Złe zprartycjonowanie - nie mozna zainstalowac winxp

milosz0010

Użytkownik
Dołączył
Maj 6, 2007
Posty
248
Siema

Jako iz glupota ludzka nie zna granic, i malo wiem ogolnie o linuxie popelnilem straszny bład;p
Bardzo denerwowała mnie Vista na lapie, wiec postanowilem ja usunac, wgrac sobie winxp oraz Ubuntu.
Nie wiedzac wczesniej ze najpierw trzeba zainstalowac win a pozniej linuxa, zrobilem wlasnie na odwrot...
i tu zaczal sie problem. Najpierw zle zpratcjonowalem dysk. Pozniej juz sobie z tym poradzilem usuwajac wsyztskie partycje i zaczynajac od pierwszej NTFS na Winde, druga dalem jako Fat32 na dane i postanowalem jak narazie zainstalowac tylko winde. Wlozylem pozniej plytke i nagle M$ nie znajduje mi dyskow...
(wczesniej wlasnie tez tak mialem, ale blad mial prawo wyskoczyc, bo nie mialem partycji na M$ tj. Ntfs albo Fat. Teraz juz mam ntfs i jest tak samo...
Co moge zrobic?

Mam nadzieje ze zrozumiecie mojego długiego posta, ale staralem sie to dokladnie wytlumaczyc.
Pozdro
 

woland33

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2008
Posty
1
Jakiej firmy oraz typu jest to laptop???
Może trzeba przygotować specjalną płytkę Windy ze sterownikami do Twojego dysku, chodzi głównie o sterowniki SATA do dysku, typowa płyta XP może ich nie mieć...
spotkałem się z tym w laptopach ACERa

Pozdrawiam
<


<div class='quotetop'>CYTAT(milosz0010 @ 6.06.2008, 21:27) <{POST_SNAPBACK}></div>
Siema

Jako iz glupota ludzka nie zna granic, i malo wiem ogolnie o linuxie popelnilem straszny bład;p
Bardzo denerwowała mnie Vista na lapie, wiec postanowilem ja usunac, wgrac sobie winxp oraz Ubuntu.
Nie wiedzac wczesniej ze najpierw trzeba zainstalowac win a pozniej linuxa, zrobilem wlasnie na odwrot...
i tu zaczal sie problem. Najpierw zle zpratcjonowalem dysk. Pozniej juz sobie z tym poradzilem usuwajac wsyztskie partycje i zaczynajac od pierwszej NTFS na Winde, druga dalem jako Fat32 na dane i postanowalem jak narazie zainstalowac tylko winde. Wlozylem pozniej plytke i nagle M$ nie znajduje mi dyskow...
(wczesniej wlasnie tez tak mialem, ale blad mial prawo wyskoczyc, bo nie mialem partycji na M$ tj. Ntfs albo Fat. Teraz juz mam ntfs i jest tak samo...
Co moge zrobic?

Mam nadzieje ze zrozumiecie mojego długiego posta, ale staralem sie to dokladnie wytlumaczyc.
Pozdro[/b]
 

grześ19

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2008
Posty
57
Napisałeś że NAGLE windows nie wykrywa dysków, czyli wczęsniej wykrywał?? Jesli wcześniej działało to nie wina sterowników. NIe wiem czy Cię dobrze zrozumiałem ale miałęś XP i zacząłeś instalowac Linuxa? I po nieudanej próbie instalacji linuxa winda się nie włącza. Jeśłi tak i chcesz żeby Ci się winda uruchamiała to odpal z płyty lub podczas botowania naciskaj F8 i odpal winde z konsolą. W konsoli wpisz polecenie fixmbr i winda powinna się uruchamiac. Jeśłi chcesz miec też linuxa to w menu instalacyjnym linuxa wybierz żeby zainstalował Ci instalator zainstalował program uruchiomieniowy grub lub zacznij instalację linuxa od nowa. Dobrze CIe zrozumiałem??



Wg. mnie można instalowac najpierwlinuxa a póżniej winde, a Ty napisałeś że nie można. Tylko po instalacji windy muszisz sobie z płytki linuxa zainstalować GRUBa.
 
Do góry Bottom