Virus YOYO uważąjcie!

Traweler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
7
Odkryłem ostatnio dość ciekawego wirusa.Na polskich stronach nieznalazłem o nim ani słowa więc założyłem tutaj temat.Wirus ten atakuje antyvirusa i po udanym ataku(antyvir musibyć nieaktywny/wyłonczony ale musi być zainstalowany)w jakiś dziwny sporób uszkadza/blokuje także bios co objawia się tym,że po restarcie kompa i załadowaniu sie biosu system nieodpala tylko pojawia się napis YOYO.Reinstalki systemu także niemożna zrobić gdyż po włożeniu płyty instalacyjnej windowsa i pojawieniu sie napisu "dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku cd/dvd..."nieidzie tego rozruchu zrobic.Klawiatura niereaguje i pojawia się te YOYO.Wirus ciężki do usunięcia bo blokuje dyski i biosa.Po odpięciu dysków komp działa normalnie ale co z tego skoro niema gdzie systemu zainstalować.Jeszcze niedoszedłem do tego jak takowy zavirusowany yoy-em dysk naprawić ale to kwestia czasu.Jeśli już ktoś sie z tym virem spotkal i wie conieco i nim proszę o wypowiedz.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Masz jakiś .exe nim zainfekowany? Można by się trochę pobawić, ale bez samego wirusa trochę trudno.
<
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Zgadzam się ^^ przydało by się źródełko, ciekawe jak on to robi ^^
 

bigsmoke

Użytkownik
Dołączył
Październik 25, 2007
Posty
2
ale jak to jest mozliwe ze on wejdzie, możesz pokazać jakieś dowody ze taki czy coś nie wiem jakiś artykuł czy coś.
 

Traweler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
7
Dysku ci niewyśle:p jedyne co udało mi sie jak narazie zdobyć to jego nazwa tj."win32: DELF-KXB [DRP] "
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Zró aparatem fotograficznym jakies "printscreeny" tegoekranu startowego
<
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
A probowales dostac sie do dysku z poziomu live cd? jesli nie masz zadnego to sciagnij ubuntu albo knoppixa
 

Traweler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
7
<div class='quotetop'>CYTAT(Traweler @ 28.07.2008, 9:23) <{POST_SNAPBACK}></div>
po włożeniu płyty instalacyjnej windowsa i pojawieniu sie napisu "dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku cd/dvd..."nieidzie tego rozruchu zrobic.Klawiatura niereaguje i pojawia się te YOYO.[/b]

Jak już napisałem.Niedarady odplić czegokolwiek z płyty,dyskietki czy pendriwe bo ten vir wszystko blokuje-linux też niedziała niestety.Postaram się fotki zrobić choć pewnie kumpel mnie do kompa niepuści bo uważa,że to ja mu tego vira wgrałem:pWięc możę być cięzko hehe.


Zrobiłem obrazek jak to wyglada bo j/w niewiem czy uda mi się oryginał zdobyć.Beznadziejny ale obrazuje wszystko:p
Poprostu znalazłem jakiś ss w necie z ładowania biosu a dodałem te yoyo.

http://img61.imageshack.us/my.php?image=18007825yy6hr1.jpg

nieśmiać sie
<
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Boot.ini działał by tylko na windows'a, tutaj wygląda jakby uruchamiał się przy starcie PC, może siedzi w MBR (chociaż to też chyba nie powinno przeszkadzać przy live-cd).

Skoro po odpięciu dysk działa to spróbuj go podpiąć pod inny PC i na nim sformatować dysk.
 

Traweler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
7
Po podpięciu do innego kompa ten,że komp niemoże sie uruchomić tak samo jak poprzedni
<
 

Traweler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
7
Już tak robiłem.Wystarczy,że ten z virem jest podpięty i już zaden inny niedziała...Niewiem jak to możliwe ale yoyo wszystko blokuje.Musze go zdobyć
<
<
<
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
a poprostu do BIOSa też nie da rady wejść? A co ze stacją dyskietek? Windows ma coś takiego jak dyskietke rozruchową tzw. Awaryjną, wkładasz dyskietke i jakby "przeinstalowuje ci system", tylko nie dokońca przeinstalowuje. Skoro zablokował CD/DVD to może chociaż zapomniał o Floppy, sprawdź. Tu masz ciekawy link: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printve...sion_90653.html
Może to pomoże...


---------------------

A jeśli to nie pomoże to w ostateczności odłączysz HDD zainfekowanego, i poszedłbyś do jakiegoś serwisu oni byci sformatowali HDD, ale to już w ostateczności.
 

Traweler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
7
Do biosu normalnie moge wejść ale nieważnie co w nim zmienie-czy to bot z cd,hdd,flopa czy pendrive to i tak nieidze nic z tych nośników odpalić.Myślę,że ten dysk to już chyba do recyclingu pujdzie
<
 
Do góry Bottom