[WindowsXP] info o dacie w rejestrze

b4rt3kk

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2005
Posty
78
Witam!
Chciałem spytac o jedną rzecz. Otóż miałem niedawno przyjemnosc zainstalowania sobie pewnej gry. Gra ta posiada tzn miesięcze cdkeye. No więc, na komputerze gra byla juz instalowana w czerwcu i wszystko ładnie chodziło. Teraz jest wrzesien i ofkors gra sie czepiała, ze cdkey jest juz przedawniony. No więc, chcąc oszukac program, zmieniłem datę. Ku mojemu zdziwieniu, zabezpieczenia gry wykryły, ze nastąpiła zmiana daty.

Gre probowałem uruchomic nawet po restarcie biosa i ustawieniu nowej daty. Oczywiscie po uprzednim odinstalowaniu gry oraz wszystkich "smieci" z rejestru jakie gra pozostawila, aby sprobowac instalcji na czysto, ze zmienioną datą. Po zmianie daty itp zainstalowalem ponownie i nadal ten sam problem.

I tutaj moje pytanie. Gdzie w rejestrze jest przechowawane info o zmianie daty? O ile co takiego wogole istnieje? Bo wkoncu program musiał skąds wiedziec, ze te date zmieniałem.

pozdro
bartek
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Zazwyczaj pomaga przywracanie systemu. (ale jak w tym czasie instalowałeś ponownie to chyba tylko jak cofniesz do czasu przed pierwszą instalacją)
W rejestrze raczej będzie info, że key wygasł a nie data. I ponieważ może być ono w dowolnym miejscu to jedyne co moze pomóc w jego znalezieniu to skopiowanie rejestru przed instalacja na "czystym" systemie, instalacja i porównaie rejestru po przestawieniu daty. Albo bawienie się z debugerem i sprawdzanie jakie klucze program czyta.
 

adias

Użytkownik
Dołączył
Październik 13, 2006
Posty
9
Poszukaj poszukaj w rejestrze(polecenie regedit) czy gra nie pozostawiła żadnych wpisów.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Co do monitu rejestru, polecam regmon.
Natomiast gra jakos po starcie sprawdza datę i później po właściwym uruchomieniu. Po odpalenieu gry należałoby przed startem zmienić znowu datę (sekundy). Są do tego programiki
 
Do góry Bottom