Visual C++, a C++

Lechusky

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2005
Posty
169
No wiec prosilbym osoby ktore maja cos konkretnego do napisania w tym temacie, zeby sie wypowiedzialy. Ktory z tych jezykow ma wieksze mozliwosci ??. Ktory jest prostszy ?? Ktorego lepiej sie uczyc ?? Czy roznica miedzy nimi jest znaczaca ?? Czy moze jest to porownywalne do pascala, a object pascala ?? Slyszalem ze lepszy Visual C++, ale zanim zaczne nauke ktoregos z tych dwoch prosze o wypowiedzi.
<
 

Vardi

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2003
Posty
143
Visual C++ to nie jest język tylko środowisko programistyczne Microsoftu, można programować w C++ właśnie w tym środowisku. Ja bym polecał to środowisko do aplikacji Windowsowych itp. bo WinAPI nie należy do najłatwiejszych, w Visualu masz różne wizardy np. do tworzenia MFC itp.
 

KaZzo

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 18, 2004
Posty
20
Najpierw najlepiej pouczyc sie C++, pozniej mozna bawic sie w visualu czy jakims builderze
 

Lechusky

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2005
Posty
169
Originally posted by Vardi
Ja bym polecał to środowisko do aplikacji Windowsowych itp. bo WinAPI nie należy do najłatwiejszych, w Visualu masz różne wizardy np. do tworzenia MFC itp.

Zaraz zaraz czyli programowanie w samym C++ to tak jakby pisanie programow w delphi technika WinAPI, a Visual C++ to jakby samo pisanie w delphi ?? hmmm Czyli lepiej poznam ten jezyk jesli bede pisal w samym C++, z drugiej jednak strony na poczatek zeby bylo latwiej lepiej wybrac Visual C++. Ja to dobrze rozumie czy cos pokrecilem ??
 

Vardi

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2003
Posty
143
Hmm no Visual to też taki builder można powiedzieć tylko że Microsoftu
<
Oczywiście na nim możesz się spokojnie czystego C++ uczyć - można w nim pisać aplikacje pod DOSa.
smile.gif
 

marcinmx

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2004
Posty
98
visual i builder pelnia role kompilatorow, srodowisk dla c++(...)
najpierw musisz poznac "czysty" jezyk c++, na poczatku najlepiej bawic sie z Dev-c++ (win) lub gcc (linux), a dopiero po jakims czasie przesiadac sie na np. buildera i poznawac vcl itp.
smile.gif
 

Lechusky

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2005
Posty
169
A no wlasnie teraz mi sie wszystko ladnie wyjasnilo thx wszystkim ktorzy sie tu wypowiedzieli
<
I moze jeszcze jedno pytanie jak juz mniej wiecej opanuj czysty C++. To ktory kompilator waszym zdaniem jest lepszy ?? Visual z Microshitu czy moze builder (z borlanda tak ?? ) ??
 

marcinmx

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2004
Posty
98
to zalezy, o ile mi wiadomo to wiecej osob ceni sobie visuala
smile.gif

w produkcie borlanda masz wiecej klikania niz pisania czystego kodu
 

Lechusky

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2005
Posty
169
No tez wlasnie (o dziwo) duzo dobrego slyszalem o produkcie microsoftu. OK dzieki za wypowiedzi. Juz chyba wszystko jasne
<
 
Do góry Bottom