Ukryć źródło

rinesk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2004
Posty
33
Siemanko pisze w ochronie bo nie bardzo wiedziałem gdzie pisać. Użytkuje te forum rzadko bo moja wiedza jest taka sobie raczej czytam niż odpowiadam ale jesli można wyrazić opinnie skoro forum na dobrym poziomie komputerowe. Bo najlepsze na jakim byłem o tematyce komputerowej to brakuje działów np grafika komputerowa i projekty stron no ale to w sumie forum haker i wszytsko o z tym zwiazane.


Dobra mniejsza z tym moj problem polega na tym czy jest jakiś sposób na ukrycie źródła strony?? Wiem jak zrobić blokady na stronie na prt sc, na zaznaczanie, na drukowanie itd ale i tak można wszystko podejrzeć przez źródło. Troche głupio bo człowiek pracuej nad projektem strony a ktoś innyzgarnia to wszystko za free i tak i tak przez źródło.

Można to ukryć, jakoś zabezpieczyć strony by źródło nie pokazywało kodu html.?


Z góry przepraszam, że w tym dziale a nie innym alel niewiedziałem gdzie to wsadzić a security chyba najbliżej jest bo w końcu chce ochronić strone


pozdro
 
N

nBD

Gość
Wiem jak zrobić blokady na stronie na prt sc, na zaznaczanie, na drukowanie itd[/b]
taa? powiedz jak robisz blokade przed print screenem? cos jak w divx? a drukowanie jak omijasz...
 

rinesk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2004
Posty
33
Blokada prawego klawisza myszk

<BODY oncontextmenu="return false">
...
</BODY>


Blokada zaznaczania i kopiowania tekstu:

<BODY onselectstart="return false" onselect="return false" oncopy="return false">
...
</BODY>


Blokada przeciągania elementów strony - np. obrazków - do innego okna lub programu w celu ich zapisania:

<BODY ondragstart="return false" ondrag="return false">
...
</BODY>


Blokada drukowania:

<BODY onbeforeprint="document.body.style.visibility = 'hidden'; alert('Wydruk jest niedostępny!')" onafterprint="document.body.style.visibility = 'visible'">
...
</BODY>


Blokada zapisu tylko wybranych zdjęć na stronie
:




Blokada paska narzędziowego obrazów, czyli ikon pojawiających się nad dużymi zdjęciami po "najechaniu" myszką (zwykle oba wymiary grafiki - szerokość i wysokość - muszą wynosić co najmniej 200 pikseli), co umożliwia m.in. wydruk lub zapisanie grafiki na dysku (Internet Explorer 6):



Dla wszystkich grafik na stronie (wstaw w nagłówku dokumentu - HEAD - poniższy kod):
<META HTTP-EQUIV="imagetoolbar" CONTENT="no">


Blokada klawisza Print Screen, czyli prostego zrzutu ekranu i późniejszego wklejenia do programu graficznego - należy wstawić do dokumentu specjalny kod w następujący sposób:
<HTML>
<HEAD>
<SCRIPT TYPE="text/javascript" LANGUAGE="JScript">
<!--
var browser = navigator.userAgent;
var ie = 0;
if (browser.indexOf("MSIE") != -1 && browser.indexOf(") ") == -1) ie = parseFloat(browser.substring(browser.indexOf("MSIE")+4));

var id_status_blink = 0;
function status_blink(txt)
{
window.status = txt;
if (!txt) id_status_blink = setTimeout('status_blink("KLIKNIJ WEWNĄTRZ OKNA PRZEGLĄDARKI !!!!!")', 250);
else id_status_blink = setTimeout('status_blink("")', 1500);
return true;
}

function blur_ie()
{
document.all["body"].style.visibility = "hidden";
clipboardData.clearData();
status_blink("");
}

function focus_ie()
{
document.all["body"].style.visibility = "visible";
if (id_status_blink) clearTimeout(id_status_blink);
window.status = '';
return true;
}

if (ie >= 5)
{
window.onblur = blur_ie;
window.onfocus = focus_ie;
}
//-->
</SCRIPT>
</HEAD>
<BODY>
<DIV ID="body">

Treść dokumentu

</DIV>
</BODY>
</HTML>





Jeszcze cos?? To kto powie jak zabezpieczyć źródło??
 

DJ_Max

Użytkownik
Dołączył
Październik 2, 2005
Posty
28
Hej, ja mam jeszcze pytanie. Tam gościu dał sposób na zablokowanie PS. A czy jak strona będzie w tle to też zadziała?

Poza tym kazda strona jest zapisywana na dysku, więc na pewno zawsze znajdzie się ktoś na tyle uparty by znaleźć obejście... To tak jak:

Jakie hasło ma:
Luser: proste, np "zuzanna" - skąd ktoś może wiedzieć jak ma na imię jego żona?
Lamer: Skomplikowane np "Ja7AD38+_242" zmieniane co godzinę.
Haker: "Proste, np "zuzanna". Jak ktoś będzie chciał to się włamie.

Tak więc ja ci radzę po prostu olanie tej sprawy, bo będziesz zap... ekhem... no wiesz... latami żeby to zabezpieczyć i zawsze znajdzie się ktoś kto to złamie...
 
Do góry Bottom