Wirtualny system

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Słuchajcie mam taki problem. Wiele miesięcy temu objawił sie moim oczom wirtualny system operacyjny. I gdzieś zniknął i nie mogę go nigdzie w sieci znaleźć. Może pomożecie mi, bo może źle formułuję zapytania do przeglądarek.

Nie chodzi o:
- system live CD
- system oparty na obrazach systemu (zazwyczaj wielo-gigabajtowe obrazy)

Chodzi o:
- system który niejako robi kopię samego systemu na jakim jest zainstalowany. Np. Mam Slackware, to program robi wirtualny Slackware, etc.
Chodzi o testowanie różnych programów, które można sobie w takim wirtualnym systemie zainstalować i jeśli spełnia nasze oczekiwania, to zainstalować sobie w oryginalnym systemie. Założenie jest takie że jak np. program zaśmieca jakoś system, czy też niszczy system, to nie jest to żadnym problemem, bo w kilka chwil można sobie zrobić nową kopię wirtualnego systemu bez szkody w tym oryginalnym.

Nie wiem czy się jasno wyraziłem. Jestem przekonany że kiedyś na coś takiego trafiłem, a za cholerę teraz nie mogę tego znaleźć.

Pomożecie?

PS. Chyba pod windozę też coś podobnego było...
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
Originally posted by pkoper
PS. Chyba pod windozę też coś podobnego było...

http://www.microsoft.com/windows/products/...pc/default.mspx

Jak masz pseudo legala Xp lub legala to zassaj z Micro$oftu Virtual PC wersja 32bit lub 64bit do wyboru
<


Zainstalujesz na tym m.in kazdego windowsika ale na procku 2 rdzeniowym 95 i nizej beda sie krzaczyc
<
i linuxy tez dzialaja
<
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by fr0zon
...
Zainstalujesz na tym m.in kazdego windowsika ale na procku 2 rdzeniowym 95 i nizej beda sie krzaczyc
<
i linuxy tez dzialaja
<
Jeśli chodzi o instalacje windowsa na tym, to już wiem że to nie to o co mi chodziło. Program ma (sam) robić klon systemu na którym jest zainstalowany. Ale dziękuje za zainteresowanie.
 

fr0zon

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 12, 2007
Posty
147
A ok juz rozumiem
<
Niestety nic nieznam takiego wiem ze linuch ma taka opcje na jakims virtualu ale niepamietam nazwy ;/ Pod Xp to tylko tak ze instalujesz system
<
 
Do góry Bottom