Włam czy nie włam na strone...

bandito88

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2007
Posty
114
Mam takie pytanie... Może zabrzmi ono jakoś tak noobowato ( nie mam zbytniego doświadczenia z włamem na FTP ;] ) Jakie luki, błędy, dziury itp. można wykożystać aby włamać się na serwer? Ja słyszałem o takim czymś że mało doświadczeni webmasterzy tworzą plik z hasłami w php i żeby zdobyć hasło wystarczy ściągnąć odpowiedni plik w którym znajduje się hasło. Czy to prawda?

Pozdro
<
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
owszem. Nastomiast przewaznie po pierwsze sa dobrze ustawione prawa a jesli nie to sciagniesz plik ktory i tak sie wykona po stronie serwera i dostaniesz albo pusty plik albo plik z htmlem. Wyjatkiem jest
brak doswiadczenia kiedy uzywa sie do logowania JS. I mozesz sobie nawet sprawdzic czy jestes dobry:

www.uw-team.org/hm2

od dwoch dni w przerwie w pracy sie tym bawie jestem juz na 6levelu.
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Originally posted by Atid
owszem. Nastomiast przewaznie po pierwsze sa dobrze ustawione prawa a jesli nie to sciagniesz plik ktory i tak sie wykona po stronie serwera i dostaniesz albo pusty plik albo plik z htmlem. Wyjatkiem jest
brak doswiadczenia kiedy uzywa sie do logowania JS. I mozesz sobie nawet sprawdzic czy jestes dobry:

www.uw-team.org/hm2

od dwoch dni w przerwie w pracy sie tym bawie jestem juz na 6levelu.

1 prawie przeszedłem ale teraz już nie mogę grać... Mam mozille
<
 

b4rt3kk

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2005
Posty
78
ale gadacie glupoty ludziska. Jesli stronka jest w czystym HTML to NIE MA możliwości jej modyfikacji bez dostępu do plików od strony serwera. W Twoim przypadku jedynym sposobem jest próba przedostania się na serwer (exploity).

a co do zabaw typu hackme z Java Script, wszystki je sie da przejśc uzywajac jednego polecenia.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Originally posted by b4rt3kk+--><div class='quotetop'>CYTAT(b4rt3kk)</div>
le gadacie glupoty ludziska. Jesli stronka jest w czystym HTML to NIE MA możliwości jej modyfikacji bez dostępu do plików od strony serwera.[/b]
Originally posted by grzonu@
raczej nie ma takiej mozliwosci chyba ze jakos na ftp
<!--QuoteBegin-B33RK4

Jak mozna się włamać do bazy danych której nie ma?
Kto gada głupoty ??
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
Originally posted by b4rt3kk
ale gadacie glupoty ludziska. Jesli stronka jest w czystym HTML to NIE MA możliwości jej modyfikacji bez dostępu do plików od strony serwera. W Twoim przypadku jedynym sposobem jest próba przedostania się na serwer (exploity).

J.W. mówiliśmy o tym...
a co do zabaw typu hackme z Java Script, wszystki je sie da przejśc uzywajac jednego polecenia.[/b]

To może się pochwalisz?
<
 
Do góry Bottom