Wywolanie drugiej formy za pomoca buttona

p16x

Użytkownik
Dołączył
Luty 4, 2006
Posty
20
powie mi ktos co mam wpisac przy zdarzeniu onClick buttona zeby otworzyla sie druga forma?? pytam sie bo dopiero zaczynam sie w to bawic... ;]
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
W BCB to było coś takiego:
Kod:
Form2->Show;
Raczej tak, ale nie jestem pewien...
 

p16x

Użytkownik
Dołączył
Luty 4, 2006
Posty
20
nie wiem no cos nie teges... wchodze w BCB i otwieram dwie formy. wkladam na form1 buttona i w zdarzeniu wpisuje to co mi podales ale wyskakuje jakis blad ze cos tam nie moga rozpoznac form2. nie wiem co jest... ;/

[C++ Error] Unit1.cpp(20): E2451 Undefined symbol 'Form2'
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Dokladnie tylko wczesniej trzeba zaincludowac unit tej formy.

Kod:
#include<unit2.h>

i wywolac wtedy albo:
Kod:
Form2->Show();
albo dla okna modalnego
Kod:
Form2->ShowModal();
 

p16x

Użytkownik
Dołączył
Luty 4, 2006
Posty
20
dzieki ! wszystko ladnie smiga :jupi:

[ Dodano: 22-06-2006, 13:12 ]
wiem ze to jest zupelnie inny temat ale nie chcialo mi sie robic nowego tematu ;] : jak mam nazwac to ze mam kilka RadioButtonow i jeden zaznaczam. jak mam napisac to ze po zaznaczeniu jakiegos RadioButtona po kliknieciu na przycisk byle co sie dzieje. wiem ze to troche moze dziwnie posklejane pytanie ale nie wiedzialem jak sie wyslowic. glownym problemem w tym jest to co mam napisac po : if . (jak nazwac zaznaczony rodiobutton)
pozdro ;]
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
A w insectorze nie masz coś jak 'Checked' czy coś takiego? Dawno bawiłem się bcb, nie pamiętam co i jak, ale powinno coś takiego być
<
 

p16x

Użytkownik
Dołączył
Luty 4, 2006
Posty
20
dobra jest... ale co dalej? mi chodzilo jak to w funkcji napisac : zaznaczam ktorys z RadioButtonow i naciskam button ; i przy zdarzeniu onClick na button chce wpisac ze jesli radiobutton jest zaznaczony to niech np wyswietli sie jakis tam tekst ;]
 

killrathi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2006
Posty
117
zdarzenie onClick

Kod:
if(RadioButton1->Checked)

      ShowMessage("Zaznaczony 1 radio");

else

      ShowMessage("Zaznaczone cos innego");

wlasciwosc checked jest typu logicznego wiec w warunku nie jest konieczne porownywanie do jakiejsc wartosci.
Odwolywac sie mozesz do praktycznie kazdej wlasciwosci danego obiektu.
 

p16x

Użytkownik
Dołączył
Luty 4, 2006
Posty
20
co mam napisać zeby po onClick na buttona otworzyla sie druga forma i jednoczesnie zamknela pierwsza ?? głownie mi chodzi wlasnie co napisac zeby sie pierwsza zamknela ;]
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by p16x
co mam napisać zeby po onClick na buttona otworzyla sie druga forma i jednoczesnie zamknela pierwsza ?? głownie mi chodzi wlasnie co napisac zeby sie pierwsza zamknela ;]

To wynika z logiki, jak jest Show, to musi być też Hide...
Pomyśl najpierw kilka razy, a potem pytaj =]

Kod:
Form1->Hide;

Form2->Show;
 
Do góry Bottom