[WIN 98/XP] P2P -poszukiwany program

olek1991

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 10, 2007
Posty
76
witam. szukam programu p2p, lub jakiegos innego [o_O]
ktory pozwoli mi przeslac pliki z laptopa z windowsem 98 na komputer z win xp, wiec program musi dzialac na obu systemach, lub posiadac odpowiednie versje kliencie.

prosil bym o niepisanie w stylu "google ci pomoze", poniewaz google mi niepomoze. szukalem i nic. na wiekszosci forow pisza o sofcie ktory niestety niedziala na win98. np. hamachi, dc++. ten soft naprawde niedziala pod98. uwierzcie mi.

wracajac do temtu.
probowalem przez bittorreta. tworze torrent dla danego pliku, tracker pozostawiam puste, zaznaczam 'start seeding'. niestety niedziala.
emule nieprobowalem, choc pewnie bedzie to samo.
szukalem programow do tworzenia virtualnego lana, lecz niestety wiekosc [wszystkie?] sa pod xp.

probowalem komputer 'zwyczajnie' podlaczyc do lana, ale tak spierd*lonej przerobki windowsa [by TOSHIBA] to jeszcze nigdy niewidzialem- niestety sie niedalo
<


prosil bym o pomoc.
 
K

Khalt

Gość
Z racji, iż podoba mi się Twoję podejście do sprawy:

Kod:
...ale tak spierd*lonej przerobki...
nie odeślę Ciebie do Google.com ^^ .

Z Windows'em 98 możesz mieć taki problem, że nie zrobisz na nim witrualnej sieci (takiej jak hamachi), gdyż starsze wersje Windows'a... uhm... nie dają Ci takiej możliwości XD.

Jeśli chodzi o Torrent'a, to możesz spróbować czegoś takiego:

1. Włączasz Torrent'a (ja używam BitTorrent).
2. Utwórz nowy torrent.
3. Wybierasz pliki, nie wpisujesz żadnego trackera, zaznaczasz żeby zaczął seedować.
4. Torrent wysyłasz na drugiego PC.
5. Tam go odpalasz i ręcznie dodajesz peer'a - adres swojego drugiego kompa.

Nie mam pojęcia, czy zadziała xP.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Programy typu Peer 2 Peer mogą być zarówno serwerem gdy wysyłają jak i klientem gdy pobierają plik bądź odwrotnie, o ile w sieciach lokalnych problem z bezpośrednią wymianą plików nie powinien wystąpić, to już za NAT<=>NAT tak, osoba wysyłająca bądź pobierająca musi posiadać zewnętrzne IP. Wnioskuje że komputer jest Twój skoro chciałeś go podpiąć do sieci, w takim razie nie możesz użyć dysków zewnętrznych, pendrive, płyty CD do wymiany danych? Ewentualnie króciutki kabel krosowany (skrętka) i bezpośrednio połącz fizycznie te komputery, teraz będziesz mógł udostępniać już pliki.
Ewentualnie możesz postawić ftp bądź serwer apache. Możesz ściągnąć Krasnala, WebServa lub damnsmalllinux (liveCD) i postawić na nim serwer. Jeżeli komputer wysyłający ma zewnętrzne IP stawiasz na nim serwer, jeżeli tylko komputer odbierający dane ma zewnętrzne IP możesz na nim postawić serwer z interpretatorem PHP i prosty skrypt wrzucić uploadujący pliki na serwer.
Tylko nie rozumiem trochę twojego problemu, skoro oba komputery posiadają połączenie z internetem to nie możesz skorzystać z rapidshare, sendspace, itd...?
 
Do góry Bottom