Winsock w Windows

Pascalt

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 29, 2007
Posty
32
Witam,
z programowaniem gniazd nie mialem jeszcze stycznosci. Programuje w Borland C++ 4.5.
Moje pytanie jest takie.
Gdzies w necie znalazlem kod, ktory nalezy zalaczyc do programu pisanego pod Windows, oto on:

Kod:
#include <winsock.h>

#include <stdio.h>

main(){

   WSADATA wsaData; 

   if (WSAStartup(MAKEWORD(1, 1), &wsaData) != 0) {

      fprintf(stderr, "WSAStartup failed.n");

      exit(1);

   }

}

Tylko teraz problem jest taki, ze przy kompilacji wystepuja bledy:

Kod:
Call to undefined function 'MAKEWORD' in function main()

Call to undefined function 'exit' in function main()

Bede wdzieczny za wskazowki.
Pozdrawiam.
 

h4x

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2008
Posty
107
makeword? eee co to jest.
0x0202 jak juz
word (2 bajty) nie moga byc argumentem, bo stos by sie sypnal. (stdcall zwraca retn 8 )
 

Pascalt

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 29, 2007
Posty
32
OK, zastosowalem sie do wskazowek, natomiast teraz wystepuja bledy linkera...
Byc moze trzeba dodac do linkera biblioteke, tylko jak to zrobic w tym srodowisku (wiem, smieszne pytanie, tylko wydaje mi sie, ze przekopalem juz wszystko i bez efektow:/).
 

karo9

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 3, 2007
Posty
30
Moze to Ci pomoże:
Dodaj po:
Kod:
#include <winsock.h> 

#include <stdio.h>
kod:
Kod:
#pragma comment(lib,"ws2_32.lib")
 

Pascalt

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 29, 2007
Posty
32
Tzn tak - #pragma comment(lib,"ws2_32.lib") dotyczy biblioteki winsock2, wiec nie bardzo pasuje do #include <winsock.h>, ale mimo wszystko tak zrobilem (probuje juz wszystkiego) i doszedl tylko jeszcze jeden blad: Linker fatal: Unable to open file 'WS2_32.lib'.
Znalazlem ten plik (ws2_32.lib) gdzies w katalogu Windows, skopiowalem ze strony http://www.koders.com/c/fid18F776C7861FD5F...0DB93637AE.aspx do folderu bin i zadnej zmiany...
Kolejnym prokiem bylo odnalezienie w internecie pliku winsock2.h, skopiowalem go do folderu include, zamienilem fragment kodu #include <winsock.h> na #include <winsock2.h> i przy kompilacji pojawilo sie... 26 bledow typu ...include/winsock2.h xxx Declaration missing, ...Type name expected...itp.

Co jeszcze moze pomoc?

[ Dodano: 10-03-2008, 15:05 ]
http://pascalt.fm.interia.pl/kompilacja1.JPG
 
Do góry Bottom