wymagania sprzętowe dla LINUXA ?

DNSA

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2005
Posty
147
przepraszam mam pytanie
zamierzam instalować linuxa
czy ktos moze sie orientuje jakie sa mniej iecej wymagania sprzetowe dla LINUXA ?
 

ehacker

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2005
Posty
54
odpowiedz ehackera

hmm.... Szkoda że nie napisałeś(ałaś) jaka to wersia Linucha!! Linux ma różne wymagania.. niektóre pójdą Ci nawet na najgorszym sprzecie z procesorem 150 MHz 16 Ram ... Niektóre serwery chodzą na linuxie... ( wszystkie) :) Wiec lepiej napisz jaka to wersia linucha..????
 

el bongos

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2004
Posty
334
linuxa możesz postawić na każddej praktycznie maszynie (oczywiście nie mówię o X'ach)
podobno gdzies w sieci można sobie ściągnąć okrojone 16-to bitowe jądro pod 286 (ale tego nie jestem pewny)
pozdrawiam
 

DNSA

Użytkownik
Dołączył
Luty 11, 2005
Posty
147
moze lepjej zaczne tak:
nigdy jeszcze nie uzywałem linuxa, zawsze tylko jak kolega juz szybko wyjasnil nie dawno: win xp..........
wlasnie zamiescilem ten post poniewaz kilka dni temu szedłem do szkoły i na drodze leżał komputer<antyk> więc wziąłem go do domu zamiast isc do szkoly zostawilem na podłodze i kiedy przyszedlem ze szkoly elegancko go podlaczylem do prądu, <monitor, klawiate, i myche miałem wczesniej tak jakos wyszlo> przejrzalem go dokladnie, brakowalo karty graficznej wiec kolega mi dal za darmo 16mb, przejrzalem dysk twardy <4gb> i kiedy nie znalazlem zadnych potrzebnych informacji, sformatowałem go, i tak od trzech dni juz ten antyk stoji i pomyslalem ze zainstaluje na nim linuxa
i wlasnie teraz postawilem te pytanie poniewaz nigdy nie uzywalem tego systemu, <od początku win> i jezeli ktos by sie orientowal mniej wiecej o wymaganiach i bylbym uprzejmy tez za porade na temat typu linuxa
dziekuje........!!!
 

Pedrosov

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 29, 2002
Posty
78
Pojdzie kazda dystrybucja (nawet gentoo
<
) tylko oczywiscie trzeba sie ograniczyc z niektorymi pakietami i bedzie gralo i huczalo. Ale jesli nigdy nie miales linuxa to bez ixow nie bedziesz umial nic zrobic wiec moze troche byc ciezko na tym sprzecie
 
G

Guest

Gość
A ja mam podobny problem 8)
Mam kompa PIII 450mhz, 60gb, 2x128mb ram, ati rage 3d 8mb i mandrake 10.1 dziaBa mi potwornie wolno, czesto sie wiesza. Aurox 10.1 chodzi w miare, ale te| nie onjecujco. co jest win tego?? za slaby procek czy co?? mog wstawi do niego kart geforce 4 64mb czy to cos pomorze??
 

kiela

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2004
Posty
230
Originally posted by T@nX
A ja mam podobny problem 8)
Mam kompa PIII 450mhz, 60gb, 2x128mb ram, ati rage 3d 8mb i mandrake 10.1 dziaBa mi potwornie wolno, czesto sie wiesza. Aurox 10.1 chodzi w miare, ale te| nie onjecujco. co jest win tego?? za slaby procek czy co?? mog wstawi do niego kart geforce 4 64mb czy to cos pomorze??

ja mam celka 433 2x8gb i 2x128 ramu rivatnt2 i mandrake10.1 i mi pieknie chodzi jeszcze sie nie zawiesil i nie moge powiedziec zlego slowa o nim
 

n00b

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2005
Posty
3
Knoppix ....

siemka, ja mam linuxa Knoppix 3.4 na slabym kompie (64 ramu,450 mhz) i sie tnie, wlacz mi sie na TWM ost. trybie graficznym. Czy da sie jakos go przyspieszyc bez robienia swapa bo ja juz namieszalem na jednym kompie w szkole i nie chce miec przechlapu jesli to all wyszlo by na mnie..

dysk 4 giga z czego ok 2 wolne bo winszit nt 2000 pro jest tam..
 
Do góry Bottom