Wypakowanie zasobów z *.exe

Handy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2010
Posty
4
Elo, mam taki pliczek .exe w którym są zbindowane 3 inne pliki, które mnie interesują(.spr,.dat,.pic) ale patrząc po hexach wydaje mi się, że zostały im zmienione nazwy na 34343.dll, 56565.dll, 12121.dll. Na pewno da się je jakoś wyciągnąć ale ja mam za małą wiedzę by to zrobić. Naczytałem się tu dużo o programach(Resource Hacker czy innych) i wiele z nich zainstalowałem ale poległem. Widocznie nie umie wykorzystać ich w 100%. Nie chodzi mi o to żebyście mi podali wszystko na tacy, napiszcie chociaż czy wam się udało wydobyć te pliki z zasobów i jakim to programem zrobiliście. Tu podaje link do owego pliku: http://dbv.hopto.org/download.html Obojętnie z którego linku ściągniecie, we wszystkich jest tak samo. Czekam na odp.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Program zapewne sam rozpakowuje te biblioteki dll na lokalna przestrzen dyskowa, uzyj programu monitorujacego procesy plikowe i w trakcie pracy programu skopiuj wypakowane pliki ...

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645.aspx

Co do programu to ma on spora ilosc segmentow, w kazdym segmencie moze znajdowac sie zawartosc tych plikow, moga one nie byc jawnie tam zapisane tylko zaszyfrowane badz skompresowane i zaszyfrowane ...
 

Handy

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2010
Posty
4
ok, zaraz pokombinuje. I zdam relacje czy coś mi się udało zdziałać:)

edit.
Poległem na początku nie mogę znalesc w tym stosie tego procesu o który mi chodzi... Tam miałem ponad 100 000 procesów. Pomóż stary jak możesz.

Program zapewne sam rozpakowuje te biblioteki dll na lokalna przestrzen dyskowa, uzyj programu monitorujacego procesy plikowe i w trakcie pracy programu skopiuj wypakowane pliki ...


OK, znalazłem ten proces ale jak teraz to wypakować? Jaką komende użyć itp. Tam mam kilka procesów hm... ok. 100, który to ten i z którego to wypakować, proszę o pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

obcy129

Użytkownik
Dołączył
Marzec 25, 2010
Posty
1
Czesc, mam ten sam problem co kolega up, Czy moglby mi ktos pomoc?
I jezeli, Ty Handy ogladasz ten temat jeszcez i to rozkminiles, mozesz mi napisac
 
Do góry Bottom