Za 3 tygodnie powrót do szkoły i znowu problemy.Jak temu zaradzić.

Status
Zamknięty.

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Siemka jak wiadomo za 3 tygodnie znowu wszyscy wracają do szkoły i znowu każdy bedzie musiał korzystać z komputera do nauki lub szukania jakiś informacji.U mnie jest czasami tak,że mam komputer przez powiedzmy tydzień i czasami dłużej a potem już nie mam i tu jest problem.Bo gdy wrócę ze szkoły i mam jakąś pracę domową i muszę skorzystac z internetu to gdy włączam komputer to patrzę stan wysyłanych pakietów i tu jest lipa.Bo pakiety są wysyłane cały czas a ja ich nie odbieram odbierze tylko jakieś 10 możę 20 pakietó i to wszystko.Co oznacza,że ktoś mi przechwytuje pakiety i,że ja ich nie odbieram.Czy mogę wtedy np. Odpalić BackTrack i sobie przypisać czyjś MAC aby mieć internet na powiedzmy 3-4 godziny.Wiem,że to ejst nielegalne ale wtedy innego sposobu nie widzę.Ale potem bym internet taiemu gościowi oddał przecież.A na policję to bym nawet nie poszedł bo jak by usłyszeli co chcę zrobić to juz bym miał koło głowy chyba 30 pistoletów ustawionych w moja stronę i nałądowanych.Chodzi mi o to wetdy abym przechytywał pakiety takiej osoby abym ja miał komputer a ona nie miała czyli żeby wysyłała pakiety ale już nie odbierała.Co o tym sądzicie.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Ej hansior to nie jest śmieszne bo jakbyś włączył komputer powiedźmy w poniedziałek i byś nie miał internetu to wieczora to byś wyłączył komputer i sobie powiedział a co mi tam jutro już internet będę miał.Włączasz komputer we wtorek i środę i nie masz internetu to cię by nie trafiło odrobinkę.A jeszcze pwoeidzmy masz internet we wczwartek i piatek a w sobotę włączasz komputer i nie masz internetu to wtedy już by cię na pewno coś trafiło.Chodzi o to,że jak jestem w szkole to nauczyciele każą nam czasami robić dużo prac domowych i żeby je odrobić potrzebujemy internetu bo to co nam zada nauczyciel to jest przez niego zadana praca domowa i musimy użyć internetu bo wtedy do tej pracy domowej odpowiedzi nigdzie nie znajdziemy w książce.To co ja mam wtedy robić no co???????????????????? I jeszcze jedno hansior jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz bo widzę,że się niedawno zarejestrowałeś i napisał ledwie 3 posty w tm jeden nic nie wnoszący.Jak jesteś dziecko neo to lepiej wyjdź i nie wracaj.
 
Ostatnia edycja:

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
I jeszcze jedno hansior jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz bo widzę,że się niedawno zarejestrowałeś i napisał ledwie 3 posty w tm jeden nic nie wnoszący.

hahaha, odezwał się ten, ktorego staż tu jest bardzo długi i pisze z sensem.

Jak jesteś dziecko neo to lepiej wyjdź i nie wracaj

potraktuj to jak pisanie do samego siebie....
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Notebok nie kozacz, bo czytając Twojego posta nawet nic nie zrozumialem. Nie besztaj Hansiora bo Tym co opisujesz to sam pokazujesz ze jesteś dziecko. Jak Ci net muli zgłoś to gdzie trzeba llub go zmień na illy proste.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Net mi ani razu nie zamlulił jeszcze.tylko ktoś mi w rok szkolny podkrada internet.A i jeszcez jedno.Jak włączyłęm Backtrack 3 i wpisałem airmon-ng to nie wyświetliło mi karty sieciowej.Dlaczego???? Co musze zrobić aby wyświetliło kartę i abym mógł ją sutawić w tryb monitoringu.Piszę o tym w dziale sieci bezprzewodowe.Tam jest mój temat o tym.Mam Liveboxa Sagem.
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
Albo podejdz socjotechnicznie, mowisz nauczycielce ze nie masz neta, ladnie prosisz z usmiechem na twarzy zeby ci dala zadanie z ksiazki, przewaznie dziala.

Livebox, to ma wifi? o_O
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jak Ci mogą kraść neta? oO nie masz hasła na router z dobrym szyfrowaniem? nie masz filtracji mac?
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
hasło na router mam tyle,że WEP,a filatrację MAC też chyba mam.Mam możliwośc zmienienia hasła z WEP na WPA ale wtedy klucz WEP zostaje chyba taki sam i nie wiem czy coś to wetdy daje.Wie ktoś dlaczego jak wpisuję airmon-ng to mi BackTrack 3 nie wyświetla mojej karty sieciowej.Co muszę zrobić aby mi wyświetliło.BackTracka mam na LiveCD.Jakieś porady bo już sobie nie mogę poradzić.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
No sam nie wiem moja karta sieciowa to Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit ethernet Controller.Co o tym myślisz.Muszę coś zrobić bo niechce mi się nowej kupować a jakbym kupił to nie wiem czy BackTrack 3 by ją obsłuzył.Bo jakby nie obsłuzył to bym wydał tylko kasę w błoto.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Tak znam.I nie jest to włamywanie się do sieci komuś i podkradanie internetu tylko jest to wyszukiwanie miejsc,w których dostępne są sieci bezprzewodowe.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ethernet

Jeśli dobrze zrozumiałem masz liveboxa internet z neostrady? On działa jak router? A nie próbowałeś zadzwonić do neo, aby sprawdzili co jest nie tak? Znajomy tak zrobił. Koleś z neo przyjechał do niego do domu i zmienił tak, że wszystko było ok. Po co Ty masz się bawić (ba wykradać neta komuś) skoro płacisz za swój, płacisz za to żeby Ci działał?
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Boobie ale chodzi ci o to podkradanie netu tak.Jeśli mi się coś takiego stanie,że będę wysyłał pakiety a nie będę ich odbierał to dzwonię natychmiast do Neostrady i proszę gościa aby przyjechał i sprawdził co jest.Czyli moja karta sieciowa Boobie odpada do wardrivingu tak.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Może tak na początek: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wardriving
Nie musisz tak robić, możesz zadzwonić i powiedzieć, że kilka razy miałeś taką sytuacje. Mogą Ci odpowiedzieć, że od razu koleś przyjedzie i sprawdzi wszystkie opcje ale mogą też powiedzieć, że dopiero podczas awarii. Musisz zadzwonić i z nimi pogadać. Może przestawiłeś nieświadomy jakieś opcje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom