Wiecej pamieci graficznej w kartach zintegrowanych

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Mam laptopa dell d 600 z kartą graficzna radeon 9000 (32 mb własnej pamieci). Dalo by sie jakos zwiekszyc pamiec graficzna kosztem pamieci operacyjnej?
 

Tom87

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2007
Posty
53
Tak da sie,w biosie powinna byc zakladka GPU.Niestety wiecej pamieci na karcie nie oznacza lepszej wydajnosci ;/
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by Tom87
Tak da sie,w biosie powinna byc zakladka GPU.Niestety wiecej pamieci na karcie nie oznacza lepszej wydajnosci ;/

Taka "zakładka" bywa kiedy karta korzysta z pamieci operacyjnej. Ta ma własną pamiec.
 

mobi11

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 28, 2006
Posty
78
no własnie mam zintegrowna grafike i cos mi zjada 64 mb ramu czyżby to ta grafika ??
 

HeadShot

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2006
Posty
668
Originally posted by mobi11
no własnie mam zintegrowna grafike i cos mi zjada 64 mb ramu czyżby to ta grafika ??

Jesli masz cos z Turbo Cache to bardzo mozliwe. W BIOSie opcja odpowiadajaca za zaleznosc pamieci RAM / pamieci karty nazywa sie AGP Aperture Size.

Kod:
http://twojepc.pl/artykuly1.php?id=aperature_size_vs_geforce
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Originally posted by TripleX
Mam laptopa dell d 600 z kartą graficzna radeon 9000 (32 mb własnej pamieci). Dalo by sie jakos zwiekszyc pamiec graficzna kosztem pamieci operacyjnej?

jest roznica miedzy zintegrowaniem a wspoldzieleniem, slyszalesz o czyms takim jak vram ?

ps. pewnie chcesz zyskac wieksza wydajnosc w grach tak wiec wyjasnie Tobie ciut: pojemnosc ram w karcie graficznej jest malym wspolczynnikiem wydajnosci w grach [;

widzi ktos roznice pomiedzy 256 a 768 ram w karcie graficznej ? bo ja nie...
za to widze roznice w przepustowosci pamieci, ilosci jednostek VS* , prędkosci wypełniania lub ilosci potokow ;-)


np. gf 4 TI 4200 (msi) 64 DDR RAM - Call of Duty 2 (1280x1024) AA x4 - 59 fps
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by Hunter+--><div class='quotetop'>CYTAT(Hunter)</div>
<!--QuoteBegin-TripleX
Mam laptopa dell d 600 z kartą graficzna radeon 9000 (32 mb własnej pamieci). Dalo by sie jakos zwiekszyc pamiec graficzna kosztem pamieci operacyjnej?

jest roznica miedzy zintegrowaniem a wspoldzieleniem, slyszalesz o czyms takim jak vram ?

ps. pewnie chcesz zyskac wieksza wydajnosc w grach tak wiec wyjasnie Tobie ciut: pojemnosc ram w karcie graficznej jest malym wspolczynnikiem wydajnosci w grach [;

widzi ktos roznice pomiedzy 256 a 768 ram w karcie graficznej ? bo ja nie...
za to widze roznice w przepustowosci pamieci, ilosci jednostek VS* , prędkosci wypełniania lub ilosci potokow ;-)


np. gf 4 TI 4200 (msi) 64 DDR RAM - Call of Duty 2 (1280x1024) AA x4 - 59 fps[/b]

Do grania to ja mam w piwnicy stół do ping-ponga. Poprostu przypuszam że wieksza pamięć graficzna przyśpieszy mi otwairanie plików wideo,działanie 3d max i pozwoli bez szarpanie korzystać z 2 ekranów jednocześnie.

Vram...? Co to takiego? ;]
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Originally posted by TripleX+--><div class='quotetop'>CYTAT(TripleX)</div>
Originally posted by Hunter@
<!--QuoteBegin-TripleX

Mam laptopa dell d 600 z kartą graficzna radeon 9000 (32 mb własnej pamieci). Dalo by sie jakos zwiekszyc pamiec graficzna kosztem pamieci operacyjnej?


jest roznica miedzy zintegrowaniem a wspoldzieleniem, slyszalesz o czyms takim jak vram ?

ps. pewnie chcesz zyskac wieksza wydajnosc w grach tak wiec wyjasnie Tobie ciut: pojemnosc ram w karcie graficznej jest malym wspolczynnikiem wydajnosci w grach [;

widzi ktos roznice pomiedzy 256 a 768 ram w karcie graficznej ? bo ja nie...
za to widze roznice w przepustowosci pamieci, ilosci jednostek VS* , prędkosci wypełniania lub ilosci potokow ;-)


np. gf 4 TI 4200 (msi) 64 DDR RAM - Call of Duty 2 (1280x1024) AA x4 - 59 fps

Do grania to ja mam w piwnicy stół do ping-ponga. Poprostu przypuszam że wieksza pamięć graficzna przyśpieszy mi otwairanie plików wideo,działanie 3d max i pozwoli bez szarpanie korzystać z 2 ekranów jednocześnie.

Vram...? Co to takiego? ;][/b]


vram - potoczna nazwa od dynamicznego wspoldzielenia pamieci np. Rx1300,1400,1600 w systemie pokaze np. 512 DDR2 a w rzeczywistosci posiada 128 wlasnej ;-)

3d max - np. predkosc Renderowanie grafiki zalezy od innych parametrow nie ramu [; , ofcourse pamiec ram jest wazna ale musi to isc w "2 strony", skoro geforce 8800 gtx kosztuje ok. 1900 zl i posiada 768 DDR3 to jaka jest roznica w kartach graficznych posiadajacych 128 DDR kosztujacych kilkadziesiat tysiecy PLN ? :>
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
z tym vram to żart :faja:

Różnica jest spora... GF8800 ma szyne danych 372 bity,ddr jest wolniejszy od ddr2 i 3,i chyba niepordukują ich z pamiecia mniejszą niż 256 mb. Może różnicy niema międzi 258 a 768,ale 32 mb to mało,wiec dodatkowe 32 w tym wypadku to jest naprawde coś. Do kompa dodałem już ramu 2 gb,i jest wmiare ok ;]
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Originally posted by TripleX
z tym vram to żart :faja:

Różnica jest spora... GF8800 ma szyne danych 372 bity,ddr jest wolniejszy od ddr2 i 3,i chyba niepordukują ich z pamiecia mniejszą niż 256 mb. Może różnicy niema międzi 258 a 768,ale 32 mb to mało,wiec dodatkowe 32 w tym wypadku to jest naprawde coś. Do kompa dodałem już ramu 2 gb,i jest wmiare ok ;]

moze byc i zart jak wolisz btw. nie chce mi sie dyskutowac na ten temat lecz mowie tylko ze do zastosowan graficznych nie bedziesz widzial roznicy w zwiekszeniu pamieci o 32 ram
 
Do góry Bottom