Wybór notebook'a.

K

Khalt

Gość
Witam,
[Temat może zostać przeniesiony do off-topu. Nie wiem, gdzie bardziej pasuje.]
"I przyszedł czas ..."
W którym muszę zakupić notebook'a. Od razu nasuwa się pytanie: jakiego?. Jako, że notebookami nigdy za bardzo się nie interesowałem (nie za bardzo, ale zawsze trochę :p) chciałbym się poradzić Was. Laptop będzie służył do zabawy z grafiką, czasem w coś zapewne zagram i przede wszystkim, do "siedzenia na necie i pracy" (czyt. "codzienność"). Limit pieniężny to 800 euro (dobrze by było gdybym się w tym zmieścił. Znając życie, wykroczę poza ten limit xP). Na razie zainteresowały mnie takie dwa notebooki:
Acer Aspire 7738-6719;
Asus K40IN-A1.

Bardziej byłbym skłonny kupić Acer'a (z uwagi na wielkość screen'a). Tylko nie jestem pewien, czy nie będę miał problemów po instalacji XP (gdzie w w/w modelu Asusa, XP chodzi).
Jak już na początku napisałem, nigdy tematem zbytnio nie byłem zainteresowany, toteż proszę Was o pomoc w wyborze i ewentualne propozycje.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
ja jak miałbym wybierać to wybrał bym Acer-a ze względu na to ze jest raczej lepszy, ladniejszy i ma wiekszy monitor, tamten z asusa jakoś nie za ladny jest
<
a pod XP będzie smigał jak burza
<
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Acer jest kozystniejszy cenowo ogolnie. Ale mialem z nim troche problemow bo grzał mi sie bardzo.
A na Asusa nie narzekam no i ma ladniejszy design
smile.gif
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Ja ASUS'a nie polecam
smile.gif
Wkurzający dźwięk przy włączaniu i szybko się grzeje ale to może być spowodowane zaśmieconym (nie moim) systemem. Chociaż na Linux'ie też mi się wiesza/wyłącza. Niby głupi powód ale jest. Jakoś mnie do siebie nie przekonał.
 
K

Khalt

Gość
Tylko mnie przekonaliście, że dobrze zdecydowałem xD. darecki44, też mam 'skrzywienie' od Asusa. A szczególnie ich sterowników =_=.
Wielkie dzięki za pomoc w wyborze.
 

dorianmas

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2007
Posty
194
Ja mam Acera, nie narzekam, choć sprzęt już nie najnowszy. Z instalacją XP jest przeważnie tak, że musisz dograć sterowniki SATA do instalki. Wszystko jest tu ładnie opisane klik
 
K

Khalt

Gość
Kurna. Rzuciłem się na tego Acera i ... okazało się, że tego nigdzie poza US nie ma, a żaden ułomny sklep internetowy nie wysyła swoich produktów poza Stany o_O.
Zna ktoś jakiś sklep z "takimi rzeczami" w Europie? :p

Edit: NVM. Chyba sobie po prostu odpuszczę, bo model dostępny jedynie w United States of America. Buraki... xD
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
eee tam przesadzacie z tym asusem ... imo ani Asus ani Acer nie jest zly ale z tych dwoch ja wybralbym asusa (aktualnie mam F5SL i jestem bardzo zadowolony)
 
K

Khalt

Gość
Chyba się zdecydowałem i wezmę Asus K40IN. Chyba, że ktoś ma jakieś genialne propozycje :D.
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
A, skoro na laptopach jesteśmy, co sądzicie o ACER Aspire 5738 ? Głównie interesują mnie informacje nt. karty graficznej, czasem może się przydać, a nie mam pojęcia jak to wygląda z wydajnością układów zintegrowanych.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
uklady zintegrowane no duzej mocy nie maja. I w moim starym to wlasnie on się grzał, teraz mam karte normalna nie zintegrowana i jest ladnie. A tam temp. potrafila przy jakiejs grze do 80 stopni dochodzic i lapka zaraz wylaczal program
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
DELL Precision M90 Laptop
Intel T5600 Core 2 Duo 1.83Ghz with 2Mb Cache
2GB Ram
Dual ChannelDDR2 Memory
Available DIMM Slots:
Two Memory slots offering up to 4GB
120Gb Hard Drive
nVidia Quadro FX 2500M 512MB Graphics
17" TFT WideScreen
1440 x 900 Resolution
INTEL PRO Wireless 3945 WiFi Network
Broadcom NetExtreme 10/100/1000 Gigabit Network Ethernet Port
56K V92 MODEM
PCMCIA Card Slot
IEEE1394 FireWire Port
Sound , USB 2.0 six ports , SVGA , DVI & TV-Out Ports
Integrated Multi Format Card Reader

Wygląda lepiej od wspomnianego przeze mnie Acera? (wiem, mały dysk, ale dla mnie to nie musi być wielkie centrum multimedialne xP)
 

Ramiro

Użytkownik
Dołączył
Luty 27, 2007
Posty
252
<div class='quotetop'>CYTAT(Khalt @ 4.08.2009, 17:57) <{POST_SNAPBACK}></div>
Chyba się zdecydowałem i wezmę Asus K40IN. Chyba, że ktoś ma jakieś genialne propozycje
<
.[/b]

Kolego nie bierz tego asusa. Ja Ci dobrze radzę acer weź ze względu na jedną ważną rzecz (jeszcze się dokładnie zapytaj przy sprzedaży ale jestem na 80 % pewien że tak jest) ma wymienną kartę graficzną a jak Ty chcesz kompa na dłużej to zainwestuj właśnie w takiego z wymienną grafiką. Z czasem przyjdą nowe gierki czy cokolwiek innego nowszego będziesz chciał spróbować a łatwiej zmienić kartę graficzną niż całego kompa. Przemyśl to sobie.
Spokojnie go możesz kupić np w euro, sprzetkom i chyba w vobisie. Ale chyba na skapiec.pl i ceneo.pl też znajdziesz
smile.gif

Zastanów się nad tym dobrze Ci radze.
Pozdr.
 
K

Khalt

Gość
Drogi kolego Virus007. Ty patrz do cholery na datę ostatniego posta, bo od tamtego momentu to laptopa już trochę posiadam... OMG.
Gdybyś umiał czytać dowiedziałbyś się, że wcale mi aż tak nie zależy na "uber najnowszej karcie graficznej".

Zastanów się nad tym dobrze Ci radze.[/b]
Nie chce być nie miły, ale aż mnie wkurzyłeś tymi słowami. I źle mi radzisz ...
 
Do góry Bottom