Usuwanie trojana

okr

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2003
Posty
19
mam problem, otoz nie moge dostac sie do programu regedit ani msconfig sadzer ze to wina jakiegos trojana ale nie wiem jak to usunac, skanowanie antivirem mskvir nie dalo rezultatow :-(
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
hm sprobuj nortonem ale w trybie awaryjnym albo mksem tez w trybie awaryjnym.
Wtedy moze sie uda a jak nie to zostanie tylk format

tylko mowie : zrob to w trybie awaryjnym. tez mialem kiedys wira i pomoglo w trybi AW
 

kul3k

Użytkownik
Dołączył
Maj 18, 2003
Posty
112
:wink: Może to nie trojan a jakiś vir ( jak ci dziad siedzi na 1 klastrze to format też na nic się nie zda ) Wdclear poleczy.
 

MadHornet

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 7, 2003
Posty
37
a moze w antyvirze masz viruska od razu to nawet format nic nie pomoze jak go znowu zainstalujesz
<
warto sprawdzic
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
Witam..
<


Na poczatku polecam sprawdzic czy masz Regedit.exe
ktory powinien byc w C:/Windows .. jesli go nie ma
mozesz skopiowac od kogos (z innego win - takiego samego)
i skopiowac do katalogi Windows .. potem sprawdzic czy zadziala.
(start-uruchom-regedit)
Sama tak kiedys zrobilam.. i dzialalo.

lub

polecam sciagnac program: jv16Power Tools
ze strony: http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=29&g=8
zainstalowac .. bedziesz mial dostep do wszystkiegoooo
<

(mozna przestawic na PL)

pozdrawiam..
 

okr

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2003
Posty
19
heh, znalazlem juz istote problemu, otoz wykrylem ze wirus worm.p2p.spybot.gen siedzi mi w pliku syscfg32.exe w folderze windows/system no i teraz jestem usrany :/pliku nie mozna usunac ani zmieniac, chyba ze przy wylaczanym windowsie, nie wiem co robic
 

Szyms

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2003
Posty
380
Zapewne proces jest cały czas aktywny. Naciośnij alt+ctrl+delete albo jakiegoś programu do zabijania procesów.Poszukaj procesu o podobnej nazwie tego pliku i go wstrzymaj.Wtedy usuń plik. Antyvir ci tego nie usunoł :?: Może masz stara baze virów :wink:
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
Originally posted by okr
heh, znalazlem juz istote problemu, otoz wykrylem ze wirus worm.p2p.spybot.gen siedzi mi w pliku syscfg32.exe w folderze windows/system no i teraz jestem usrany :/pliku nie mozna usunac ani zmieniac, chyba ze przy wylaczanym windowsie, nie wiem co robic

sprobuj w trybie awaryjnym albo pod dosem go usunac, np. przez dyskietke startową
 

-=Kiol don Salvato

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 3, 2003
Posty
76
Ja mam kompletnie ten sam problem... :? Spróbuje usunąć problem za pomocą cleaner'a , bo gdy zainstalowałem NAV2003 to mi wsadził wszystkie pliki exe do kwarantanny i miałem dopiero problem!
 
Do góry Bottom