Update slacka

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Mam pytanko odnosnie updatowania slacka:

W innych dystrybucjach mozna uruchamiac automatyczne updaty (maja standardowo takie opcje). Ze slacka nigdy nie korzystalem, wiec spytam jak zielony - jak to jest w slacku? trzeba recznie ze storny zasysac, czy np. redcarpetem sie da??

Pzdr, Major
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Originally posted by Major
Mam pytanko odnosnie updatowania slacka:

W innych dystrybucjach mozna uruchamiac automatyczne updaty (maja standardowo takie opcje). Ze slacka nigdy nie korzystalem, wiec spytam jak zielony - jak to jest w slacku? trzeba recznie ze storny zasysac, czy np. redcarpetem sie da??

Pzdr, Major

w slacku jest takie specjalne narzedzie jak: upgradepkg

wystaczy tylko wpisac komende: upgradepkg nowy_pakiet.tgz albo mozna innaczej upgradepkg stary_pakiet.tgz%nowy_pakiet.tgz ale to tylko wtedy gdy jest inna nazwa nowego pakietu ktory chcemy upgreadowac
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
update

tak ale mi chodzi generalnie o update systemu... bo nowe wersje pakietow jest prosto zciagnac, ale z bibliotekami jest trudniej.

Uciazliwe jest to takze przy updatowaniu np. x'ow bo czasem jakies zonki sie tworza (u kumpla probowalismy i sie biblioteki zle ponadpisywaly chyba, bo caly czas blad-res x serva )

BTW: bym zapomnial 1:pchelka thx za odpowiedz 2: gratuluje moderatora
<
 

Gozda

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2002
Posty
317
Re: update

Originally posted by Major
tak ale mi chodzi generalnie o update systemu... bo nowe wersje pakietow jest prosto zciagnac, ale z bibliotekami jest trudniej.
Mistrz pchelak podal ci komende do upgradowania pakietow w slacku, ale to przydaje sie wtedy kiedy paczki leza juz u ciebie na dysku. Najpierw wchodzisz sobie tutaj : (w konsoli polecam lftp'a, a do x-ow gftp)
ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/slackware/...rent/slackware/
I tu masz master rozne katalogi ktore oznaczaja rozne grupy pakietow. Biblioteki znajdziesz pod l. Po prostu sciagasz je sobie do jakiegos katalogu.
# mkdir /root/current
# mkdir /root/current/l
# cd /root/current/l/
# wget ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/slackware/...ackware/l/*.tgz
Pozniej piszesz
#upgradepkg *.tgz | grep Error:
Dlaczego z grepem? Ja nabylem takiego nawyku podczas upgradu kde, po prostu tych pakietow bylo tyle ze nie miescily sie na ekranie, a mnie interesowaly w sumie tylko bledy, a nie opisy kazdego pakietu kde po koleji. Jesli wyskoczy jakis blad, to prawdopodobnie bedzie chodzilo o jakies niespelnione zaleznosci, czyli znow wchodzisz na icm, i szukasz takiego pakietu, sciagasz go i znow upgradepkg nazwapakietu.tgz .

uhm, rozpisalem sie. :]
 
Do góry Bottom