Virus YOYO uważąjcie!

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
<div class='quotetop'>CYTAT(Magnefikko @ 23.07.2009, 14:51) <{POST_SNAPBACK}></div>
Spojrzałeś na datę chociaż? xD[/b]

Spojrzałem.
1. Ne wydaje mi się by problem został rozwiązany.
2. Na temat omżna wejść klikając w pierwszy rezultat googli na frazę yoyo
3. Te ustrojstwo powraca.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Hmm. Można by to tak na bruta skasować, ale instnieje ryzyko rozwalenia kompa.
Odłączamy dysk, wsadzamy LiveCD, odpalamy system i wtedy podłączamy dysk, tylko że może go spalić wtedy(przynajmniej tak mi zawsze mówili)
<

i wtedy spod LiveCD czyścimy i przywracamy MBR.

Albo zrobić z dysku dysk USB, tylko znowu wtedy trzeba obudowe kupić
 

Corell

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2007
Posty
1
Niestety miałem zainfekowany ostatnio komputer tym wirusem. Spalił on mi 4gb ramu (naszczęście jeszcze na gwarancji). Było trzeba formatować cały dysk twardy, ale większość plików dało się odzyskać.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Nie znam wirusa który by uszkadzał RAM
<
ładne bajki, a tak przy okazji to po co formatujesz dane które później chcesz odzyskać? Nie pomyślałeś też, że mogą być zainfekowane?
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
ja takze nie slyszałem o takich wirach chyba ze og lamerkskich kumpli
<
a co do infekcji to przecierz na bank wszystkie pliki nie są zainfekowane, na bank dało by się odzyskac wiekszośc...
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Ale po ki hu.. formatować dysk a później odzysk danych? To nie lepiej zrobić kopię i dopiero formatować?
 

fazovnick

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2010
Posty
1
Witam, mam ten sam problem.komputer mi sie zawiesil a po restarcie nie chcial wystartowac windows i ten napis YoYo _
Juz od dwoch miesiecu niemam kompa:/// Ktos sie uporal z tym wirusem?Jakies porady?Tak jak pisano wczesniej nic sie nie da zrobic.Instalki windowsa nie da sie ukonczyc bo po wyladowaniu plikow sie zawiesza.
Prosze Was o pomoc!
 

deadmen4

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2010
Posty
6
Można spróbować zabotować DOS'a ! Wsadzić płytę lub dystkietkę z DOS'em i spod dosa odpalić format.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
format to najgorsza rzecz! :) formaty robią najgorsi (wiele serFisUw komputerowych robi formaty)

Odpalasz liveCD lub drugi system lub nawet odzyskiwanie systemu z plytki winXP i szukasz i kasujesz ;)
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Lepiej odzyskać dane (nie programy a dokumenty, muzykę itp) zgrać je na inny nośnik...i walnąć tego formata lub choćby wyczyścić całą obecną partycję z plików.
Niestety z wirusami jest ten kłopot, że przeważnie doczepiają się do innych binarek, przez co usunięcie tylko źródła problemu mija się z celem.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Lepiej odzyskać dane (nie programy a dokumenty, muzykę itp) zgrać je na inny nośnik...i walnąć tego formata lub choćby wyczyścić całą obecną partycję z plików.
Niestety z wirusami jest ten kłopot, że przeważnie doczepiają się do innych binarek, przez co usunięcie tylko źródła problemu mija się z celem.

Mylisz sie ;) Wystarczy odpalić kompa z innego systemu choćby przeskanować porządnie wszystkie dyski np antywirusem KAspersky, który działa za darmo przez 30 dni, wywali wszystkie zarażone binarki :p potem pozostaje juz tylko uruchomic system w srodowisku bezpiecznym i powywalac z rejestru itp
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Ehem.. Tylko jeśli zostanie chociaż jeden zarażony plik to zaraz będziesz miał znowu zabawę :) Nie wychwalaj już tak kaspersky'ego :p On też ma swoje wady...
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Fakt faktem, że tak naprawdę antywirus, jakikolwiek daje du... z tego powodu że nie każdy malware jest w ich bazie, heurystyka poza tylko chyba BitDefenderem to jedna wielka ściema, a nie poznałem jeszcze antywira który opcją "napraw" dla zainfekowanych plików nie zrobił by większego bajzlu niż pożytku.
Może i sytuacja trochę się poprawiła, nie miałem styczności z windowsem już dobre parę lat więc nie śledzę już tak dobrze tematu.

Jedno jest pewne, tak na przyszłość, lepiej patrzeć na to co się robi i dobrze się przy tym zastanowić, do tego dobry sandbox (Sandboxie?) i mamy najlepszy antywir na świecie..
 
Do góry Bottom