Udostępnianie połączenia internetowego

webmaniac

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 26, 2005
Posty
3
Dokładnie:
na radiówce moje IP to: 192.168.0.216
i mam sieć domową z bratem i chciałbym się dowiedzieć jak mogę udostępnić mojemu bratu interneto z tej radiówki, bo zwykłym udostępnianiem nie mogę
<
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
hm nie wiem jak na windowsie bo sie w te klocki na winie nie bawie
ale na linuksie powinno sie udac twoj komputer bedzie robic za server i dzieki iptables mozesz puscic neta dalej
<
:twisted: :twisted:
sam cos na ten temat wiem bo probowalem tak oczywiscie tylko dla testow i... dzialalo ^^ net byl z innego osiedla a mieli go "moi" ludzie
<
 

Kazuya

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 23, 2004
Posty
183
Originally posted by webmaniac
Dokładnie:
na radiówce moje IP to: 192.168.0.216
i mam sieć domową z bratem i chciałbym się dowiedzieć jak mogę udostępnić mojemu bratu interneto z tej radiówki, bo zwykłym udostępnianiem nie mogę
<


Porozmawiaj z Administratorem Twojej sieci i zapytaj czy jest taka możliwość
<
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Originally posted by webmaniac
Dokładnie:
na radiówce moje IP to: 192.168.0.216
i mam sieć domową z bratem i chciałbym się dowiedzieć jak mogę udostępnić mojemu bratu interneto z tej radiówki, bo zwykłym udostępnianiem nie mogę
<

Nie obrazajac poprzednikow ale raczej nie wglebiaj sie w ich wypowiedzi.

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale sprobuje przyjac pare wariantow. Dostajesz od swojego dostawcy
po radiu internet to:

Wkladasz do swojego kompa karte sieciowa i do komputera brata przez skretke robisz udostepnianie.
Robisz serwer i wkladasz do niego radiowke a w domu po kablach robisz siec wewnetrzna.
Pamietaj tylko, ze jesli admin wlaczyl TTLe to nie bedzie Ci chodzilo


Masz w domu lacze i podpinasz je do apka:
Zakladasz bratu rowniez karte radiowa i nadajesz ipka z tej samej klasy. Na apku dajesz udostepnianie lub na routerku przed nim. Pamietaj, ze radio jest tak jakby niewidoczne.


Niezbyt dobrze opisales problem. Postaraj sie podac wiecej faktow.

Pozdrawiam
 
Do góry Bottom