Windodws muli 0_o

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Witam.

Windows muli. Włącza się 2 minuty, po zalogowaniu około minuta na załadowanie wszystkiego.
Log HijackThis czysty, ComboFix bez zarzutów.

Co prawda znalazłem syf jeden i nie wiedzialem jak to gówno wytępić to wgrałem SP3 żeby pliki nadpisać systemowe. To coś kasowało mi czcionki co restart explorera
<
ale już jest ok. a komp jak mulił tak muli.

Jakieś pomysły?
 
K

Khalt

Gość
Mam to samo (od dłuższego czasu już - zdążyłem się przyzwyczaić). Mam też możliwe wyjaśnienie - komputer też ... człowiek, musi czasem odpocząć xP.
 
K

Khalt

Gość
Może karmienie truskawkami przez stację dyskietek (jeśli nie ma, to przez CD-ROM) pomoże?

@Down: To też może być przyczyna. Ja jednak uważam, że truskawki rozwiązałyby problem.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
a jezeli chodzi o windowsXP to on tak ma, jest juz stary przypomnij sobie datę jego wydania
<
jeszcze chyba z DX8, obecnie wychodzi DX11
<
XP tak ma ze po czasie zaczyna mulić. Proponuje przesiadkę na Vistę ja jestem zadowolony, nie robiłem formata 7 miesięcy i komp smiga jak nowy
smile.gif
a wcale nie mam jakieos wyrąbanego sprzetu i tylko 1,5gb ramu
<
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Mentos, ja miałem tak samo jak Ty i Khalt - po pewnym czasie zaczął zwalniać, ale nie bolało mnie to tak bardzo bo się przez Internet przyzwyczaiłem do powolnej reakcji. Możliwe że jest to spowodowane jego 'wiekiem', jak napisał legalnl. Choć na stacjonarnym komputerze, gdzie mam Windows'a XP z 2001 roku (2 miesiące po wydaniu zainstalowany!), którego nie używałem prawie 8 lat działa jak należy. Stary ale jary (czyt. szybki) - działa szybciej niż mój Linux. Może poprostu czas się przenieść, albo kupić odemnie dysk za 1500 złotych z tym XP bądź '95 i rozkoszować się klasyką
smile.gif
No albo zamówić za darmo Linux'a (zamówić bo wiem że zrobiłeś wiosenne porządki).
 

gniotek

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2009
Posty
16
djmentos , muli tylko przy starcie systemu, czy później tez?
Przyczyn może być wiele np:
- wyszukiwanie sieci (LAN, Wireless),
- zasyfiony system (oczyszczanie dysku, razem z punktami przywracania systemu, msconfig - uruchamianie,usługi ),
- brak defragmentacji,
- jakiś powolny antywirus,
Można też użyć programu BootVis
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
tak latwo juz nie przyspieszysz windowsaXP, mozna oczyscic system, jezeli sie na tym zna to zrobi się to porządnie, ale to i tak nie będzie max jaki byl po instalacji systemu, poprostu z czasem uzywania XP zaczyna mulić, jest to start system, wiem z doswiadczenia te, i zapewne nie tylko ja
<
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
moj XP ma ponad 2 lata i nie muli. Vista poratfi mulic 10s po instalacji.
 
K

Khalt

Gość
Mój XP ewoluował przez noc. Teraz boot zajmuje mu bardzo mało czasu - przypuszczam, że normalną ilość czasu. Natomiast muszę się zalogować dwa razy, żeby zaskoczył. Pierwszy raz jak się loguję od razu muszę się wylogować (tak muli i nic nie da się z tym zrobić xD). Wtedy wszystko się crashuje i wylogowuje z minutę. Przy kolejnym logowaniu wszystko trwa jakieś 5 sekund i chodzi płynnie. Chyba czas zrobić format o_O.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
<div class='quotetop'>CYTAT(grzonu @ 9.08.2009, 10:50) <{POST_SNAPBACK}></div>
moj XP ma ponad 2 lata i nie muli. Vista poratfi mulic 10s po instalacji.[/b]

to chyba masz 512 ramu w kompie ;p ja jakoś nie narzekam a kompa mam juz ponad 3 lata
<
wzyciu bym sie nie przesiadł na XP, tylko na lapku mam xp bo mam slabego lapka
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Zasyfiony nie jest, czyściełem ccleaner'em.
No ma avast, ale on na pewno go az tak nie obciąża.

A muli cały czas, włączam pioseneke i juz nic nie moge wiecej robic bo sie ścina.
Myślałem nad jakimś rootkitem, ale cf milczy.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
cf nie wykryje rootkita
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
0.o to chyba dawno uzywalem cf bo nie wiedzialem
smile.gif

ja uzywam gmera osobno xD
 

interactive

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2008
Posty
128
Najlepszym sposobem było by wyłączyć wszystkie niepotrzebne usługi. A tak z ciekawości jaką masz przeglądarkę?
 
Do góry Bottom