wszystko wie co robie

motylek21

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2013
Posty
3
Czesc.. Wiec tak, jestem nowa i potrzebuje pomocy :) chodzi o to , ze moj chlopak wie z kim pisze na facebooku i o czym, wchodzi tez na moja poczte ,gdzie nie zna hasel bo mu nie podawalam.;-). Bylam w pracy i pisalam na facebooku z kolega,kiedy wrocilam zaczela sie awantura ze go oklamuje itd,i powiedzial imie tego chlopaka z ktorym pisalam, bylam w szoku bo skad wiedzial.. i w koncu wyciagnelam co nie co od niego i powiedzial ze wystarczy moje ip i moze wszystko wiedziec, ale jakos mnie to nie przekonalo.. powiedzial ze kiedys wyslalam mu z pracy maila i ma moje ip. Pozniej mowil ze mial program ale juz go usunal bo mozna sprawdzac bez programu:/ kazal mi poczytac troche to bede wiedziala jak sie to robi:/ juz nie wiem co robic.. zmienilam hasla , dlatego tylko w pracy wchodze na fejsa i poczte w domu nie:/przeciez on nie ma prawa tak robic:/ fakt ze mi nie ufa ale to juz inna sprawa ;-)
mowil tez cos o zrodlach strony , ale nie chce mi nic wiecej powiedziec. Sam sie przyznal ze mial program ale juz sam potrafi to robic i mu porogram nie jest potrzebny:/ jezeli mozecie mi jakos pomoc bede wdzieczna:)
Pozdrawiam
 

orzel111_0

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 10, 2011
Posty
29
rady są proste nie dawaj mu do użytku własnego komputera, na pewno Ci wgrał jakiegoś wirusa lub keyloggera więc musisz przeskanować komputer dobrym antywirusem albo wgrać nowy system.
Jeśli masz kompa podłączonego do neta i korzystasz z różnego typu komunikatorów a on ma twój login to po samej rozmowie już ma dostęp do twojego IP.
dobrze by było jak byś usuwała historię z przeglądarki oraz ciasteczka "cookies".
 

Layflette

Użytkownik
Dołączył
Listopad 11, 2012
Posty
2
Dokładnie, wgrał Ci pewnie keyloggera lub trojana, musisz przeskanować system, jak nic nie wykryje a on dalej będzie wiedział o takich rzeczach, to re-install systemu.
Poza tym, powinnaś pogadać z chłopakiem o kwestii zaufania.
 

motylek21

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2013
Posty
3
komputer mamy wspolny, ale od kiedy mi powiedzial o tym juz nie wchodze na poczte i fejsa w domu tylko w pracy :/ ale i tak wie.tez mi sie wydaje ze wgral keyloggera . Ciekawe czy zniama hasel cos da, juz nie wiem, wkurza mnie to ,ze moze o wszystkim wiedziec a ja nic:/ Wiec zobaczymy ... nie znam sie na tym wiec nadal sie zastanawiam jak to zrobil skoro pisalam z pracy:/ byc moze kiedys weszlam na swojego kompa i nie usunelam historii nie wiem juz. ;-)
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
komputer mamy wspolny
bardzo ciężko będzie zabezpieczyć komputer do którego ktoś inny ma stały dostęp, powiedział bym że to niemożliwe jeżeli atakujący się trochę zna
juz nie wchodze na poczte i fejsa w domu tylko w pracy :/ ale i tak wie.tez mi sie wydaje ze wgral keyloggera .
Bardzo łatwo przenieść keyloggera np. przez pendrive.

Moja sugestia, ładować tymczasowy obraz systemu z CD/USB, Ubuntu jest najprostsze. W podstawowej konfiguracji taki system powinien działać od ręki, prawdopodobnie trzeba tylko połączyć się z Internetem. Taki tymczasowy system ignoruje to co jest na dysku, sam też tam nic nie zapisuje, więc nie ma szans na to że da się cokolwiek podsłuchać/ukraść itp., wszystkie keyloggery będą nieaktywne. Choć obawiam się że skoro pytasz o podstawy to może to nie być dla Ciebie aż takie proste.
 

motylek21

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 2, 2013
Posty
3
On jest zbyt mądry a ja zbyt tępa hehe;-) no nic, wyciągne od niego wszystko..jak mi sie uda;-)
ale dzięki i tak:) pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom