[Tut]Prerabiamy HGG pod GG8.0

shoock12

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2009
Posty
123
Pokażę jak przerobić komponent HGG pod GG8.0.
Szukamy czegoś takiego:
Kod:
 TPacketInput_Message = record // Wiadomość przychodząca ($A)
       tutaj może być byle co
  end;
zamieniamy na
Kod:
 TPacketInput_Message = record // Wiadomość przychodząca ($A)
    Sender : Short;
    Seq : Short;
    Time : Int;
  clas : Short;
    offset_plain : int;
         //    offset_attributes : Short;
    plain_message : Array[0..1989]of Char;
    attributes : Char;
    
  end;

I szukamy mniej więcej coś takiego:
Kod:
C_INPUT_MESSAGE_INCOMING: Owner.FOnMessage(Self, PacketInput_Message.Sender, Copy(string(PacketInput_Message.Msg), 1, FPacketLength - 17), PacketInput_Message.Time / SecsPerDay + UnixDateDelta);
UWAGA! Ten kod może być trochę inny w HGG, ponieważ nie pamiętam dokładnie jak to było.
Zamieniamy na:
Kod:
C_INPUT_MESSAGE_INCOMING: Owner.FOnMessage(Self, PacketInput_Message.Sender, Copy(string(PacketInput_Message.plain_message), 1, FPacketLength), PacketInput_Message.Time / SecsPerDay + UnixDateDelta);

I mamy działający HGG.

Jeśli się nada proszę o przeniesienie np. do kosza.

// Edit
Zauważyłem bug: nie rozpoznaje prawidło numeru, ale działa i to się liczy.

Zakaz rozpowszechniania bez mojej zgody!
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Popraw ten komponent większym stopniu i bardziej go dostosuj a na pewno zrobisz wielu osobą przysługę
<

Chyba że to skopiowałeś...
 

shoock12

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2009
Posty
123
Nie skopiowałem. Na razie tyle udało mi się zrobić.Zresztą nie widziałem nigdzie takiego artykułu.
 

Damn3d

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2009
Posty
88
To żadne GG8, po prostu poprawka, a HGG obsługuje protokół 7.x albo i 6.x z tego co pamiętm.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
No chyba śmieszny jesteś, skoro już obsługuje część z protokołu ósmki to chyba nie nazwiesz tego poprawioną wersją 7. Zawsze jest to jakiś krok ku kompatybilności, a trudno jest wykodzić jego obsługę bo dokumentacja nie dość, że jest nieoficjalna to jeszcze niepełna.

BTW, jest błąd w tytule;)
 
K

Khalt

Gość
Nie chodzi o to... On się pewnie czepia o to, że najnowsza wersja gg to nie 8000, ale 7705 xP.
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Co prawda gg dopuszcza jeszcze logowanie za pomocą 7.x czy 6.x ale wiadomości przesyła protokołem 8.x. Nie wiadomo kiedy gg wycofa te 2 stare protokoły.
 
Do góry Bottom