Usuwanie Linux

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Co to znaczy "Czy można usunąć Linux? "?
Masz ty jakieś pojęcie o tym? Myślisz że systemy odmienne od Windowsa usuwa się poprzez Dodaj/Usuń?
Likwidujesz tylko partycje z linuksem i czyścisz mbr żeby się bootloadera pozbyć
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Originally posted by loglorus
d3vil MBR sie nie czysci. Go sie podmienia bo nic nie wystartuje ;p

Co Ty pieprzysz, mbr jak powiedział Devilek czyści się, wtedy na mbr zostaje sprowadzone na ustawienie domyślne. Mozna to zrobić za pomocą płytki Win XP.
 

loglorus

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2006
Posty
54
Przepraszam bardzo ale mam rozumiec ze usatwienie domyslne MBRto windows xp bo wlasnie to chyba napisales. MBR to fragment fizyczny dysku. I nie ma czegos takeigo jak jego wartosc domyslna. A owszem da sie wyczyscic tyle ze wtedy zaden system nie zostanei uruchomiony.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
I nie ma czegos takeigo jak jego wartosc domyslna[/b]

B33RK4 miał pewnie na myśli wartość 0 czyli skasowane wszystkie dane z MBR. Czyli mówiąc najpościej powrót do ustawien fabrycznch.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
polecenie fixmbr i tyle. I o co tyle gadania. A po co usuwac to co najlepsze
<
? ja usunalem kiedys partycje po ubuntuu i potem mi GRUB został. I wystarczył fixmbr
 

loglorus

Użytkownik
Dołączył
Listopad 5, 2006
Posty
54
No to w gwoli scislosci grub nie zostal. Zostala jedynie informacja o adresie gruba. A co do usuwania linux to wysatrtczy wywalic partycje wszystkie. Conajmneij powinny byc dwie. SWAP i partycja glowna systemu czyli "/", czasem jest ich wiecej. No i oczywiscie podmienic wpis w MBR i tyle.

Jezeli windows ma nadal dzialac powinna zostac liczba partycji jak byla bo inaczej moga byc problemy z jego uruchomieniem


Mysle ze to koneic tematu
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
No to w gwoli scislosci grub nie zostal. Zostala jedynie informacja o adresie gruba.[/b]

Grzonu miał racje, mogł mu zostać GRUB, ponieważ jest on INSTALOWANY do mbr, a nie żadna "Twoja informacja".

Jezeli windows ma nadal dzialac powinna zostac liczba partycji jak byla bo inaczej moga byc problemy z jego uruchomieniem[/b]

heheeh kolejna bzdura
smile.gif



Ostatnimi czasy troche śmieszne się robi to forum :>
 
Do góry Bottom