Widoczni niewidoczni

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
byc niewidocznym czy uciec z gg to odwieczny dylemat dla wielu ktorzy sie chowaja i wiedza ze nie sa bezpieczni nawet w ukryciu.

dla posiadaczy windowshitow nie wiem czy wiecie ale jest bardzo latwy sposob wykrycia niewidocznych.

wystarczy zainstalowac konnekt http://www.konnekt.info/
i kliknac prawym na kontakcie / wyslij plik, jesli otworzy sie okno oznacza to ze uzytkownik jest niewidoczny, jesli natomiast wyskoczy informacja ze nie ma nas na liscie lub ma wylaczone p2p to wszystko jest jasne - nie ma go;]
mysle ze wielu z was to pomoze w jakis sposob sie pobawic
<
 

mxc2

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
19
Polecałbym wtyczke znajdujacą sie w pakiecie z programem wysylajaca zrzuty ekranu i jego fragmenty(oczywiscie mowi o programie z www.konnekt.info). Z wysylaniem pliku to moze byc roznie bo niektore osoby nawet gdy sa dostepne to maja wylaczone p2p, i komunikat o tym ze uzytkownik ma je wylacznone moze sie pokazac nawet jak jest dostepny
<
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
no jaaa inteligentne to bylo z twojej strony.
normalne ze jesli sa dostepni to chyba nie bedziesz ich sprawdzac czy sa NIEWIDOCZNI !!!!!
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
dostałem cynk, ze całkiem przyzwoicie radzi sobie z "niewidocznymi" miranda, ale osobiście tego nie sprawdzałem
pozdrawiam
 

mxc2

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
19
To ze ma wylaczone p2p nie znaczy ze jest niedostepny. O to mi chodzi
<
 

jakoppo

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2004
Posty
75
Originally posted by NiuNio
byc niewidocznym czy uciec z gg to odwieczny dylemat dla wielu ktorzy sie chowaja i wiedza ze nie sa bezpieczni nawet w ukryciu.

dla posiadaczy windowshitow nie wiem czy wiecie ale jest bardzo latwy sposob wykrycia niewidocznych.

wystarczy zainstalowac konnekt http://www.konnekt.info/
i kliknac prawym na kontakcie / wyslij plik, jesli otworzy sie okno oznacza to ze uzytkownik jest niewidoczny, jesli natomiast wyskoczy informacja ze nie ma nas na liscie lub ma wylaczone p2p to wszystko jest jasne - nie ma go;]
mysle ze wielu z was to pomoze w jakis sposob sie pobawic
<

No watpie zeby to dzialalo. Postanowilem to sprawdzic i efekty jakie dostalem, wcale mnie nie zdziwily. NIE MOZNA ROZPOZNAC PO TYM ZE KTOS JEST NIEWIDOCZNY !!! Po prostu nie dziala
smile.gif
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
hehe jak nie dziala jak dziala
smile.gif
u mnie i znajomego ktory mi to powiedzial dziala
ps. co ci nie dziala
3. jakoppo nie denerwuj sie tak
<

4. zaczynam od nowa (patrz liczba postow) aj em niu kind
<
 

jakoppo

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2004
Posty
75
No zrobilem test, zeby sprawdzic czy to dziala. I co sie okazuje ??
1. Ano, ze pewna osoba jest 24 godziny na dobę niewidoczna, postanowilem do niej napisac o 2 w nocy i co ?? I kupa
<
Smacznie spala
smile.gif

2. Mam teraz rekolekcje. Przyszedlem do domu i sprawdzilem kolegow, co pojechali teraz na mecz. No i wedlug konnekta sa oni niewidoczni <lol>, podczas gdy oni świetnie bawia sie na meczu.
<

3. Tylko mi to dziala na jednej osobie ten konnekt
smile.gif


Pozdrawiam
Jakoppo 8)
 

mxc2

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
19
Do jakoppo: Pobaw sie z wysyalniem zragmentow zrzutu ekranu. Tylko wlacz wtyczke oczywiscie GGImage. Moze to przyniesie jakies efekty
<
 

jakoppo

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2004
Posty
75
Co ma wysylanie screenshota do okreslenia czy ktos jest niewidoczny czy niedostepny?? Mozesz rozwinac swoja mysl ??
 

Rasskabak

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2005
Posty
1
Witam.

Chcialbym zauwazyc, ze to ze ktos pojechal na mecz, wcale nie znaczy ze nie zostawil wlaczonego kompa z wlaczonym gg.

Jesli natomiast chodzi o p2p... wypadaloby zaznaczyc ze ta metoda dziala tylko wtedy gdy sami nie jestesmy za NATem, lub gdy mamy pewnosc ze osoba ktora testujemy nie jest.

Jest jakas wtyczka do pgg, ktora niby odroznia niedostepnych od niewidocznych. Nie wiem na jakiej zasadzie ma to dzialac... ale nie dziala, w kazdym razie nie w 100%.

Co do samego sposobu sprawdzania czy jakas metoda dziala, czy nie. Proponuje poprostu umowic sie ze znajomym na probe i utrzymywac z nim staly kontakt - czy to przez maila, czy to przez telefon czy poprostu przez inny komunikator. Jest to jedyny sposob zeby miec 100% pewnosc czy to co testujemy rzeczywiscie dziala, czy moze jakies czynniki zewnetrzne wprowadzily nas w blad.

Pozdrawia
 

jakoppo

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2004
Posty
75
Originally posted by Rasskabak
Witam.

Chcialbym zauwazyc, ze to ze ktos pojechal na mecz, wcale nie znaczy ze nie zostawil wlaczonego kompa z wlaczonym gg.

Jesli natomiast chodzi o p2p... wypadaloby zaznaczyc ze ta metoda dziala tylko wtedy gdy sami nie jestesmy za NATem, lub gdy mamy pewnosc ze osoba ktora testujemy nie jest.

Jest jakas wtyczka do pgg, ktora niby odroznia niedostepnych od niewidocznych. Nie wiem na jakiej zasadzie ma to dzialac... ale nie dziala, w kazdym razie nie w 100%.

Co do samego sposobu sprawdzania czy jakas metoda dziala, czy nie. Proponuje poprostu umowic sie ze znajomym na probe i utrzymywac z nim staly kontakt - czy to przez maila, czy to przez telefon czy poprostu przez inny komunikator. Jest to jedyny sposob zeby miec 100% pewnosc czy to co testujemy rzeczywiscie dziala, czy moze jakies czynniki zewnetrzne wprowadzily nas w blad.

Pozdrawia

1. Chocbym nie wiedzial o tej wtyczce, Nazywa sie ona Inviglator i szanse ze zlapiesz kogos na niewidocznym sa 1/1000
2. Pojechali na mecz po rekolekcjach, a kompy mieli wylaczone wiec .....
3. U mnie to dziala tak: osoby, ktore byly wczoraj u mnie dostepne, a dzisiaj sa niedostepne, widziane sa jako niewidoczne.
4. Przykro mi to stwierdzic Niunio, ale konnekt nie dziala
<


Pozdrawiam :)
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
hehe mi dziala
<
na serio ;] koledze tez
zmien komputer %) ja i tak uzywam kadu 100% pewnosci
 

jakoppo

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2004
Posty
75
Originally posted by NiuNio
hehe mi dziala
<
na serio ;] koledze tez
zmien komputer %) ja i tak uzywam kadu 100% pewnosci

No jesli chodzi o kadu i GGSpy to dziala
smile.gif
ale jesli chodzi o winde to nie ma sposobu na wykrycie niewidocznego :]
 

mxc2

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
19
Zrobie chyba instrukcje obrazkowa co do korzystania z tej wtyczki do Konnekta
<
. A teraz sproboje opisac tekstowo: Instalujesz Konnekta=>przy pierwszym uruchomieniu musisz oczywiscie wybrac wtyczki, koniecznie "gg.dll" i "ggimage.dll"<=ta ktora pozwala na sprawdzenie niewidoczności, reszta wtyczek juz nie ma az tak wielkiego znaczenia wybiera sie to co sie chce=>wchodzimy w Ustawienia>Użytkownik>GG>Obrazki>i tu w ustawieniach koniecznie musi byc zaznaczone "Pokazuj informacje o dostarczeniu obrazka" i "Sprawdź maksymalny rozmiar obrazka jaki można wysłać"=> po calej tej konfiguracji
<
kiedy mamy juz liste kontaktow i jestesmy zalogowani do serwera gg mamy np. kumpla niewidocznego z ktorym sie tak umowilismy. Wchodzimy normalnie do okna rozmowy>klikamy na ikonke z paleta kolorow
smile.gif
>i klikamy "fragment zrzutu ekranu">zaznaczamy malutki obszar ekranu nie zawierajacy zadnych danych np kawalek paska zadan(to jest dowolne)> potwierdzamy wyslanie fragmentu(jezeli sie wogole takie pojawi, bo moze automatycznie wyslac po zaznaczeniu, zalezy to od ustawien)=>jeżeli pojawi się najpierw "Odbiorca niedostępny, wiadomość została umieszczona w kolejce" a zaraz po tym Pokaze sie "Obrazek zstal wysłany poprawnie
smile.gif
" lub pokaze sie tylko "Obrazek zstal wysłany poprawnie
smile.gif
" to znaczy ze osoba ta (w tym przypadku nasz kumpel) jest niewidoczna=>jeżeli pojawi się tylko "Odbiorca niedostępny, wiadomość została umieszczona w kolejce" to znaczy ze naprawde go nie ma na gg. Firma SMS Express na czas swiat z reguly wylacza buforowanie wiadomosci na serwerach GG. Nie przeszkadza to jednak w sprawdzeniu wtyczka "ggimage.dll" niewidocznosci, po prostu gdy osoba bedzie niedostepna nic sie nie pokaze w oknie rozmowy oprocz wyslanego fragmentu.


UWAGA!!!!!!!!!!!!!!
Do tego wszystkiego dochodzi wiele rzeczy przez ktore takie sprawdzanie niewidocznosci moze nie dzialac. Wspomnial tu juz o jednej z nich Rasskabak. Oczywiscie nie bedzie to dzialac kiedy w opisanym przypadku nasz kumpel nie bedzie nas mial w kontaktach lub bedzie korzystal z Tlena bez wtyczki odbierania obrazow
<
. Istnieje ich jeszcze kilka ale to trzeba czasem pomyslec i do wszystkiego mozna dojsc.
smile.gif
 

mxc2

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
19
Do jakoppo: Istnieje istenije sposob jednak
<
nawet kilka. NiuNio korzysta z jednego, a ja z drugiego ktorego wyzej opisalem. Wydaje mi sie jeszcze, ze mozna jeszcze podobne rzeczy odwalac w Tlenie. Tu trzebabybylo pokombinowac z wtyczka Pikczer <lol>. Ale to z tym Tlenem to tylko narazie mi sie wydaje
<
. Moze kiedys potestuje go troche. Narazie to chcialbym sie dowiedziec czy da sie sprawdzic, czy ktos ma mnie na liscie kontaktow a ja o tym nie wiem:). Jak ktos cos wie o tym to piszcie.
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
Originally posted by mxc2
Narazie to chcialbym sie dowiedziec czy da sie sprawdzic, czy ktos ma mnie na liscie kontaktow a ja o tym nie wiem:). Jak ktos cos wie o tym to piszcie.
dało się ;] może już naprawili, nie wiem...
zainstaluj wersje starszą niż 6.0 ... jakaź 5 coś, nie pamiętam jaką miałem ;] gdy tylko weszła wersja 6.0 to przy włączonym jakimś tam active checker czy czymś wyświetlało mi opisy wszystkich numerów jakie kiedykolwiek miałem na gg i wszystkich któzy mnie mieli w kontaktach, a ja Ich nie ;]
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
szkodnick ma racje ja tez tak mialem ;[ pokazywaly mi sie opiosy w powiadomieniu
("136452" niedostepny/niewidoczny "zyje jest do dupy")

i wtedy wiedzialem ze ten numer ma mnie na liscie lol
 

mxc2

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 8, 2004
Posty
19
Qrde mam 5.0 i do tego powergg z wtryczka Activity Checker czy cos i wyswietla mi nadal tylko opisy kontaktow ktore znajduja sie na liscie. Opisow kontaktow ktorych nie mam na liscie nie wyswietla. Robilem maly tescik i nic
<
. SZKOD[nick] jakbys przypomnial sobie ta wersje gg na ktorej to dzialalo fajnie by bylo
smile.gif
. Z gory dzieki
 
Do góry Bottom