virek

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
Witam!

Mam szybkie pytanko: moglby mi ktos napisac szybko programik badz vir tworzacy szybko mase katalogow i zeby sie gdzies ladnie zaszywal.,.? Moze byc jakikolwiek seryjny bo chodzi mi tylko oto zeby tak zasyfic kompa by wszyscy moi zapatrzeni w swoje gry i "save'y" z gierek bracia niebiegli do rodzicow zeby zabronili mi formatowac.. bo cce miec lina a niemoge formatowac !!
<
(

Za pomoc dziekuje, jednakze prosilbym o szybka odpowiedz gdyz tylko teraz w sumie moge sie tym zajac.

Pozdrawiam, Major
 

RiKeR

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2002
Posty
137
Originally posted by Major
Witam!

Mam szybkie pytanko: moglby mi ktos napisac szybko programik badz vir tworzacy szybko mase katalogow i zeby sie gdzies ladnie zaszywal.,.? Moze byc jakikolwiek seryjny bo chodzi mi tylko oto zeby tak zasyfic kompa by wszyscy moi zapatrzeni w swoje gry i "save'y" z gierek bracia niebiegli do rodzicow zeby zabronili mi formatowac.. bo cce miec lina a niemoge formatowac !!
<
(

Za pomoc dziekuje, jednakze prosilbym o szybka odpowiedz gdyz tylko teraz w sumie moge sie tym zajac.

Pozdrawiam, Major

...Tez masz pomysli...
A tak pozatym to przecierz nie trzeba formatowac dysku aby zainstalwoac linuxa, nie wiem gdzie wyczytales ze trzeba. Pozatym mozna miec i winde i lina. Ja mam win Me, win XP i slacka i wszyscy sa zadowoleni
<


No a jezeli chcesz miec koniecznie taki prograik to chyba bedziesz musial sobie go sam napisac.
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
lin

Wiem ze mozna miec winde i lina, ale nie na jednej partycji, bo jest inny system plikow. Wiec zeby utworzyc partycje dla linuxa musze sformatowac cala winshitowa i podzielic wtedy na 2. I wtedy bedzie stal linuch na 8gb i win na 20
<


Ale jezeli jestem w bledzie to powiedz jak zainstalowac lina bez tworzenia swap, i logicznej dla niego? Moze nic na ten temat niewiem, dawno nieczytalem.

Pozdrawiam, Major
 

RiKeR

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2002
Posty
137
Re: lin

Originally posted by Major
Wiem ze mozna miec winde i lina, ale nie na jednej partycji, bo jest inny system plikow. Wiec zeby utworzyc partycje dla linuxa musze sformatowac cala winshitowa i podzielic wtedy na 2. I wtedy bedzie stal linuch na 8gb i win na 20
<


Ale jezeli jestem w bledzie to powiedz jak zainstalowac lina bez tworzenia swap, i logicznej dla niego? Moze nic na ten temat niewiem, dawno nieczytalem.

Pozdrawiam, Major

Ja nie mowie ze masz nie tworzyc swapu...I zaby stworzyc te partycje nie musisz dysku formatowac, sa inne progarmy oprocz fdiska, zaisntaluj sobie partition magic i tam mozesz sobie stworzyc partycje linuxowe bez utraty zadnych danych...
 

Major

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
156
partiton

Mam partition magic ale 5.0 i tam zawsze formatuje.. przynajmniej ja tak mam ustawionego..

W ktorej wersji nie foramtuje?? i czy moze robic operacje na dysk na ktorym siedzi...?
 

RiKeR

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2002
Posty
137
Re: partiton

Originally posted by Major
Mam partition magic ale 5.0 i tam zawsze formatuje.. przynajmniej ja tak mam ustawionego..

W ktorej wersji nie foramtuje?? i czy moze robic operacje na dysk na ktorym siedzi...?

NIe pamietam dokladnie tego programu a nie mam go teraz zaisntaowanego
<

Ale jak masz np na tej swojej partycji z windowsem wolnego 5 Gb to bierzesz zabierasz czesc na partycje z linuxem(powiecmy 2 gb czy ile tam chcesz) i robisz se i sweapa tez. Tam jest taka opcja resi/movie czy jakos tak, nie pamietam a ze nie znam ang to ciezko mi powiedizec w kazdym razie polega ona na tym ze np. zabierasz z jednej partycji troche miejsca (zaznaczasz ja, naciskasz te opcje i tam masz taki suwak ile masz zabrac) i robisz z tego wolnego miejsca druga partycje no albo dokladasz do innej...
 

COB

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 30, 2002
Posty
25
Re: partiton

Sciagnij sobie partition magic 8.0 i po problemie podzieli ci wszystko ladnie i bedziesz mial i linucha i windowsy bez zawirusowywania sobie dysku .
Jesli nie dasz rady albo boisz sie cos zniszczyc to poszukaj na www.google.pl opisu po polsku.
 
Do góry Bottom