Wyłączanie karty sieciowej

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Po zmianie MACa wypada zrestartować kompa. Nie trzeba jednak tego robić, wystarczy wyłączyć kartę sieciową i włączyć ją od nowa - tylko że to nie zawsze działa. Często mam komunikat: "W tej chwili nie można wyłączyć połączenia. Być może to połączenie korzysta z jednego lub więcej protokołów nieobsługujących standardu Plug-and-Play lub zostało zainicjowane przez innego użytkownika lub konto systemowe".
O co pełzą?? Co wyłączyć w takim razie najpierw?? Devcon.exe nie pomaga...
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
Barca, a nie zmianileś przypadkiem na maka osoby, która była aktualnie w sieci?
pozdrawiam
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Nie, na 100%
smile.gif

Tu chodzi jak podejrzewam o to, że jest jakieś połączenie ustanowione, np. jakiś progs akurat z czymś się łączy i przez to nie da się karty wyłączyć. Jak daję netstat to nie widzę żadnych szczególnych połączeń, samo gg i skype na przykład a i tak się nie da wyłączyć karty. Dodam, co najciekawsze, że od razu po włączeniu wina jak zmienię mac i wyłączę kartę to DA SIĘ - a przecież gg i Skype'a mam włączonego od początku.
Więc ja już siwy jestem, byłoby super jakby się dało wyłączać bo nie dość że nie trzeba by restartować kompa to napisałbym cuś co by zmieniało MAC, włączało i wyłączało kartę sieciową automatycznie
<
A tak to kapa :cry:
 
Do góry Bottom