Wylaczanie Kompa

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
Witam! Chcialbym sie spytac czy jest mozliwosc wylaczenia kompa komus w mojej sieci mam Wlan bez uzywania trojana wylaczyc mu kompa poprzez podanie ip jest mozliwosc jakas jesli jest to prosze o odpowiedz z gory dzieki
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Nie testowałem nigdy, ale wydaje mi sie ze tak :

jesli masz win XP :

Uruchom : cmd : shutdown (adresIP/nazwa komputera) -t (czas)
A najlepiej to wpisz samo shutdown, i sobie doczytaj, bo ja nieestety nie pamietam tego.

Na forum juz taki temat byl poruszany wielokrotnie, na przyszlosc korzystaj z SZUKAJ
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
no nie wiem nie wiem a shutdown sobie sam nie bede wpisywal az taki glupi nie jestem sam sprubuj xD
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Originally posted by Matheush
no nie wiem nie wiem a shutdown sobie sam nie bede wpisywal az taki glupi nie jestem sam sprubuj xD
sama komenda shoutdown nic nie zrobi, jedynie wyswietli parametry ktorych mozesz ich uzyc.
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
dowiedz sie bo naprawde mi zalezy ta osoba ma Win XP Pro

[ Dodano: 23-03-2007, 14:46 ]
to dowiedz sie jaka komende trzeba zeby wylaczyc kompa z IP 10.10.9.28 oczywiscie ja to zrobie bo to ip z mojej sieci
 
S

sid.psycho

Gość
Originally posted by B33RK4+--><div class='quotetop'>CYTAT(B33RK4)</div>
<!--QuoteBegin-Matheush
no nie wiem nie wiem a shutdown sobie sam nie bede wpisywal az taki glupi nie jestem sam sprubuj xD
sama komenda shoutdown nic nie zrobi, jedynie wyswietli parametry ktorych mozesz ich uzyc.[/b]

Kolega ci powiedzial wpisanie w CMD shutdown spowoduje wyswietlenie dostepnych opcji tej komendy
smile.gif
wiec sam pokombinuj troszke =]
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Originally posted by Matheush
dowiedz sie bo naprawde mi zalezy ta osoba ma Win XP Pro

[ Dodano: 23-03-2007, 14:46 ]
to dowiedz sie jaka komende trzeba zeby wylaczyc kompa z IP 10.10.9.28 oczywiscie ja to zrobie bo to ip z mojej sieci

Samemu to nie laska? przeciez tam masz wszystko jak czarno na bialym napisane...
Czytac potrafisz zakladam.
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
kombinowalem i nic mi nie wychodzi moze ktos mi odrazu napisac gotowa dzialajaca?
 

DiCarlo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2006
Posty
109
Kolego To Forum Zostało stworzone aby dawac wskazówki i nawzajem sie konsultowac a nie aby dawac gotowce tak akbys to chcial koledzy dali ci tu juz dosc wystarczajace wskazówki wiec poszpraj na internecie w cmd a napewno znajdziesz tylko nie mów ze masz zepsuta konsole bo tego niezrozumie.
 

SzatanJohny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2007
Posty
8
Witam Ja tez mam podobny problem wpisuje komende w wierszu poleceń:
shutdown -r (nazwe tego komputera lub ip) -t 10 i nic z tego... Czy to może być przez to że nie wpisuje komentarza? Czy może winą jest to że nie podaje kodu przyczyny zamknięcia??? Bardzo prosił bym o pomoc... Dopiero 2 tygodnie mam radiole i dopiero się ucze... ;/ A moze są jakieś programy do tego rodzaju akcji???
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Originally posted by SzatanJohny
Witam Ja tez mam podobny problem wpisuje komende w wierszu poleceń:
shutdown -r (nazwe tego komputera lub ip) -t 10 i nic z tego... Czy to może być przez to że nie wpisuje komentarza? Czy może winą jest to że nie podaje kodu przyczyny zamknięcia??? Bardzo prosił bym o pomoc... Dopiero 2 tygodnie mam radiole i dopiero się ucze... ;/ A moze są jakieś programy do tego rodzaju akcji???

Lol, a spróbuj wpisać zamiast -r -t opcje -i.

Więcej informacji na temat tej opcji :

http://www.haker.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16521



[Win]+R
cmd [Enter]
shutdown -i [Enter]
minimalizujemy okno cmd
klikamy Dodaj
wpisujemy nazwę kompa do resetu (można więcej jak jeden na raz) i klikamy OK
odznaczamy Ostrzeż użytkowników o tej czynności (po co im wiedzieć kto
<
)
odznaczamy Planowane
z listy wybieramy Aplikacja: nie odpowiada
klikamy OK[/b]
 

SzatanJohny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2007
Posty
8
No dobra wszystko jest dobrze dodaje ip kompa ustawiam wszystko i pisze mi odmowa dostępu... ;/ I co teraz? Dalej moge coś kombinować czy nie ma na to juz sposobu?
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
robie tak tylko ze nie moge znalezc tej listy co sie tam wybiera aplikacja nie odpowiada a jak bez tego chce wylaczyc to mi sie zacina to cale okno dialogowe i koniec
<
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Originally posted by Matheush
robie tak tylko ze nie moge znalezc tej listy co sie tam wybiera aplikacja nie odpowiada a jak bez tego chce wylaczyc to mi sie zacina to cale okno dialogowe i koniec
<

Chodzi Ci o liste użytkowników sieci ? Przecież możesz wejść w Moje miejsca sieciowe i tam oblookać
<
 

Matheush

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 30, 2006
Posty
81
o znazlem ale teraz jak juz daje ok to sie zacina to cale okno dialogowe a w cmd wyskakuje komunikat Nie mozna odnalezc sciezki sieciowej
a pod tym Niepowodzenie: IP

[ Dodano: 08-04-2007, 21:07 ]
wpisalem 3 i przy kazdym pojawilo sie w cmd ze nie mozna odnalezc sciezki sieciowej i ze jest niepowodzenie
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Originally posted by Matheush
o znazlem ale teraz jak juz daje ok to sie zacina to cale okno dialogowe a w cmd wyskakuje komunikat Nie mozna odnalezc sciezki sieciowej
a pod tym Niepowodzenie: IP

[ Dodano: 08-04-2007, 21:07 ]
wpisalem 3 i przy kazdym pojawilo sie w cmd ze nie mozna odnalezc sciezki sieciowej i ze jest niepowodzenie

@Mateush
Nie masz tam wpisywać IP tylko nazwe hosta.

@SzatanJohny

Chodzi Ci o nazwy hostów ? Np. Paweł albo ktoś tam ? To zaglądasz do Moje miejsca sieciowe i tam masz jacy użytkownicy są dostępni aktualnie w sieci.
 

SzatanJohny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2007
Posty
8
bo widzisz ja wpisuje ip kompa i potem w wierszu mi pisze: nie mozna odnaleźć ścieżki sieciowej
Niepowodzenie: (i tu wyskakuje to ip)
 
Do góry Bottom