Windows XP na dysk USB

arek996

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2007
Posty
2
Witam wszystkich. Pisze tutaj ponieważ od kilku dni mam problem. A wiec kupiłem obudowę 2.5" i dysk 2.5" 120 GB Caviar SATA. Złożyłem wszystko i chcialem zainstalowac tam system. Robilem to na kilka sposobów. Robiłem też tak, że wyciągnałem dysk z obudowy i podpiołem do komputera jako normalny dysk i postawiłem system. Wszysytko ok tylko kiedy ma sie zabootowac to ładuje sie pasek i mam blue screena. I nie wiem co robic! Może mi ktoś pomoc.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam-Arek
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Skoro to SATA, to prawdopodobnie musisz przed instalacją systemu wczytać z dyskietki sterowniki dysku. Część płyt głównych (głównie w laptopach) pozwala ustawić zgodność z dyskami SATA, bez konieczności wgrywania sterowników
 

HeadShot

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2006
Posty
668
Niestety potrzebujesz sterownikow do SATA, powinny byc na oficjalnej stronie Microsoftu.
 

arek996

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 28, 2007
Posty
2
Właśnie chodzi o to, że system sie instaluje normalnie. Ale jeśli włoże go do obudowy i podepne pod USB i ustawie bootowanie na HDD USB to on sie ładuje i wywala bluescreena. Wiec nie wiem w czym rzecz. Chyba sterowniki nic do tego nie mają skoro zaczyna się ładowac. Ma ktoś inne pomysły?
Na ekranie mam błąd
stop: 0x0000007B(0xF7C8563C, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)
 
Do góry Bottom