Windows na Pen Drive

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
Czy mozna zainstalować system na pen drive tak by po włozeniu go w port USB system uruchamiał się z Pen drive ??
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
da sie z 95 i 98...Inne niechcialy startować...XP jeszcze niepróbowalem... Ale win 89 zawszze nosze przy sobie:D
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
Ale jak podłączę pen drive z systemem 98 to przy uruchamianiu (jak to jest port USB) to co musze przestawić w biosie by startował z systemu na pen drive ??
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Sam niewystartuje...Musisz włożyć jakis dysk startowy lub płyte,Nastepnie z pod dosu wejść na PD i wpisać "cd windowswin" Tylko w biosie musisz mieć obsługe USB na dosie.
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
@up
Problem jest w tym że starsze wersje BIOS'a nie obsługują boot przez USB i to jest własnie problem.
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
@brak danych

Windows na pen drive mi potrzebny by móc podłaczyć go do innego kompa i z tego systemu korzystać. I moje pytanie czy za kazdym razem gdy bede podłaczał pen drive do kolejnych komputerów bede aktualizował bios ??
smile.gif
Troche za dużo roboty przy tym
smile.gif


@NC

Nie wiem ile waży ale jakoś nie dużo
smile.gif
Ps. Zawsze są większe pojemności pen drive
smile.gif
 

NC

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 28, 2006
Posty
81
jasne że są ale ja mam odtwarzacz mp3 128 MB który działa jak pen drive więc mógł bym go wykożystać.
 

siara2134

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2004
Posty
115
Takie info . Stare płyty też obsługuja USB . Trza wejsc w ustawienia botowania 1 wybrać jaki dysk twardy , Potem wejść do ustawien dysku twardego (1 opcja w wiekszości biosow) i klawiszami pgUP pgDOWN dać dysk usb jako 1 a normalny jako 2
<
I gotowe
<
 

adias

Użytkownik
Dołączył
Październik 13, 2006
Posty
9
A nie lepiej zrobić sobie windowsa 98 na płycie. Zero problemów z biosem i bez zawalania pendriva.
 

berettakk

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2007
Posty
6
Ktoś wyżej sugerował przygotowanie bootowalnego WinXP jakimś programikiem. Jest jakaś alternatywa dla Bart'a?

Czy moglibyście podać jakieś tutoriale (ang lub pl) nt. przygotowania bootowalnej wersji 95/98/Me ?
 

max1996

Użytkownik
Dołączył
Maj 7, 2007
Posty
13
:)

Możesz ściągnąć Hirens Boot CD (tak to sie chyba pisze :glupek2: ) tam jest 98 i 95 w wersji awaryjnej, albo może linux w wersji live cd? polecam ubuntu w wersji 6.10
smile.gif
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Originally posted by TripleX
da sie z 95 i 98...Inne niechcialy startować...XP jeszcze niepróbowalem... Ale win 89 zawszze nosze przy sobie:D
smile.gif



Możesz zainstalować Windows XP Mini [jakaś wersja live cd], jak ci system padnie możesz z niego odzyskiwać pliki i robić inne podstawowe rzeczy. Innego praktycznego zastosowania nie widzę.
Albo są programu do tworzenia z Windowsa LIVE CD lub gotowce
smile.gif
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Originally posted by Dark Smark+--><div class='quotetop'>CYTAT(Dark Smark)</div>
<!--QuoteBegin-TripleX
da sie z 95 i 98...Inne niechcialy startować...XP jeszcze niepróbowalem... Ale win 89 zawszze nosze przy sobie:D
smile.gif



Możesz zainstalować Windows XP Mini [jakaś wersja live cd], jak ci system padnie możesz z niego odzyskiwać pliki i robić inne podstawowe rzeczy. Innego praktycznego zastosowania nie widzę.
Albo są programu do tworzenia z Windowsa LIVE CD lub gotowce
smile.gif
[/b]

PE Windows sie zwia. Robi z instalki do windowsa mini boot windowsa:)
 
Do góry Bottom