wielkość katalogu

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Czy ktoś z was się z tym spotkał?

Zaznaczam katalog, biorę własciwości i pokazuje mi 2,8 GB. Wchodzę do niego. zaznaczam wszystko co jest (opcja ukryte wyłaczona), biore wlasciwości i jest 300 MB

Czy w Windowsie XP jest jakas opcja superukrywania? Jeśłi tak to jak ja wyłączyć? A może to jakiś ... ech nie mówię na głos.

Poradźcie coś, prosze.

Pozdrawiam
 

killrathi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2006
Posty
117
pusc prosty scandisk - mozesz miec blad w pierwszych sektorach dysku, gdzie przechowywany jest rozmiar wszystkich plikow, wolne miejsce itp... - dosc czesty blad na Win98, ale i na XP juz widzialem
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by killrathi
pusc prosty scandisk - mozesz miec blad w pierwszych sektorach dysku, gdzie przechowywany jest rozmiar wszystkich plikow, wolne miejsce itp... - dosc czesty blad na Win98, ale i na XP juz widzialem
Wydało mi sie to to bardzo logiczne, bo mogło by tak być. Zrobiłem jak powiedziałeś, ale nadal jest róznica w rozmiarze. Róznią sie tez ilościami plików na zewnątrz 11 664 a w środku 1 564. Podobnie z ilościa katalogów. więc skłaniałbym się raczej do opcji ukrywania.

Sam juz nie wiem. Może macie jeszcze jakies pomysły. 2 Giga piechota nie chodzi
<


Pozdrawiam.
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
Ja sie spotkalam z czyms podobnym 2 razy.

1. rozmiar Temporary Internet Files byl rozny jak sprawdzalam go ze sciezki
C:Documents and SettingsAUstawienia lokalneTemporary Internet Files
a co innego pokazywal przez Total Commander - tam widac: katalog Content.IE5 ktory nie jest pusty. ( normalnie go nie widac ze sciezki)

2. Outlook Express - cuda z - wiadomosciami usunietymi - kosz pusty a :
C:Documents and SettingsAUstawienia lokalneDane aplikacjiIdentities{E015.....}MicrosoftOutlook Expresswiadomosci_usuniete.dbx <- kosmiczny rozmiar.
Nigdy bym nie pomyslala, ze cos takiego moze miec miejsce, gdyby nie fakt, ze wczesniej rozmawialismy o tym z Achatesem. To byl wirus, i pomoglo usuniecie calego folderu.
(Rozmiar w GB)

Bardzo przydatny jest maly programik:
Volkov Commander
podobny do Total Commander .

aniolek
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by aniolek-tasmanski
To byl wirus, i pomoglo usuniecie calego folderu.
(Rozmiar w GB)

aniolek
No tak Aniołku ale przeciez nie usunę sobie "Documents and Settings" bo wiesz
<


Niemniej dzieki za radę
<


Pozdrawiam
 

Lechusky

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2005
Posty
169
"superukrywanie" - fajna nazwa. Moze Narzędzia->Opcje folderów->Widok-> Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane).

Pozdrawiam: Lechusky
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by Lechusky
"superukrywanie" - fajna nazwa. Moze Narzędzia->Opcje folderów->Widok-> Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane).

Pozdrawiam: Lechusky
Nie no ja chyba po chińsku napisałem w pierwszym poście że mi to proponujesz.
<
Cytuję z niego:
(opcja ukryte wyłaczona)[/b]
Ustawiłem żeby pokazywał ukryte pliki, systemowe pliki a i nawet rozszerzenia (bo lubie)
smile.gif
Ale to nie jest to. Więc stąd sie wzieło moje pytanie...

Pozdrawiam
 

Lechusky

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 5, 2005
Posty
169
Nie po chinsku ale ukryte to nie nie zawsze musza byc systemowe, zreszta jesli nie o to chodzi to nevermind
<
 
Do góry Bottom