Unki-Gadu :((( Program zabezpiecza wyciągania hasła

Status
Zamknięty.
G

Guest

Gość
Jest to specjalnie zmodyfikowany plik startowy Gad-Gadu [gg.exe] przystosowany do zabezpieczenia swojej kopii komunikatora przed wykradaniem haseł przez lamerów
smile.gif
a tutaj macie link http://www.viii-lo.krakow.pl/unknow/index....d=unkigadu/opis
To nie jest program mojej roboty !!
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Ściema. Hasła i tak da się wykraść, a żeby było śmieszniej autor tego programu napisał już na pierwszej stronie jakich plików trzeba szukać.


Wg mojej oceny - bez sensu :]
 

zipoll

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 16, 2004
Posty
34
hmmm NETKOJI masz racje ale jesli programik bedzie sie rozwijał to kto wie moze to bedzie cos.
 

ziomekpl

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2004
Posty
27
ja uwazam ze narazie ten progs moze byc nawet spoko ale co z tego jak napewno w ciagu kilku najbliszych dni znajdzie sie ktos kto napisze cos takiego jak GGhack tyle ze w nowej wersji ktora zamiast confix.dat bedzie lamala system.dax
<
lepiej trzeba bylo nei mowiic jak sie te pliki nazywaja i przy okazji zrobic nowy system zakodowywania hasla.
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Z tego co tam jest napisane wynika, że program nie robi nic innego jak po prostu odczytuje dane z innych plików... których struktura najwyraźniej się nie zmieniła. Jeśli tak jest w rzeczywistości to każdy dostępny w tej chwili Gadu-Łamacz jest w stanie to rozpracować.

Tym bardziej nie widzę potrzeby istnienia tego programu
<
 

ziomekpl

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2004
Posty
27
NETKOJI nei wiesz skad mozna wziac slownik kodowania gg? chodzi mi o to jak jest zakodowana kazda litera. a co do tego ze kazdy progs gg lamacz moze zlamac to haslo dalej to jakos nie jestem przekonany. w koncu chyba musi tam byc cos takiego ze jednak utrudnia dostep do tego
smile.gif
ale nie wiem
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Alfabet był podany gdzieś tutaj na forum... musiałbyś poszukać. Ewentualnie możesz przeczytać sobie http://netkoji.gsi.pl/gg.html

A co do zmiany wprowadzonej przez Unki... cóż, muszę Cię zmartwić bo właśnie to sprawdziłem
<
Jedyne co robi ten program to zmienia nazwy kluczowych plików i nic ponadto. Słowem - kiepszczyzna
<
 

ziomekpl

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 24, 2004
Posty
27
Originally posted by NETKOJI
A co do zmiany wprowadzonej przez Unki... cóż, muszę Cię zmartwić bo właśnie to sprawdziłem
<
Jedyne co robi ten program to zmienia nazwy kluczowych plików i nic ponadto. Słowem - kiepszczyzna
<

hehheh wcale mnie nie zmartwiles tylko pocieszyles bo to oznacza ze dalej bezproblemowo bedzie mozna wyciagac hasla gg
<
no moze wolalbym zeby bylo mocniejszym zabezpiezceniem gg e wzgledu na samego siebie ale jest ok
<
hmm ale jesli producenci tego progsa ulepsza go to moze ma jakies szanse na powodzenie w przyszlosci ale narazie korzystanie z tego nei ma zadnego sensu
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Ludzie bawia sie w takie programiki i wogule, ktore nie dosc ze nie maja sensu, to sa nie potrzebne, przeciesh wystarczy w gg wylaczyc opcje zapamietywania naszego hasla, i jush nikt nam z config.dat hasla nie wyciagnie, tyle ze za kazdym polaczeniem trzeba wpisywac haslo, ale co tam :]
 

NETKOJI

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 31, 2004
Posty
113
Originally posted by Chochlik
Ludzie bawia sie w takie programiki i wogule, ktore nie dosc ze nie maja sensu, to sa nie potrzebne...

Każdy jednak chciałby jakoś zabłysnąć w tym Internecie i wystawić jakieś własne dzieło... :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom