Wyciąganie kodu źródłowego

DiabloII

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 23, 2007
Posty
1
To żeś stary wytłumaczył
<
 

niekowalski

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 7, 2006
Posty
54
Originally posted by sinis
Nie da się programu zdekompilować. Można zdesasemblować, niestety do tej zabawy trzeba znać Assemblera. Poszukaj jakiegoś disassemblera.
A czy jak by tak znać w jakim programie był napisany program to też się nie da ???
A mi się kiedyś wydawało że dekompiluje pliki , miałem taki program : "Aida" chyba się nazywał ale otwierałem pliki tylko po to żeby znaleźć serial oczywiście bez skutecznie >>
młodszy i głupszy byłem niż dziś .
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Był chyba program dekompilujący do delphi ale chyba dekompilował tylko formularz.
 

TSPablos

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 5, 2007
Posty
44
pozwolę sobie odświeżyć temat... A w jaki sposób można dojść do źródła trojanów, żeby zmienić jakieś stringi żeby był niewykrywalny.
 

HipisX

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2007
Posty
110
no cóż... jesli umiesz AS to mozesz trojana zdissamblować
smile.gif
Wtedy dojdziesz do kodu źródłowego
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by gplayer
Wie ktoś jak wyciągnąć kod źródłowy z jakiegoś programu
Jak program działa, jak wygląda "od środka" można sie dowiedziec za pomocą Debuggera (mamy kod programu w assemblerze i możemy śledzić jego wykonywanie krok po kroku) lub Disassemblera (dostajemy kod w assemblerze, cały listing). Debugger jest wygodniejszy, jeżeli chcesz dokładnie poznać działanie programu. Gdy analizujesz niebezpieczne pliki pod debuggerem (wirusy, trojany itp.) wtedy należy użyć jakiejś Maszyny Wirtualnej.

Z disassemblerów początkującym polecam stary, ale wciąż używany W32Dasm, bardziej zaawansowanym bardzo dobry disassembler IDA.
Co do debuggerów, polecam Olly Debugger

- Inne debuggery i dekompilatory

Originally posted by adikx
Był chyba program dekompilujący do delphi ale chyba dekompilował tylko formularz.
Tak, ten program to DeDe (by DaFixer)

Delphi project + DeDe =

Originally posted by TSPablos
w jaki sposób można dojść do źródła trojanów, żeby zmienić jakieś stringi
Edytorem Hexadecymalnym, lub Edytorem Zasobów

- http://pl.wikipedia.org/wiki/Edytor_heksadecymalny
 

TSPablos

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 5, 2007
Posty
44
dajmy na to mam taki program zwany gadu-gadu, którego pliki dll odpalam resource hacker'em.

Kod:
CONTROL "Radio1", 1009, BUTTON, BS_AUTORADIOBUTTON | BS_ICON | WS_CHILD | WS_VISIBLE | WS_GROUP | WS_TABSTOP, 7, 7, 26, 10

Mam takie coś w folderze DIALOG. To jest button do zaznaczania "dostępny" "zaraz wracam" "niewidoczny" itp. Gdzie są do tego jakieś procedury? Mogę edytować coś poza wyglądem programu za pomocą Resource Hacker? Jeśli nie to jest jakiś program to "głębszego wejścia" w źródło programu?
 
Do góry Bottom