Windows i Linux na jednym dysku

Volkerbird

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2006
Posty
61
Chcę zainstalować na komputerze Ubuntu. Lecz dla reszty rodziny ma zostać Windows. Jeśli zrobię sobie partycje to czy Windows będzie wiedział gdzie szukać danych plików i czy mogę tak zrobić, że dokumenty rodziny będą wszystkie na jednej partycji, a moje dokumenty na mojej partycji, tak żeby mi się nie pomieszało? ;/
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Na linuksa tworzysz osobną partycje, on tam trzyma swoje pliki, jest tez /home gdzie masz swoje dokumenty. Z ingerencją w Windows nie ma wiele wspólnego.
P.S
Polecam Kubuntu, GNOME ssie
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
Originally posted by Bercik
Na linuksa tworzysz osobną partycje, on tam trzyma swoje pliki, jest tez /home gdzie masz swoje dokumenty. Z ingerencją w Windows nie ma wiele wspólnego.
P.S
Polecam Kubuntu, GNOME ssie

a ja nie widze problemu aby rzeczy linuxowe typu instalki , dokumenty czy co tam chcesz trzymac sobie na partycjach windowsowych , w koncu kazdy przeciez montuje sobie rowniez partycje nielinuxowe aby jednak miec dostep do calosci dysku , a na partycji/partycjach linuxowych tez mozesz trzymac zreszta obojetnie gdzie , nie musi to byc w sumie HOME
a to co zbootujesz loaderem zalezy od tego co chcesz uzywac , jesli rodzinka to odpalasz im winde , jesli dla Ciebie to np Linux
poza tym pytanie z pomieszaniem dokumentow jest jakies dziwne
smile.gif
 

Volkerbird

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 12, 2006
Posty
61
A czym się różni Ubuntu od Kubuntu? Kiedy będę wybierać jaki system ma mi się załadować, przy starcie komputera ?
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
Originally posted by Volkerbird
A czym się różni Ubuntu od Kubuntu? Kiedy będę wybierać jaki system ma mi się załadować, przy starcie komputera ?

bedziesz wybieral jeszcze przed zbootowaniem jakiegokolwiek systemu ,w MENU BOOTLOADERA (grub,lilo , etc) , ktorego sobie zainstalujesz ,
poczytaj sobie moze cos wiecej o jakimkolwiek linuxie/dystrybucji , wyjdzie Ci to na zdrowie
 

Avat

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 1, 2006
Posty
221
Ja tam korzystam z Mandrivy Free 2007 - super dystrybucja, podoba mi się o wiele bardziej niż Ubuntu, który nawet nie jest w pełni przetłumaczony. A mandriva już tak.

A tutaj wygląd Mandrivy u mnie na kompie:
 
Do góry Bottom