udostępnianie połączenia internetowego

pismak

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 25, 2005
Posty
3
Witam!

Mam pewien problem z udostępnieniem połączenia internetowego. Mała sieć domowa składająca się z dwóch komputerów. Jeden z nich to główna maszyna - host, podłączony do internetu za pomocą modemu kablowego poprzez port USB; drugi połączony z hostem za pomącą karty sieciowej (ethernet <-> ethernet) kablem UTP. IP głównej maszyny mającej udostępnić połączenie dynamicznie przydzielone przez providera (172.19.x.x), IP hosta w sieci lan 198.168.0.1, IP drugiego komputera w podsieci 192.168.0.2. Komputery "widzą się" wzajemnie, udostępnione zasoby itp. Właściwości połączenia internetowego (TCP/IP -> Zaawansowane -> Udostępnianie ...) skonfigurowane, ale drugi kompik nie może się połączyć z internetem. Gdzie leży problem? Czy na drugim kompie jako bramę mam podać IP hosta w sieci lan (192.168.0.1)? Bo już się pogubiłem :/

systemy to:
WinXP Pro - udostępniający połączenie
Win98 SE - drugi komputer

Pozdrawiam
 

gallus [pl]

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2005
Posty
4
Originally posted by pismak
...
Czy na drugim kompie jako bramę mam podać IP hosta w sieci lan (192.168.0.1)? Bo już się pogubiłem :/
...
Tak, musisz rowniez ustawic te ip jako dns-a aby moc korzystac z www
<
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
ja mam brame standardową 255.255.255.0
widzą sie te sprawy, ale musze wyłączać FW żeby udostępnić łącze na drugim kompie
też spróbuj wyłączyć FW i zobacz czy będzie działać
.
btw ma ktoś pomysł jak je udostępnić bez konieczności wylączania FW ? wlączyłem opcje udostepniania połączenia ale jakoś bez rezultatu (mam kerio)
 
Do góry Bottom