Windows XP...

NeO)

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 20, 2007
Posty
7
Jaki system operacyjny najlepszy?? a raczej chodzi mi o najbezpieczniejszy.. słyszałem że xp ma dużo tzw. dziur przez które można wejść bez większego problemu.. zabezpieczenia można obejść... a wiec jaki system według doświadczonych kolegów w tej dziedzinie, jest najlepszy tzn. jaki najwiecej sprawia problemu z hakiem.. słyszałem ze linux już jest bezpieczniejszy... czy to prawda??
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Tak to prawda, Windows przez popularność i masę błędów jest narażony na ataki. Wirusy na Linuksa policzysz na rękach (przenośnia). Do tego pamiętaj że większość dystrybucji jest darmowych i jest wiele odpowiedników programów z Windowsa.
Wiele osób przy Windowsach trzymają tylko gry.
 

Pr0_Koder

Użytkownik
Dołączył
Październik 1, 2007
Posty
1
Nie policzysz virisow/trojanow do lunuxa bo prawda jest taka ze jest ich tyle samo co do Windowsa
<


Jakies tam badania dowiodly ze 40% Virsow jest na Windowsa i tyle samo na linuxa a 20% na inne.

P.S 1 psot
<
 

eloar

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2006
Posty
58
Czy wiecej, czy mniej, to prawie zadna roznica. Wazne jest to, ze przecietne wirusy na linuxie maja male mozliwosci, a na windowsie maja pelne pole do popisu.

Gorzej, ze obecnie powstaja hybrydy wieloplatwormowe, ktore sa w stanie razic niemal w takim samym stopniu rozne OS'y.
 

dezerter_af

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 26, 2007
Posty
62
Originally posted by Dark Smark+--><div class='quotetop'>CYTAT(Dark Smark)</div>
Wiele osób przy Windowsach trzymają tylko gry.[/b]
co prawda to prawda :glupek2:
Originally posted by lade@
Linuks rlz. Chyba nie ma nikt do tego watpliwosci...
<!--QuoteBegin-Kanciastoporty

ja mam
NA STOS !!! xD
tylko większość osób odstrasza pierwsze uruchomienie linuxa
smile.gif
kiedys jeszcze jak nie bylo werski "desktop" to już w ogóle xDa teraz linux zaczyna coraz bardziej przypomninac windowza...
smile.gif

ale najlepszym zabezpieczeniem przed wirusami jest wyłącznie prądu w domu i nie uzywanie kompa
<
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
Linux - system ktory jest najbezpieczniejszy, niepotrzebuje AV, ma zaawansowane opcje sieciowe i porgramistyczne, dowolnosc w konfiguracji, brak ogrtaniczen w porownaniu z Windows, jeszcze nigdy mi sie niezawiesil :yes: szybki i wygodny, podwzgledem graficznym zostawia Viste i inne w duzo w tyle. Jest darmowy ;] Ma odpwoiedniki programow windowsowskich.

Widnows - system płatny, mało bezpieczny, mało opcji co do sieci i konfiguracji calego systemu, czesto sie wiesza -wiem cos o tym i chyba nietlyko ja - gdyby niebylo opery lub FF to bylby juz calkowicie prze**b, z biegem czasu staje sie wolniejszy. Duzo gier i programow, czesto platnych, np. office. Wyglad fajny ale jak sie poswieci troche czasu na linuksie to juz niebedzie sie tak podobał.

To tyle.
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
Originally posted by lade+--><div class='quotetop'>CYTAT(lade)</div>
Linux - system ktory jest najbezpieczniejszy[/b]

nie, najbezpieczniejszy to ten ktorego najlepiej znasz , wiesz duzo o jego wadach i zaletach, a co za tym idzie zagrozeniach

Originally posted by lade@
niepotrzebuje AV

oraz...pradu , komputera , sam sobie wszystko instaluje , a wieczorem podaje piwko z lodowki
a windows potrzebuje ?

<!--QuoteBegin-lade

ma zaawansowane opcje sieciowe i porgramistyczne

nie rozumiem zlozenia opcje programistyczne
smile.gif


Originally posted by lade
dowolnosc w konfiguracji, brak ogrtaniczen w porownaniu z Windows

oczywiscie , ludzie uwielbiaja swobode i swiadomosc jej posiadania , ale ilu tak naprawde z niej korzysta ? czyt. ilu tak naprawde robi niewiadomo jakie konfiguracje ? wiekszosc "linuxowcow" ktorzy nienawidza windows i mowia ze Limux rulez , to uzywaja go do sluchania muzyki , pogadania na GG , gowno o nim wiedza, no ale sie moga popisac przed dziewczynami i kumplami w szkole

Originally posted by lade
jeszcze nigdy mi sie niezawiesil

pojecie dla mnie niezrozumiale
smile.gif


Originally posted by lade+--><div class='quotetop'>CYTAT(lade)</div>
podwzgledem graficznym zostawia Viste i inne w duzo w tyle.[/b]

w sensie ze co ? ze ma ladna nakladke graficzna czy lepiej wykorzystuje karty graficzne ?
obecnie windows moze wygladac jak linux i vice versa

Originally posted by lade+--><div class='quotetop'>CYTAT(lade)</div>
Jest darmowy ;][/b]

i dzieki temu sie rozwinal , nic poza tym , a dodatkowo sam linux to tylko jadro , a nie wszystkie dystrybucje i programy sa calkowicie free

Originally posted by lade
Ma odpwoiedniki programow windowsowskich.

to wada czy zaleta ?

<!--QuoteBegin-lade
@
Widnows - system płatny,

a gdybys Ty zrobil nowatorski system , zrozumialy dla wiekszosci , latwy w obsludze , nie wzial bys za to pieniazkow ? ja bym wzial


<!--QuoteBegin-lade

mało bezpieczny,

oj moze byc bardziej bezpieczny niz Ci sie wydaje


dobra nie chce mi sie tutaj wiecej pisac , wiec zrobie podsumowanie

1.Do Autora topicu.
Nie wyjezdzak wiecej z takimi tematami bo to tylko prowadzi do wywyzszania jednej rzeczy nad inna
2.Juz gdzies to pisalem,ale powtorze. Ja uzywam takiego systemu ktory bedzie dla mnie odpowiedni do pracy , zabawy , do czego tylko chce.I choc mam kilka systemow , to i tak uwazam ze wszystkie sa ok , mozna na nich pracowac.A jak widze jak to wielcy linuxowi haxiorzy , mowia ze inne systemy to gowno , to mnie krew zalewa.
 

HipisX

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2007
Posty
110
"Najsłabyszm ogniwem systemu jest człowiek" Możesz mieć bezpiecznego windowsa tak samo jak linuxa gdy tylko wiesz jak korzystać, chodzi o to aby mieć "pełną" kontrole nad tym co się dzieje w systemie.
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
czesto sie wiesza -wiem cos o tym i chyba nietlyko ja[/b]
ojej, mi sie jakos nie wiesza
<
co zrobic ?
gdyby niebylo opery lub FF to bylby juz calkowicie prze**b, z biegem czasu staje sie wolniejszy[/b]
oo, to cos nowego. Napewno oparty o badania renomowanych firm.
Uzupelnilem tylko wypowiedz Zero_Cool, ktory bardzo ladnie podsumowal. Szczegolnie spodobal mi sie fragment
oczywiscie , ludzie uwielbiaja swobode i swiadomosc jej posiadania , ale ilu tak naprawde z niej korzysta ? czyt. ilu tak naprawde robi niewiadomo jakie konfiguracje ? wiekszosc "linuxowcow" ktorzy nienawidza windows i mowia ze Limux rulez , to uzywaja go do sluchania muzyki , pogadania na GG , gowno o nim wiedza, no ale sie moga popisac przed dziewczynami i kumplami w szkole[/b]
cala prawda
A jak widze jak to wielcy linuxowi haxiorzy , mowia ze inne systemy to gowno , to mnie krew zalewa.[/b]
Tak jakbys mnie opisywal
To tyle
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
No każdy system nie podłączony do internetu jest bezpieczny.
Jak jesteś "rozważny" to i Windows jest dość bezpieczny...
A poza tym jak jesteś graczem to Linux ci się nie spodoba...

[ Dodano: 06-10-2007, 12:09 ]
Linux - system ktory jest najbezpieczniejszy, niepotrzebuje AV,[/b]
Czy masz AV czy nie to zależy od twoich potrzeb i oczekiwań...
 

s0luti0n

Użytkownik
Dołączył
Październik 6, 2007
Posty
18
Wszystko co ma Windows i jest mi potrzebne ma Linux, wiec wole uzywac tego wszystkiego za darmo. Poczytaj sobie info na jakilinux.org, jak chcesz zmienic system. Windows juz traci na rzecz Linuksa, w szkołach, urzedach itd. Osoby prywatne moga sobie na piracie siedziec ale juz urzedy nie, i placa duzo kasy za oryginały. A mozna darmowo i to samo.
 

Kanciastoporty

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 19, 2006
Posty
1137
A mozna darmowo i to samo.[/b]
taa, to samo ;]
Windows juz traci na rzecz Linuksa, w szkołach, urzedach itd[/b]
racja, cos okolo 80 kilka procent ma xp, dodaj sobie jeszcze inne microsoftowe systemy, mac'i i odejmij od 100. Wyjdzie ci masakryczna liczba rzedu kilku procent (kilkunastu przy dobrych wiatrach) osob ktorzy uzywaja linuxa.
Ta dyskusja nie ma sensu, tak samo jak o amd/intel. Zawsze znajdzie sie ktos ktory ma jakies "ale". A to windows jest platny, a to dziurawy, a to za prosty w obsludze, a to za ladny itd
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Dynamika zagrożeń jest teraz tak duża że nie ma czegoś takiego jak bezpieczny system ;]
A czy bezpieczniejszy będzie Linux czy Windows to zależy tylko od ciebie...
Linux sam w sobie nie jest bezpieczniejszy tak jak to się niektórym antyglobalistom wydaje... : )
 

s0luti0n

Użytkownik
Dołączył
Październik 6, 2007
Posty
18
Kazdy bedzie miał argumenty za swoim system i nic tego nezmieni. Jednak ten x% linuskow ciagle rośnie xD System jak i inne rzeczy sa sprawa gustu i upodoban, jednak zawsze fajnie jest sprobowac czegos nowego.
 

dezerter_af

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 26, 2007
Posty
62
Linux powstal chyba ba bazie sterownika do drukarki
<
już niepamiętam przynajmniej tak mniej wiecej mowili na wykladach czluga
smile.gif
linux jest dobry dla ludzi którzy chcą być "adminami" i miec pełną kontrole nad sicią, albo programistow i grafików
smile.gif
ale jesli chodzi o maniaków gier to odpada
<
dlatego ja wybralem i to i to
smile.gif
bo albo "programuje" i robie grafiki albo gram xD a na linuxie nie zawsze da sie pograc
smile.gif
dlatego uwazam iz kazda sugestia typu "linux rlz" albo "windowz rlz" jest zla niech kazdy uzywa tego co lubi i mu pasuje
smile.gif
a jak sie odpowiednio wgłebi w "swój" system to pozna jego wszystkie dobre i zle strony i bedzie wiedzial jak go odpowiedznio zabezpieczyc
smile.gif


chyba mozna juz zamknac ? =]

EDIT:

Originally posted by Kanciastoporty
racja, cos okolo 80 kilka procent ma xp,
ale dużo osób korzysta z windowza ponieważ niemieli żadnej styczności z linuxem i/albo nie umieli się nim posługiwać
smile.gif
też mialem problemy na początku
smile.gif

ale i tak wole jak narazie windowsa i linuxa i niejestem przekonany ze któryś jest "bardziej" ...
smile.gif


Originally posted by Zero_Cool
amen
dobra sugestiiijjja
smile.gif

moze lepiej sie nie klócic i niech kazdy zostanie przy tym co ma
smile.gif
i nie wmawia innym jaki jego system jest "lepsiejszy"
 

NeO)

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 20, 2007
Posty
7
Okey kończymy z tematem bo do niczego to nie prowadzi każdy upiera sie do swojego systemu operacyjnego.. nic dobrego z tego nie wynika.
jaki z tego morał?? Nie system operacyjny lecz ty sam zabezpieczasz swój komputer..

AMEN

Mowę końcową wygłosił prokurator... xD
 
Do góry Bottom