Wysylanie SMSow na 7***

Status
Zamknięty.

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Originally posted by Andrevus
kiedys czytalem biografie Billa i powiem wam ze ma łep ;]

Gdyby lba nie mial to by tak daleko nie zaszedl
smile.gif
Sam czesto wyzywam Billa od najgorszych glupcow, ale trzeba przyznac, ze sam zaczynal itp.
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Ja bym proponowal (nie wiem czy sie da) zrobic na tym forum jakoms tabele...czy cos w tym stylu.
smile.gif
Przecie nikomu sie nie zechce pozniej przepisywac tych danych ponownie i na dodatek ukladac w kolejnosci
<
Chyba ze macie juz takeigo matematyka ktory na biegu szybko wszystko rozkmini
<


Zaraz (o ile mi sie nie znudzi) dopisze tam 30 kart
smile.gif


Pozdro
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
breamer nie znudzi sie... tak trzeba zrobic tabele ze wszystkimi kodami z danego operatora
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
To i ja dolacze sie do tej akcji i gdy tylko wroce do maine miasta (bo teraz siedze w stolicy), pogadam z paroma qmplami zeby po doladowaniu konta dawali mi niepotrzebne juz dla nich info.
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
no fajnie by bylo jakbys sie fleja dolaczyl...
jak to sie mowi
od przybytku glowa nie boli
 

FLEJA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 9, 2003
Posty
253
No tak sie sklada ze czesc ziomqf z klasy ma telefony i chyba nie beda robili z tego powodu wielkiego halo i po doladowaniu beda oddawac te karty czy jak to sie fachowo zwie khy khy
smile.gif
Ale jak mowilem w poniedzialek wracam do maine miasta, to we wtorek oznajmie ludka co i jak
smile.gif

pozdro.
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
Heh..dzisiaj ojcu uzupelnialem karte i sie troche zdziwilem... :-o W salonie IDEA nie dali mi karty prepaid tylko paragon z numerkiem, datą ważności i numerem seryjnym :p Tak mnie zastanawia czy oni na bieżąco nie generują tych kodów.

P.S. Jak wam idzie rozkminianie systemów?? :)

Pozdro
 

marcel3miasto

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2004
Posty
27
Originally posted by beamer
Heh..dzisiaj ojcu uzupelnialem karte i sie troche zdziwilem... :-o W salonie IDEA nie dali mi karty prepaid tylko paragon z numerkiem, datą ważności i numerem seryjnym :p Tak mnie zastanawia czy oni na bieżąco nie generują tych kodów.

P.S. Jak wam idzie rozkminianie systemów?? :)

Pozdro

Z taką samą sytuacją spotkałem się jakieś dwa tygodnie temu. W salonie firmowym babka wręczyła mi paragon z nr.

Co do tworzenia ich na bieżąco to chyba nie możliwe do końca, bo ktoś te karty musi drukować, potem trzeba je dać do dystrybucji i potem karta czeka na sprzedaż. Więc na bieżąco mogą być generowane kody z kas fiskalnych spełniające jakieś kryteria.

A może być tak że: kody są generowane całkowicie przypadkowo bez jakiegokolwiek klucza, wprowadzane do systemu który "odchacza" użyte numery. W momencie kiedy np w systemie zostanie 100 000 nr kart są generowane przypadkowo następne i wrzucane do systemu i tak w koło.

Z tego co się orientuję to cyfr jest 14 (każda od 0 do 9) więc:
generując kod przypadkowo od
00 000 000 000 000
do
99 999 999 999 999
mamy więc prawie sto BILIONÓW kombinacji
Ufffff...

Sczerze to nie chce mi się wierzyć że ktos zadawałby sobie trud tworzenia algorytmu bądź klucza do tworzenia szeregu cyfr skoro można wprowadzić je jako szereg cyfr wybieranych tonowo w telefonie i dać taki szereg jako rozpoznawalny.

Każdy kto choć raz doładowywał telefon wie że się dzwoni i potem automat mówi : "jeśli chcesz doładować wciśnij 1", "jeśli chcesz odebrać pocztę wciśnij 2" - i te numery są rozpoznawane jako sygnały DTMF (tonowe) i automat prowadzi nas przez sieć połączeń.
Docierając do doładowania konta jakby dochodzimy do punktu gdzie komputer czeka na 14 cyfr wybranych tonowo - porównuje je z bazą którą zawiera i jeśli nr się zgadza doładowuje twoje konto (kontem jest nr twojego telefonu - też niepowtarzalny)

CO O TYM MYŚLICIE????? CZY JEST SENS SZUKAĆ ALGORYTMU KTÓREGO PRAWDOPODOBNIE NIEMA????
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Heh numery nawet jesli sa tworzone losowo przez komputer to by to im strasznie utrudniolo prace. Bo kazdemu numerowi z osobna musieli by przypisywac dane o tym o ile jest doladowywane konto itp. A stworzenie algorytmu o tyle upraszcza sprawe ze program na komputerze ( o ktorym pisales ze podoajemy 14 cyfr onowo ) po prostu psrawdza czy wpisany przez nas numer jest poprawny i czy spelnia pewne kryteria. A co do kas fiskalnych to nie wykluczone ze sprzedawca po prostu jest przesylane powiedzmy 100 numerow zeby je mogli sprzedawac nie uzywajac kart... Poza tym gdyby taka kasa fiskalna tworzyla numer losowo to jak by przelala komputerowi centralnemu np. o ile ten numer ma doladowywac konto ?? Moim zdaniem algorytm musi byc bo inaczej to bym im strasznie wszystko utrudnilo...
 

Marflo

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
84
popieram Chochlika.
smile.gif
Algorytm raczej jest. Przeciez w Totolotku jest jakis klucz do przydzielania numerow, wiec czemu nie mialoby byc w komorkach... z jakims algorytmem jest przejrzysciej dla operatorow i nie ma balaganu...
 

pawelloo

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 26, 2003
Posty
216
w totku mozna zrobic taki myk ze obstawiasz wszystkie warnanty...
tylko ze tego jest od zaje**** a oplacenie wszystkich kuponiow bedzie kosztowalo okolo kilkudzisieciu tysiecy czy kilkunastu... ktos pisal o tym wyzej
 

Redoran

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2003
Posty
14
Nie miałem czasy przeczytac wszystkich tych postów do tego topiku to mogło to juz byc :) ale;-)
1. co do lotka

* to nie tysiace a 11 milionów kosztuje skreślenie wszystkich wariantów
* to numery kart sa generowane na servie do ktorego łączą sie kompy w salonach pobieraja baze paru nr i jes sprzedaja zecz jasna mówie tu o tych drukowanych kartach

2. 7****

Da sie a dokładnie dało sie kiedyś niewiem jak jest teraz bo mozesz wysłac takiego sms z zagranicznych servów poprzez maila i sa zliczane:)


A tak docelowo chcaiłem napisac ze wyszedł nowy VIR do NOKI ale tylko tych nowych który niszczy koma do sczetnie :-!
 

marcel3miasto

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 14, 2004
Posty
27
Originally posted by Redoran
A tak docelowo chcaiłem napisac ze wyszedł nowy VIR do NOKI ale tylko tych nowych który niszczy koma do sczetnie :-!

Odbiegając od tematu kodów wir wyszedł na Symbiana (system w komach) ale go nie niszczy tylko penetruje. Vir został wysłany jako prawdopodobny test przed następną wersją... która już coś może zdziałeć...

Odnośnie totka to jaki może być algorytm na totka skoro kule są losowane z pojemnika w który jest wdmuchiwane powietrze???? (polecam Polsat w sobotę ok. 21:35). Otwierają się w którymś momencie łuzy i kule "wskakują" do nich. Więc gdzie algorytm losowania??? To tylko jest rachunek przwdopodobieństwa. W/g mnie.
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Zauwaz ze w przyrodzie i wogule we wwszystkim nie ma zecy losowych, losowe to pojecia na cos co zorbienie algorytmu wydaje sie mozliwe i takie tam.. Moze do konca algorytmu na ottka nie ma, ale napewno maja w dos cduzym przyblizeniu co wyszkoczy, np. nikt nie powiedzial ze te strumienia powietrza sa caly czas wpuszczane z jednakowym cisnieniem itp. :] A moze swiat to Matriks i zaraz dorwa nas agenci za odkrycie prawdy ?? Neo gdzie jestes, ratuj
<
 

Redoran

Użytkownik
Dołączył
Listopad 20, 2003
Posty
14
Co do vira to niebende sie sprzeczał, ale jastem na 99% pewny ze niszczy koma:-( dokładnie to nowe nokie;-( A co do totolotka to jest udowodnione ze niektóre liczby maja wieksza tentencje do wpadania niz inne np 33 co 3, 4 losowanie napewno wpadnie ;-)
 

Chochlik

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 10, 2003
Posty
391
Originally posted by Redoran
Co do vira to niebende sie sprzeczał, ale jastem na 99% pewny ze niszczy koma:-( dokładnie to nowe nokie;-( A co do totolotka to jest udowodnione ze niektóre liczby maja wieksza tentencje do wpadania niz inne np 33 co 3, 4 losowanie napewno wpadnie ;-)

Jak narzie to na komorki istnieje cyba tylko jeden wirus - Cabir a tutaj napisane jest ze nie niszczy sluchawki... http://www.cc-team.org/pokaz.php?nr=2152&a...d331021db67ad99 Poza tym nie jest tylko na nokie, jest na komorki ktore maja system operacyjny symbian i bluetootha...
 

ViPeR14

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2004
Posty
8
ludzie, pomyslcie jak by to na jaw wyszlo ze numery w totka nie sa losowo wybierane - afera wieksza od rywin gate :) nie wiezcie w cuda, ja zostaje przy calkowicie :losowym" totku

pzdr.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom