vsmon.exe - co to jest?

Tykis

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
32
Witam wszystkich serdecznie. Używam zone alarm'a i mam z nim ostatnio problem, otóż taki proces po dtytułem vsmon.exe "zawala", ze sie tak wyraze, uzycie procesora. Czasem dochodzi do 80%! Zdażyłem juz wyczaić ze to od fire walla pochodzi, a takze to, ze najgorzej jest w polaczeniu z LDC++ kiedy mi cos sciaga, ale nie zawsze, nie wiem jaka tu zalezność jest. Mimo to doprowdza mi to czasem kompa do takiego stanu ze sie nie da nic zrobic, nawet go wylaczyc, a pomaga tylko wyciagniecie wtyczki neta. Ustawine mam programy ktore uzywam w zone alarm na zaufany dostep do internetu ale i tak widze ze funkcja szukaj w LDC++ nie działa, dopoki nie wyłacze ZA. Mam zmienic firewalla? Prosze o pomoc, niech ktos napisze pare słow o tym. Z góry dziekuje
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Originally posted by 0wn3r
vsmon.exe nie mam takiego pliku , usuń to bo to może być trojan..
ze sie wyraze tak internetowo : LOL?

To nie jest czasem proces od neostrady?
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Pomagacie czy zgadujecie?

Wiele osob skarzy sie na problem z ta usluga. Nie znalazlem jednak sensownego wytlumaczenia takiego jej zachowania. Ktos poleca powrot do starszej wersji 4.5.x jeszcze ktos inny wspomina o konflikcie z programem antywirusowym... Warto sprawdzic tez inne pozycje - link.
W temacie powinna sie wypowiedziec osoba, ktora uzywa tego pakietu i zna jego wady i zalety. Nigdy nie uzywalem ZA dlatego nie jestem w stanie nic wiecej powiedziec...
 

Tykis

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
32
Witam. Widze, że zdania są podzielone:) no więc kilka sprostowań- ooprócz ZA, używam NOD32. To nie może być proces neostrady, bo używam internetu szerokopasmowego [Internet Solutions].Na pewno nie mam wiroli ani trojanów-przynajmniej wtedy jak zgłaszałem problem-bo skanowałem system kilka razy, sprawdzałem logi itd. Dziś już widze ze LDC++ działa i nie ma takiego strasznego użycia procesora.Probowłem zatrzymać ten proces w "task manager" ale on się odnawia bo to proces ZA, jak już pisalem. Nie wiem czy właśnie Zone Alarm i LDC++ jest dobrym połaczeniem, jeśli ktoś używał takiego zestawu niech napisze jakim firewall'em możnaby zastąpić ZA, żeby np. działala funkcja "szukaj" w LDC bez wyłaczania firewall.Sprawdzałem link podany przez "fl3a",jest tam kilka testowanych firewall'ów, ale który bedzie odopowiedni? Pozdrawiam
 
Do góry Bottom