wardriving projekt polska

dng

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2009
Posty
9
Witam chcialem zaprezentowac strone projektu majacego na celu , zeskanowanie jak najwiekszego terenu calej polski i uzyskanie mapy AP.

http://wlan.dng.projekty.pl

Dodam ze sam zbieram dane do strony.
Projekt jest caly czas w fazie rozwoju , chetnie wyslucham jakis opini , rad i pomyslow dotyczacych dalszych losow projektu.


Dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Bez sensu jest robienie mapy całego kraju, zmiany są na tyle częste że nie wyrobisz z tym. A w internecie masa jest map lokalnych.
 

dng

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2009
Posty
9
Sens jest , oczywiscie ze jest np :


1. Nie chodzi do konca o fakt tego zeby miec najnowsze dane, tylko zeby posiadac dane , orietacyjne ile tego jest gdzie, jakie kodowanie , czy kodowanie , jaka marka urzadzen kroluje itd.

2. Mylisz sie , myslac ze zmiany sa takie duze , monitoruje to w obszarze jednego miasta , i zmiany w ciagu jednego tygodnia to raptem 1% danych w miesice , a to spora wiocha ( wroclaw ).

3. Mapy lokalne heheh przepraszam ze sie smieje , ale ich dane juz wogole nie sa aktualne , ja skanuje dziennie , a Ci ludzie robili te mapy raz i to wszystko .

4. Moj projekt jest jak do tej pory chyba najwiekszym dzialajacym projektem tego typu, a juz jakis sukces.

Ale dziekuje za konstruktywna krytyke i pozdrawiam.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
THC Flow Nie gadaj, bardzo fajna mapka. fajnie zrobiona itp. ale mojej anteny na mapie niestety nie ma
<
<foch>

ale w okolicach mnie jest tyle anten... nawet bym nie pomyslal
<
 

dng

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2009
Posty
9
<div class='quotetop'>CYTAT(legalnl @ 24.09.2009, 9:32) <{POST_SNAPBACK}></div>
THC Flow Nie gadaj, bardzo fajna mapka. fajnie zrobiona itp. ale mojej anteny na mapie niestety nie ma
<
<foch>

ale w okolicach mnie jest tyle anten... nawet bym nie pomyslal
<
[/b]


A gdzie mieszkasz , przejade sie jeszcze raz i juz bedzie na mapie
<



PS. Strona przejdzie maly lifting jeszcze niedlugo.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Mysłowice, okolice rynku
<
 

dng

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2009
Posty
9
<div class='quotetop'>CYTAT(legalnl @ 24.09.2009, 13:09) <{POST_SNAPBACK}></div>
Mysłowice, okolice rynku
<
[/b]


Jutro wieczorem moze juz bedzie
<
jestem jutro w myslowicach wiec sie przespaceruje jakos po rynku , przejde sie kolo Street Pubu , w doł do szpitala
<
moze gdzies znajde Twoja antenke
<
zagladnij na strone wieczorem
<


Pozdrawiam
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Łohoho to gdzie Ty mieszkasz?? ja tam jak stoisz na rynku to z rynku widać wiezowce
<


mojej antenki raczej nie zobaczysz
<
 

dng

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2009
Posty
9
Update , projektu zmiana , sposobu generowania mapy , mam nadzieje ze bedzie dzialac szybciej
<

Pozdrawiam
 

karolciu

Użytkownik
Dołączył
Listopad 8, 2009
Posty
13
Witam, mapka super tylko kurcze skąd wiedzieć jaka nazwa danego punktu żeby go odszukać w tabeli? nic się nie dzieje jak się na niego klika łapką
 

dng

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2009
Posty
9
Witam, mapka super tylko kurcze skąd wiedzieć jaka nazwa danego punktu żeby go odszukać w tabeli? nic się nie dzieje jak się na niego klika łapką

Miluto juz dawno wszystko poprawione mapa dziala sprawnie , dzialaja dymki , jezeli ktos chce pomoc w projekcie zapraszam na strone. Adres w pierwszym poscie ale jeszcze go przypomne http://wlan.dng.projekty.pl
 
Ostatnia edycja:

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Po pierwsze to menu na stronie nie musi się tak rozjeżdżać.. po drugie to szlag mnie trafia jak chcę pomóc, a komuś ciężko powiedzieć jak tego dokonać - istnieje coś takiego jak specyfikacja pliku z danymi? Czy powinienem kupić telefon z androidem? Pomijając już to, że formularza do uploadu praktycznie nie widać, a jego ikonka lepiej wyglądałaby do góry nogami...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
 

dng

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2009
Posty
9
Witam
Co do menu prawda jakis problem z divami do ogrniecia , co do pomocy i specyfikacji pliku z danymi , to po to na stronie jest Szybki Start , oraz w regulaminie zakladania konta jest napisane co i jak. Jest tam dokladnie napisane ktory plik jest potrzebny , jest tez napisane ze nie jestem w stanie supportoac na ten czas innych programow z innych platform.
Co do grafiki to userzy ktorzy do tej pory sie rejstrowali i skanuja dla projektu nie skladali skarg. Dlaczego twierdzisz ze formularza do uploadu nie widac? Dodane sa dymki wiec widomo jest czym jest dana ikona ( button ) .
W przyszlosci napewno zmienie wyglad strony , narazie skupiam sie nad innymi zmianami , a pozatym po raz kolejny chcialem zaznaczyc ze nie jestem programista , z checia przyjme pomoc w formie optymalizacji zapytan i kodu, oraz nowych pomyslow. Wiele ludzi potrafi tylko krytykowac , ale pomagac nie bardzo.
@beamer napisz do mnie na gg albo skrobnij maila , naprawde z checia przyjme pomoc. Pozdrawiam
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Fajnya stronka, jednak wszędzie tego nie ma ;) I Ty jeździsz po całej Polsce z laptopem? :D i tez nie wszędzie, jednak taka Mapa to świetna sprawa, inne są praktycznie martwe. POWODZENIA
 

dng

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 23, 2009
Posty
9
Fajnya stronka, jednak wszędzie tego nie ma ;) I Ty jeździsz po całej Polsce z laptopem? :D i tez nie wszędzie, jednak taka Mapa to świetna sprawa, inne są praktycznie martwe. POWODZENIA

Nie do konca z laptopem :D za duzy i niepodreczny :D Są mniejsze urzadzenia i tez dobre :D
Pozdrawiam :D
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
po to na stronie jest Szybki Start , oraz w regulaminie zakladania konta jest napisane co i jak. Jest tam dokladnie napisane ktory plik jest potrzebny , jest tez napisane ze nie jestem w stanie supportoac na ten czas innych programow z innych platform.
Z tego postu zrozumiałem, że faktycznie powinienem kupić tel z androidem :) Bo tylko tyle znalazłem w "szybkim starcie" (którego wcześniej też nie widziałem, chyba ślepota się rzuca). Przez to ograniczanie sam szkodzisz swojemu projektowi... co by nie było chodziło mi o taką informację:

plik.txt
Kod:
BSSID;LAT;LON;SSID;Crypt;Beacon Interval;Connection Mode;Channel;RXL;Date;Time
...napisz przynajmniej czy to co znalazłem i podałem powyżej jest zgodne z prawdą, czy nazwa pliku to musi być "gmon_wlan.txt" czy może być dowolny plik tekstowy, oraz czy dobrze się domyślam, że kolejne sieci są oddzielone znakiem nowej linii...


Dlaczego twierdzisz ze formularza do uploadu nie widac? Dodane sa dymki wiec widomo jest czym jest dana ikona ( button ) .
Są dymki, ale jest ogólnie przyjęte, że strzałka w dół to przeważnie download... :) sam formularz jest dosłownie "wciśnięty" - nie rozumiem po co w każdej zakładce są wyświetlane moje dane (jakbym ich nie znał). Fakt, czepiam się ale takie drobiazgi utrudniają i zniechęcają.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom