Wydanie własnej książki (Assembler)

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Witam,
Mam w planach wydać swoją książkę o Assemblerze.

Materiały mam już zebrane, można je obejrzeć pod adresem:
http://0dfh.opx.pl/assembler/
Hasło: ****

Proszę o ocenę i komentarze.
 
Ostatnia edycja:

devstrikeu

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2011
Posty
45
Przejrzałem na szybkiego zagadnienia z pierwszych 4 rozdziałów, chodź moja wiedza na temat Assemblera nie jest duża, to mogłem sprawdzić pod kątem osoby nie technicznej (* :)) i muszę przyznać że jest całkiem nieźle. Styl w jakim przekazywana jest wiedza jest dość strukturalny (co nadaje profesjonalizmu) - wiec pozycja się nadaje też jako szybka sciąga. Niektóre instrukcje były slabo opisane ale rozumiem że jest to wersja testowa :)

Proponuję też wrzucać wszystkie chyba, może itp (wiadomo że lepiej napisać chyba - jeśli nie chce się zostać czasem kwestjonowanym, ja to rozumiem sam nie raz pisałem.)

Przykład: "Chyba najczęściej spotykana instrukcja. Kopiuje wartość z source do destination. Z czego pierwsza wartość pozostaje niezmieniona."

Powinno być ~ "Jest jedną z najcześciej...." - już nikt się nie przyczepi i nie ma "zwątpienia" autora w to co pisze. Wrzuć całość na worda i szukaj wszystkie chyba, może :)

Gratuluję dobrego pomysłu. Tak na boku sam pisze też książkę wiec żeby nie było że zgapiam hehe :)

Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom