uruchamianie innego kompa z sieci lokalnej :-)

Status
Zamknięty.

Macias

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2002
Posty
21
Witam.
MAC, IP, NETBIOS NAME...
dobry skaner i dowiesz sie to wszystko o urzytkownikach w sieci... :wink:
 

gnom

Użytkownik
Dołączył
Listopad 16, 2002
Posty
46
Originally posted by jaro
i_vo zgadzam sie z tobą ,mój kumpel miał taki przypadek,to 100% działa,tylko że nie wiem za bardzo jak
smile.gif
jak wiesz to napisz bo mam juz ten programik.A tak wogóle na tej stronce napisali o jakimś kabelku łączącym płyte główną modemem.I_vo jak wiesz jak używać tego progsa to daj opis ,please !! Z góry dzięki

u mnei na plycie glownej jest kolo slotu PCI jest taka maly wtyczka oznaczona WOL i w ten slot laduejsz karte sieciowa a wystajcy z niej zakrecony kabelek wkladasz w ta wtyczke . W biosie ustawiasz (AWARD) w Power menagment opcje wlaczania przy ruchu w sieci WOL . i z towjej strony to tyle .A kto kto ma lanstart gui w pliku ini wpisuje twoje ip uruchamia LSg i klika w jego ikonke w treyu tyle razy iel se tam chce .oczywisci twoj komputer musi byc wylaczony... zeby go wlaczyc....
 
G

Guest

Gość
Z tego co wiem to jesli chcesz uruchamiac komputer do ktorego nie masz fizycznego dostepu to wystarczy napisac programik w assemblerze ktolry zmieni komnifuracje biosa i podrzucic mu go i po sprawie
 

mellodeque

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2002
Posty
21
Właczanie, kompa... hmmm:

po pierwsze:

może atakują cię potęznym impulsem elektromagnetyczny (nie tak potęznym by coś zepsuć) jak wiadomo komp ma zasilacz impulsowy więc tylko jeden sysgnal wystarczy by go załączyć...

po drugie:
skoro siec lokalna to wyłącz w biosie wake up on lan - i po kłopocie

po trzecie:
być może rzeczywiście wchodzą przez okno

po 4:
miałem kiedys na obudowie lampke halogenową i gdy tylko ją włączałem komp też się włączał - wypróbujcie to - postwcie taką lampkę na obudowie na zasilaczu - wajny szok dla ludzi gdy właczają u Ciebie w pokoju lampkę..

po5: jak lampka jest włączona - nie idzie wyłączyć kompa !!! po wyłączeniu sam się włącza !! cool - jedyn wyjscie to wyłączyć wtyczkę z sieci (zasilacz), albo przed wył. kompa wyłączyć lampke !!

po6.
twój problem jednak tkwi w ustawieniach biosu, jesli chesz takie coś robić innym to dowiedz się jakiego mają biosa i przeprogramuj go zdalnie tak, abu ustawić on - w miejscu wake up on lan...
 

vir1

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2002
Posty
11
okey problem juz zazegnany a leteraz ja chcialem im cos takiego zrobic
tzn. sie odwdzięczyc
;-)
 

beaver

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
20
moze wystarczy sprawdzic czy masz w biosie funkcje wake-on-lan, albo ustawiony zegar, jesli pusciles kumpli do kompa...Zreszta nie wiem, nie znam sie...W kazdym razie jak znajdziesz taki program co wlacza kompa przez siec, to prosze o info
<
 

tempek

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 10, 2003
Posty
1
Opcja WakeOnLan znajduje sie tez w programie konfiguracyjnym do kart sieciowych na dyskietkach dolaczanych do kart. Trzeba dac na Disabled, program przeflashuje EPROM na karcie i klopoty powinny ustac
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
kilka zgach :p :

1)nie trzeba miec wlaczonego kabelka do gniazdka wol aby to dzialalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYSTARCZY MIEC PCI CONAJMNIEJ 2.1 (PISZE Z PAMIECI) I DZIALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZY Wy nie znacie podstaw?
2)w biosie jest funkcja wlaczania kompa o danej godzinie (przynajmniej w moim popier*****ym biosie firmy ami jest taka opcja)
3)nie pamietam co mialem jeszcze napisac ale jesli o siec lan to troche sie na niej znam... wiec pytac! (ale powtarzam ze tylko troche)
4)kevin mitnick nie jest taki dobry za jakiego go uwazaja... jak to gdzies przeczytalem to on lamal ludzi LUDZI LUDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
no a moze dalby ktos namiary na tego LAnStartGui ??
bo jakos nie widze go na tamtej stronie
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
heh a jak go uzywac? wlaczyl mi ie w rogu i jak go chce spowrotem to wyskakuje jakies "0.0.0.0 is offline"
mam XP
 

Leny

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 12, 2003
Posty
2
Owszem - jest mozliwosc wlaczenia komputera przez siec a nawet przez modem ale to musi obslugiwac plyta glowna i karta sieciowa. Poczytaj w specyfikacji plyty glownej czy ma opcje WOL (Wake On Lan). Oczywiscie plyta musi byc ATX - czyli zasilanie musi byc wzbudzane z plyty (impuls idzie do zasilacza).
Wracajac do tematu - tak samo jak mozna wlaczyc komputer za pomoca myszki czy klawiatury tak samo mozna poprzez karte sieciowa. Prawdopodobnie masz te opcje uaktywnione a kumple zmapowali twoje dyski lub zrobili jakis skroty do nich.
Pozdrawiam
 

xXx

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2003
Posty
105
No tak oczywiscie a czy nie wystarczy wylaczyc funkcji wake on lan w menadzeze urzadzen we wlasciwosciach kart sieciowej w zakladce zarzadzanie energia i juz nie beda mogli koledzy wlaczac Twojego kompa Proste i piekne :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom