś mod uważa ,że jest to przydatne może przekleić
 
Do góry Bottom