Windows XP INSTALACJA...

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Witam!
Pisze w imieniu kuzyna.
Kuzyn potrzebuje pomocy w instalacji Windows XP. Posiada on starego laptopa z oryginalną płytką instalacyjną win XP (pisze na niej "Dostawa jest możliwa tylko z nowymi komputerami osobistymi" i tam info o firmie tego laptopa Gericom"). Zaopatrzył się on w nowy komputer posiada oryginalną wersje Windows Vista Home Premium. I tu jest problem wszystko śmiga ale według jego nie wszystkie aplikacje programy mu działają. Więc postanowił zainstalować drugi system (XP). Wkłada płytkę co dostał z laptopem (z systemem) patrzy a przycisk "Zainstaluj WIndows XP" jest tak jakby zablokowany nie da go się kliknąć. Więc spojrzeliśmy do pomocy i obsługi technicznej i pisze tam że bez problemu da się starszy system zainstalować. Więc zrobiłem format D by przygotować do instalacji (vista jest na C). Wyłączam
komputer>wkładam CD z Windows XP Home Editon, uruchamia wszystko się dobrze niebieski ekran kopiuje potrzebne składniki do instalacji (to samo na laptopie było mówił jak kiedyś instalował) myśleliśmy że wszystko będzie dobrze. Komputer powinien teraz ponownie się uruchomić i zacząć główną instalacje. Patrze :hahaha:, a tu problem wyskakuje "Naciśnij dowolny przycisk by CD odpalić" (troche inaczej pisało nie pamiętam...
<
powinien zaraz się włączyć i dalej instalować aleeeeeeeeeee nieeeeeeeeeee.
Pojawiły się błędy (zrobił na szybko zdjęcie z aparatu):



//ten czerwony kwadracik na dole to chyba było "0" ale tak na fotce dziwnie wyszło...
Nie wiem czym jest to spowodowane dysk partycja (D) do instalacji ma prawie 90GB miejsca a system plików to NTSF (jedyny na viście który da się ustawić).
Po wyjęciu CD i twardym resie problem był nadal ten sam. Więc włożyliśmy płytkę Visty i skorzystaliśmy z opcji naprawy błędów przy uruchamianiu. Zadziałało Vista się znowu dobrze odpala ale co z XP?
<
Patrzyłem na partycji D to te składniki potrzebne do instalacji wkopiowały się do folderu WINDOWS na dysku D.
Nie mam już pojęcia jak zainstalować mu XP. Mówiłem o formacie + XP + potem instalacja Visty ale on nie chce. On chce tą Viste co teraz ma i XP. Tradycyjnie powiem że szukałem rozwiązania problemu. W pomocy technicznej pisze tylko że jak chcesz zainstalować XP to przygotuj partycje, format i jazda...
<

Proszę o jakieś rady, wskazówki...
//Jeżeli doszłeś/aś do tego momentu to znaczy że jesteś wytrwały...
<



Pozdrawiam Smark.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Czytałem to. On chce zrobić to odwrotnie ma już viste, podobny sposób z instalacją nie działa występują błędy po ponownym uruchomieniu komputera te co widać na obrazku...
Jakieś jeszcze propozycje?
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Każdy system operacyjny ma nowy boot manager. Być może przy próbie instalacji xp na vistę, stary boot manager (xp) nadpisuje nowszy (vista), a stary nie może obsłużyć visty, bo przy projektowaniu xp nie wiedzieli jeszcze jak będzie dokładnie działał następny system. Trochę namieszałem, ale mam nadzieję, że rozumiesz. Rozwiązaniem byłaby instalacja XP a następnie Visty
 

3rr0rx

Użytkownik
Dołączył
Luty 10, 2007
Posty
712
Dysk żadnych Bad sectorów nima? sprawdź jakimś programem diagnostycznym...
Jak wam wywaliło "Nacisnij dowolny przycisk aby wykonac rozruch CD (nie za pierwszym razem ale za drugim) to nic nie naciskaj tylko odczekaj...
 
Do góry Bottom