Włamania do routera i modyfikacja firmware

charger

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 5, 2007
Posty
3
Witam, mam pewien problem. Otóż ktoś z nadmiaru czasu postanowił pobawić się moim routerem
smile.gif


Zrobił mniej więcej taki bajzer:

78690345ji3.jpg



Niby wszystko by się zmieniło po aktualizacji firmware ale tu jest właśnie kruczek
smile.gif
Zablokował to okno, które służyło do aktualizacji:

90475965qb9.jpg



Od tego czasu kiedy to zrobił moje pingi znacznie się podniosły.


Modem Planet ADE-3000


Prosze o pomoc jeśli ktoś wie co w tej sytuacji zrobić
smile.gif
Resety nie pomagają. W jaki sposób zaktualizować firmware bądź przywrócić ten stary nie robiąc tego z poziomu routera?
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
To ktoś z zewnątrz? chyba raczej nie no chyba ze miałeś tak skonfigurowany router ze z zewnątrz się mógł ktoś podłączyć.. ale chyba domyśle ustawienia nie pozwalają na to. Jeżeli nie ktoś z zewnątrz to ktoś w wewnątrz namieszał
<
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Ciekawe,ale to niejest screen zadnego rutera:) Albo ktos przekierował ci adres rutera na strone,albo robisz nas w chu***. :faja:
powiedz nam cos wiecej o tym urzadzeniu...
 

maly_szcz

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
2
Po pierwsze czemu router stoi na 10.0.0.2? Mi to wygląda na Apache lub nawet IIS i prowokację
<

Po drugie to modem router xDSL, więc nikt Ci nie mógł w nim namieszać.
Po trzecie od strony WAN to raczej nikt do niego się nie dostanie.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2005
Posty
2
A faktycznie - sprawdziłem nie tyle w google co w manualu. Pierwszy raz się spotykam na routerem który defaultowo ma taki adres IP - ale człowiek czy się całe życie
smile.gif



Pozdrawiam.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Linksysa mozna otwożyć nawet trzema adresami i co z tego? Ruter mozna modyfikować kablem a nie przez wifi. No chyba że koleś zostawił ruter na dworze i ktos sie podłaczył...
(asmax i proxsim można modyfikować (wgrac nowe firmware) przez wifi,ale to itak nic niedaje,bo bo firmware to tylko update,a tu niby cały soft zmieniony)
 

charger

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 5, 2007
Posty
3
Mogę pokazać dalsze screeny
smile.gif
Nie mam zielonego pojęcia jak się ktoś do tego włamał. Musiało to być zrobione przez internet. W ogóle pierwszy raz się z takim czymś spotykam, przeglądałem internet ale niczego konkretnego się nie dowiedziałem.


Co do adresu 10.0.0.2 to jest adres urządzenia
smile.gif
Po wpisaniu go w przeglądarkę, podaniu loginu i hasła możemy konfigurować sprzęt.


Strona nie jest przekierowywana, ponieważ po odłączeniu od linii telefonicznej nic się nie zmienia po podłączeniu.


Modyfikować firmware według instrukcji można logując się do routera i wyszukując miejsce docelowe gdzie są pliki z nowym firmware.
 
Do góry Bottom