WindowsXP LAN

M

moqkomar

Gość
Skanuje sobie lana programem languardnetworkscanner i pokazuje mi ze pacjent na xp udostepnia admin$ - administracja zdlan. jak sie lacze z tym "folderem" to chce haslo i jest ustawione: "nazwa uzytkownika - gosc". co to znaczy bo nie bardzo znam budowe win nt/2000/xp. takie udostepjnienie jest tylko u kolesi ktorzy maja xp. na w98 tego nie ma. czy jak podam dobre haselko to mam zdlana kontrole na tym kompem z uprwnieniami admina?
aha i jeszcze jedno. ten sam gosc ma otwarte pory : 135(epmap) i 445(microsoft ds). od czego one sa ?


thx za pomoc
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Skanuje sobie lana programem languardnetworkscanner i pokazuje mi ze pacjent na xp udostepnia admin$ - administracja zdlan. jak sie lacze z tym "folderem" to chce haslo i jest ustawione: "nazwa uzytkownika - gosc". co to znaczy bo nie bardzo znam budowe win nt/2000/xp. takie udostepjnienie jest tylko u kolesi ktorzy maja xp. na w98 tego nie ma. czy jak podam dobre haselko to mam zdlana kontrole na tym kompem z uprwnieniami admina?
aha i jeszcze jedno. ten sam gosc ma otwarte pory : 135(epmap) i 445(microsoft ds). od czego one sa ?


thx za pomoc[/b]


gosc- to znaczy, ze mozesz tylko sobie pozgrywac to co udostepnia, ale nie mozesz pokasaowac, itp., jak podasz dobre haselo to nie bedziesz mial calej kontroli nad kompem tylko nad tymi folderami co on udostepnia
 

Adzi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2001
Posty
128
E>...

...pchelka maly blad.
ADMIN$- oznacza ze masz pelna kotnrole mozesz zgrywac, kasowac, i takie inne bajery.
To swiadczy o tym znak $, gdzies to czytalem ze to jest z prawami admina a znak chyba ! jest dla zwyklego usera.
Jak juz wejdziesz na tego ADMIN$ to wes pozniej "Do gory"
I bedziesz mial wszystkie dyski np. C$ D$
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
...pchelka maly blad.
ADMIN$- oznacza ze masz pelna kotnrole mozesz zgrywac, kasowac, i takie inne bajery.
To swiadczy o tym znak $, gdzies to czytalem ze to jest z prawami admina a znak chyba ! jest dla zwyklego usera.
Jak juz wejdziesz na tego ADMIN$ to wes pozniej "Do gory"
I bedziesz mial wszystkie dyski np. C$ D$[/b]


adzi ale chodzilo mi o "gosc" a nie ADMNI$
 

Adzi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2001
Posty
128
A moze ktos wie jak zlamac haslo wlasnie do ADMIN$ ?
 
M

moqkomar

Gość
A moze ktos wie jak zlamac haslo wlasnie do ADMIN$ ?[/b]

nie jestem pewny ale chyba tym network scannerem. Tam jest opcja dictionary attac.

Czy jak koles ma firewala to mu sie wyswietli, ze ktos go skanuje?
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
<div class='quotetop'>CYTAT
A moze ktos wie jak zlamac haslo wlasnie do ADMIN$ ?[/b]

nie jestem pewny ale chyba tym network scannerem. Tam jest opcja dictionary attac.

Czy jak koles ma firewala to mu sie wyswietli, ze ktos go skanuje? [/b][/quote]



tak, mozna zlamac haslo tym languard network scanner, ale tylko pod winde,

jak koles ma firewalla to mu pokaze, ze ktos go skanowal, ale nie zablokuje skanowania
 
Do góry Bottom