Włam czy nie włam na strone...

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Witam.

Kod:
Cele edukacyjne

Chciałem zapytać czy jeśli mamy stronę internetową oczywiście typu same dane udostępnione przez autora strony, brak księgi gości ani logowania użytkowników (rejestracji), na stronie pisanej w html (narzędzie Web Page Maker V2) jest możliwość włamania się przez SQL?

Jeśli nie (a tak uważam) to w jaki sposób można się "włamać" na tą stronę internetową? Chodzi głównie o to by zmienić jakieś dane na stronie np skasować wszystko na stronie gł i wpisać coś innego...?
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
raczej nie ma takiej mozliwosci chyba ze jakos na ftp. ale ogolnie to jesli strona nie kozysta z bazy SQL to i nie moze byc uzyta do ataku zreszta w samym htmlu tez strony nie zlamiesz bo co mozesz złamać przeciez tam nie ma skryptow no moze poza js.
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
Takie strony sa najbezpieczniejsze ;] HTML to sama powloka graficzna, niema tam zadnych dynamicznych aplikacji, skryptow itd. Jedynie chyba zostaje DDOS ;]
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Lub łamanie hasła do FTP metodą Brute Force, słownikową, przypominajką hasła czy najskuteczniejszą socjotechniką ;-)


Co Pan chcesz zrobić ze SQL skoro strona jest w HTML i nie korzysta z bazy...?
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
jeśli strona ma jakieśelementy do wpisywania danych, możesz spróbować XSS (cross site scripting)
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Originally posted by Magnefikko
Lub łamanie hasła do FTP metodą Brute Force, słownikową, przypominajką hasła czy najskuteczniejszą socjotechniką ;-)


Co Pan chcesz zrobić ze SQL skoro strona jest w HTML i nie korzysta z bazy...?

Zapytałem czy jest możliwość... :nauka:

jeśli strona ma jakieśelementy do wpisywania danych, możesz spróbować XSS (cross site scripting)[/b]
Pisze w temacie...
Chciałem zapytać czy jeśli mamy stronę internetową oczywiście typu same dane udostępnione przez autora strony, brak księgi gości ani logowania użytkowników (rejestracji), na stronie pisanej w html[/b]

Nawet Ci pogrubiłem żebyś widział.

A jakim programem można Brute Force? Kiedyś miałem, ale nazwy nie pamiętam;/[/b]

Łamanie brute force może potrwać wieczność (jeśli w ogóle się da).

A jakiś exploit albo coś innego nie pójdzie? Słyszałem że jest też metoda przez ciasteczka (cookie)?
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
A może poczytaj o źle zabezpieczonych stronach http, pełno luk w nich jest, gdy jest nie umiejętny webmaster.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Originally posted by Ramiro
A innego sposobu nie ma?
:whoeva: Nie włamiesz się na stronę, na której jest sam html. HTML nie ma błędów!
Słyszałem że jest też metoda przez ciasteczka (cookie)[/b]
java script:alert(document.cookie), ale:
1. Wyświetla to cookie osoby która wykonuje to działanie;
2. W cookie raczej nie będzie nic co Ci się może przydać, a namet jakby, to:
3. hasła w cookie są prawie zawsze zakodowane w MD5
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
1. Wyświetla to cookie osoby która wykonuje to działanie;
2. W cookie raczej nie będzie nic co Ci się może przydać, a namet jakby, to:
3. hasła w cookie są prawie zawsze zakodowane w MD5[/b]

ad 1. to jest problem.
ad 2. zawsze można wpisać w cookie pewną wartość "kod" poprzez który masz dostęp do P.A. wiem że tak jest w php ale html chyba nie.
ad 3. to żaden problem.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Originally posted by Ramiro
ad 2. zawsze można wpisać w cookie pewną wartość "kod" poprzez który masz dostęp do P.A. wiem że tak jest w php ale html chyba nie.
Nie wiem, który admin zapisuje w cookie hasła do swojej strony ;]
Originally posted by Ramiro
ad 3. to żaden problem.
To podasz mi przykład rozkodowania ??
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Do góry Bottom