Ubuntu 6.06 - nie ma internetu !!!

freezblock

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2007
Posty
16
Witam!
Jak widac w temacie po instalacji nie ma netu, ale w ustawieniach jest nazwa providera, adresy serwerow dns, niby dobrze ale nie dziala. Co zrobic ???
I prosze o wyrozumialosc bo szukalem na roznych forach ale nie moglem tego ogarnac,
to moj pierwszy raz z Ubuntu :glupek2:
Moja karta sieciowa to Realtek RTL8139/810x (Family Fast Ethernet NIC)
Pozdrawiam !!! :hmmm: :nauka:
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
w ubuntu jest taki wygodny tool do konfigurowania netu,otwurz terminal i wpisz ta komende:

sudo pppoeconf

potem juz tylko rob po kolei co ci sie wyswietla a na koniec zrestartuj kompa i gotowe
smile.gif
 

freezblock

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2007
Posty
16
Kolego zrobilem tak jak powidziales, ale:
wpisalem ta komende sudo pppoeconf,
pokazuje sie cos takiego:
I found 1 ethernet device: etho itd. wybieram YES
dalej jest:
Looking for PPPoe Access Concentrator on etho - cos tam sie wczytuje
potem to samo jest + (multi modem mode) tez sie cos wczytuje
A na koncu:
Sorry, I scanned all interfaces, but the Acces Concentrator of your provider did not respond itd. :hmmm:
A na windowsie dziala wszystko ok :hmmm:
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
hmmm czyli krotko mowiac blad polega natym ze nie daje rady sie polaczyc z twoim provider'em.
pierwsza zecz jaka ci sie pokazuje to poprostu karty sieciowe ktore zostaly odnalezione (czyli eth0 i jest ok) a ten blad moze byc spowodowany przez to ze proces (pppd) zostal juz wczesniej uruchomiony i skonfigurowany,zeby sprawdzic czy tak jest mozesz np. sobie podgladnac plik configuracyjny kart sieciowych wchodzac do /etc/network i otwierajac plik interfaces ,jesli znajdziesz tam nastepujace zeczy

auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
provider dsl-provider

pre-up /sbin/ifconfig eth0 up # line maintained by pppoeconf

to je poprostuj wymarz,zapisz zmiany i uruchom ponownie kompa i wtedy jeszcze raz pppoeconf
smile.gif
 

freezblock

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2007
Posty
16
Kolego zrobilem tak jak mowiles, ale co najsmieszniejsze nie moge edytowac tego pliku - interfaces - pokazuje mi ze nie mam prawa do edycji tego pliku, choc jestem zalogowany jako root czy jak to sie mowi :pPP no i nic z tego nie wszylo :eek:laboga:
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
nie mogles edytowac pliku bo na ubuntu nie mozesz sie zalogowac bezposrednio jako root wiec zrob nastepujaco

otwurz terminal i wpisz

cd /etc/network
sudo gedit interfaces

dzieki "sudo" gedit zostanie wykonany z pozwoleniami root'a
smile.gif
 

freezblock

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2007
Posty
16
Udało sie edytowac ten plik ale to nic nie dało, pousuwałem te wpisy, ale dalej nie dziala.
:nauka:
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Czegoś nie rozumiem... Czemu skoro to jest karta ethernetowa to chcecie odpalać pppoe, czy dsl?
Jeżeli w sieci jest dhcp to powinno wystarczyć odpalenie 'sudo dhclient eth0'.
 

dawid999

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2007
Posty
78
no tak ale ja myslalem ze on ma gateway w domu znaczy sie ze nie nalezy do zadnej sieci tylko ze swojego lacza w domu ma bezposrednio wyjscie na neta ale zupelnie zapomnialem ze w polsce tak nie jest
<
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Mam chello i mam modemik, który wszystko co potrzebne daje właśnie po dhcp. Odpala się dhclient i wszystko się samo robi. Musiałby być jakiś ostro porąbany modem usb, żeby pppoe było potrzebne (neozdrada np.)
 

freezblock

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2007
Posty
16
Koledzy robilem wszystko to co napisaliscie i nic, nie mam pojecia co dalej, a moze cos zle robie, moze napisze ktos co dokladnie zrobic krok po kroku bede wdzieczny pozdrawiam :mruga:
 

crash_wr

Użytkownik
Dołączył
Maj 3, 2007
Posty
4
Originally posted by freezblock
Koledzy robilem wszystko to co napisaliscie i nic, nie mam pojecia co dalej, a moze cos zle robie, moze napisze ktos co dokladnie zrobic krok po kroku bede wdzieczny pozdrawiam :mruga:

No to zacznijmy od :
TERMINAL - wpisujesz sudo -s -H (wchodzisz na root'a)

Edytujesz gedit etc/network/interfaces
ma tam pisać tak:

iface eth0 inet static
addres 'tutaj twoje ip'
netmask 'maska sieciowa'
gateway 'ip routera'

DALEJ

gedit etc/resolv.conf

i tam wpisujesz

nameserver 194.204.152.34
nameserver 194.204.159.1


I powinno działać.... :faja:
 

WhiteG

Użytkownik
Dołączył
Maj 4, 2007
Posty
5
Originally posted by crash_wr
nameserver 194.204.152.34
nameserver 194.204.159.1


I powinno działać.... :faja:
Może i powinno działać, ale będzie chodziło wolno bo 194.204.152.34 to DNS pomocniczy (wolno chodzi, wystarczy poszukać na forum ubuntu.pl), proponuje te adresy zamienić miejscami.
Ma to wyglądać tak:
Kod:
nameserver 194.204.159.1

nameserver 194.204.152.34
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Originally posted by M1ch00
Mam chello i mam modemik, który wszystko co potrzebne daje właśnie po dhcp. Odpala się dhclient i wszystko się samo robi. Musiałby być jakiś ostro porąbany modem usb, żeby pppoe było potrzebne (neozdrada np.)

M1ch00 tylko duren korzysta z neostradowych modemow
<
, mam neostrade ale wyposazylem sie w cos takiego jak asmax ar 904g
<
tez wszystko po dhcp dostaje [;

240 zl aby miec router, firewall, dhcp, modem adsl aneks A, switch oraz nie miec problemow z konfiguracja internetu na zadnym systemie to dobra cena [;

ps. nie kupujcie d-linka
<
 
M

maciek_

Gość
Tak, d-link jest bebe. Ja mam linksysa: ruter/fw/dhcp/adsl
 
Do góry Bottom